Europese normen voor bio-based producten
 

19 mei 2013

Europese normen voor bio-based producten

2012-08-01 | Bron: iNSnet |
De Europese Commissie heeft gevraagd of NEN per 1 augustus projectmanager wil zijn van een onderzoeksproject voor Bio-based producten. Met het project wil de EC steun geven aan de normalisatie van bio-based producten. NEN heeft al eerder aan dergelijke programma's deelgenomen, maar nog nooit als projectmanager.

De normen voor bio-based producten worden op Europees niveau ontwikkeld in CEN/TC 411, waarvan NEN Energiewinning het secretariaat voert. Logisch dus dat NEN betrokken is in dit Zevende Kader Onderzoeksprogramma dat een totale investering van 4 miljoen euro omvat. Minder gebruikelijk is dus dat NEN ook het internationale projectmanagement doet. Dit is echter wel een dienst die NEN al geregeld nationaal heeft aangeboden.

Vier hoofdonderwerpen
Het project, onder het acroniem KBBPPS (Knowledge Based Bio-based Products' Pre-Standardization), is officieel op 5 juli goedgekeurd en loopt drie jaar. Het betreft een programma met vier hoofdonderwerpen voor bio-based producten:
  • ontwikkeling van methodes voor de bepaling van het biologisch koolstofgehalte;
  • ontwikkeling van methodes voor de bepaling van het totale biogene gehalte;
  • overzicht van drempels ten aanzien van de functionaliteit;
  • verbetering van methodes om bio-afbreekbaarheid te testen.
Partners zijn de universiteiten van Athene, York en Wageningen en verder Nova uit Hürth bij Keulen, OWS uit Gent en ECN in Petten. Verder zijn Amerikaanse, Franse en Nieuw-Zeelandse partijen betrokken en enkele Europese brancheorganisaties. De groep is ook al gestart met de opzet van een consortium voor nieuwe onderzoeksprogramma's voor de ‘Knowledge Based Bio-Economy’.

Meer informatie: NEN
Reacties: 0 | reageer