Duurzaam leven in 2050 mogelijk voor iedereen
In 2050 kan de aarde 9 miljard mensen duurzaam laten leven. Dat staat in een nieuw rapport van de World Business Council for Sustainable Development (WBCSD). Het rapport werd gepresenteerd op het World CEO Forum te New Dehli, India.
Wil dit plan een kans van slagen hebben dan moet het bedrijfsleven zich schikken in deze scherpe eisen:
- Externe kosten zoals CO2- en waterverbruik en ecosysteemdiensten moeten op de balans worden opgenomen.
- De opbrengst van de oogst per ha land moet worden verdubbeld zonder dat dit ten koste gaat van land en watergebruik.
- Ontbossing moet stoppen en de oogst van geplante bossen moet worden verhoogd.
- Het CO2-niveau in 2050 moet ten opzichte van het 2005 gehalveerd worden door over te gaan op duurzamere energievormen en de efficiency hiervan dient te worden verhoogd.
- Overstappen naar een transportvorm met een laag CO2-verbruik.
Kortom, duurzaamheid moet een prioriteit worden in alle bedrijfstakken. Het rapport spoort het bedrijfsleven aan samen te werken met de regering om dit te realiseren. Nieuwe regel- en wetgeving moet er voor zorgen dat innovatie en competitie gericht is op duurzaamheid in plaats van grondstofintensieve energieverspillende productie. Het instellen van een prijsmarge waarin de biodiversiteit- en klimaatgevolgen worden opgenomen is zo’n voorbeeld van milieueffectief beleid van de overheid wat er voor zal zorgen dat bedrijven met een milieuvriendelijk beleid een voordeel over de concurrentie behalen.
"Alle technologie, wetenschap en financiële mogelijkheden om Vision 2050 te verwezenlijken zijn aanwezig." Aldus WBSCD president Bjorn Stigson. "Maar wereldwijde gezamenlijke actie is het komende decennium nodig om de wereld op het pad van duurzaamheid te zetten."De zakenwereld zal hierin het voortouw moeten nemen door internationale partnerships aan te gaan en andere mogelijkheden aan te grijpen om via duurzame investeringen voordeel over hun concurrentie te behalen.
"Vision 2050 moet door de leiders van vandaag worden opgepakt en dient als platform voor dialoog om de uitdagingen van de komende jaren aan te pakken. Bedrijven zullen hun strategieën moeten heroverwegen en de maatschappij en de regeringen moeten bedenken hoe ze een duurzame toekomst kunnen realiseren." Concludeert Per Sandberg, projectleider voor Vision 2050.
Download Vision 2050
|
jacvw schreef op 10-02-2010: |
dit is nu eens een mooi plan. ik weet zeker dat er mogelijk heden zijn om dit te doen. mits we ons goed laten informeren over feiten en niet bezig zijn met hype technieken.
Laten we de co2 rendement loze wind en zonnen engergie in de huidige vorm uitsluiten net zoals energie besparing als non argumentvan dan kunnen we misschien tot een goede en kwaliteitsvolle oplossing komen
heerlijk zo'n opmerking van jacvw. ik mag dat wel, gewoon zeggen waar het op staat, goed geinformeerd zoals hij/zij zelf zegt en degelijk onderbouwd. ik kijk al uit naar het volgende bericht
|
bee-watch schreef op 17-02-2010: |
Het is goed om idealen te hebben en deze te verwezenlijke is nog mooier.
Maar wie gelooft in die doelstellingen die hier worden gepresenteerd.
Tel even mee; een aanwas van mensen tussen nu (6,8mld) en 2050 (9mld) zijn 2090 weken, ofwel 1.060.000 mensen per week die er op deze aarde bijkomen.
Die allen gevoed moeten worden en steeds meer eisen stellen aan comfort, leefruimte, en energie behoeften als meer en nog meer!.
Men zal wel goed betaalt worden voor het maken van zulke rapporten.
|
HenkDaalderWindparkenWiki schreef op 18-02-2010: |
Op pag 25 van het rapport zie je de kale cijfers, hoeveel energie opwek eenheden er extra nodig zijn. De vraag is of ook die kerncentrales nodig zijn.
Maar genoemde aantal van 14.000 windmolens van 4 MW zijn gemakkelijk te bouwen. Het is in feite de hoeveelheid die nu al gebouwd is. De EU heeft ca 70 GW aan windenergi estaan.
Als je kijkt hoeveel kern- en kolencentrales ze er bij willen dan is dit rapport eigenlijk een fossiel verhaal, niet eens duurzaam.
Meer over duurzaamheid: