Groengasleiding naar duurzaam tankstation
 

20 juni 2013

Groengasleiding naar duurzaam tankstation

2012-05-18 | Bron: iNSnet |
Op dinsdag 15 mei is officieel begonnen met de aanleg van een groengasleiding tussen de locatie van afvalverwerker Attero in Wijster en het in aanbouw zijnde duurzame tankstation Green Planet in Pesse. Green Planet is een initiatief van ondernemer Edward Doorten en wordt het eerste tankstation in Nederland waar honderd procent groen gas getankt kan worden. Attero produceert groen gas door organisch afval te scheiden uit restafval en dit materiaal te vergisten in een nieuw gebouwde vergistingsinstallatie. Het door vergisting verkregen biogas wordt vervolgens in een speciale installatie op aardgaskwaliteit gebracht en in het gasnet van netbeheerder Rendo gepompt.

Tankstation van de toekomst
Vanaf begin 2013 kunnen automobilisten bij Green Planet zes verschillende soorten duurzame brandstof tanken, waaronder groen gas. Green Planet zal deels haar eigen energie opwekken en warmte hergebruiken. Behalve een tankstation wordt Green Planet een informatie- en belevingscentrum met een winkel, een brasserie en een terras. Door ‘groene’ brandstoffen zo breed aan te bieden, wordt Green Planet de missing link tussen markt en consument. ‘Het kip-ei probleem, dat consumenten niet afnemen omdat er weinig aanbod is en dat er weinig aanbod is omdat de afzetmarkt klein is, wordt hierdoor weggenomen’, aldus eigenaar Edward Doorten. ‘Dit wordt het tankstation van de toekomst’.

Groengasleiding
De groengasleiding voor Green Planet wordt aangesloten op de groengasleiding die aangelegd wordt vanaf het Attero-terrein naar het gasnet van Rendo nabij Echten. Dit is de tweede fase van de groengasinvoeding van Attero op het aardgasnetwerk van Rendo. De eerste fase is inmiddels afgerond. Hierbij gaat het om de groengasleiding tussen het Attero-terrein en Hoogeveen. Vanaf eind juni 2012 transporteert deze leiding groen gas naar Hoogeveen.De verbinding tussen de groengasleiding en Green Planet wordt in opdracht van Rendo aangelegd en is eind 2012 klaar.

Samenwerking

De groengasleiding en de bouw van Green Planet zijn tot stand gekomen door intensieve samenwerking van noordelijke partijen als Attero, provincie Drenthe, Energy Valley en NV Rendo. Green Planet is een initiatief van ondernemer Edward Doorten. Rendo realiseert de groengasleiding in opdracht van Attero. De ontwikkeling van Green Planet kost in totaal 4,6 miljoen euro. Het project wordt vanuit diverse regelingen ondersteund met een subsidie van in totaal 973.000 euro. Stichting Energy Valley en de provincie Drenthe faciliteren en ondersteunen de bouw van Green Planet en de aanleg van de groengasleiding.

Meer informatie: Attero
Reacties: 0 | reageer