duurzaam nieuws van insnet
 
3 september 2010
11-04-2010 | Bron: iNSnet | print | reageer

België installeert 40 keer zoveel zonne-energie als Nederland

Op het gebied van zonne-energie kan Nederland een voorbeeld nemen aan België. Onze zuiderbuur installeerde in 2009 voor meer dan 220 Megawatt aan zonnepanelen en is daarmee de op zes na grootste markt voor zonne-energie ter wereld. Nederland kwam niet verder dan een schamele 6 Megawatt.

Vier jaar geleden zat België nog op nul Megawatt. Nederlandse initiatieven en projecten op het gebied van zonne-energie zullen op 22 april tijdens de conferentie ‘The Solar Future II’, in het Mediaplaza-complex in Utrecht, belicht worden door diverse sprekers en deskundigen uit binnen en buitenland.

Zo zal Ex-PvdA minister Jacqueline Cramer van VROM tijdens de conferentie ingaan op de haalbaarheid en toepassingsmogelijkheden van zonnepanelen in de gebouwde omgeving. Om Nederlandse nieuwbouwwoningen te laten voldoen aan de steeds strengere eisen van energiebesparing kan het nodig zijn dat elke nieuwbouwwoning straks standaard uitgerust wordt met zonnepanelen. Op die manier is de Energie Prestatie Coëfficiënt (EPC) voor woningen verder aan te scherpen.

 ,,Zonnepanelen op je dak wordt een must. We praten over tienduizenden nieuwe woningen per jaar. Cramer zal  aangeven of dat haalbaar is en welke rol Nederland kan spelen in de internationale ontwikkeling van zonne-energie,” legt CEO Edwin Koot van het organiserende Solarplaza uit.

Hij verwacht dat Nederland een belangrijke rol gaat spelen in het op esthetisch verantwoorde wijze inpassen van zonnepanelen op daken en woningen. Als zonne-energie binnen enkele jaren zonder subsidie kan concurreren met stroom uit het net, zal de aandacht verschuiven naar fraaie integratie van zonnecellen in daken en dakpannen.

Mogelijke bezuinigingen op subsidie voor zonnepanelen, zoals geopperd door de ambtelijke werkgroepen van het kabinet, zouden de ontwikkeling van duurzame initiatieven in Nederland nog verder vertragen, meent Koot.

De conferentie heeft ook als doel een platform te bieden en een breed publiek te informeren over trends in de markt en industrie en ondernemers, investeerders, regionale overheden en andere belangstellenden te inspireren. Dagvoorzitter is radio- en televisiepresentator Felix Meurders.

Lezers van Duurzaamnieuws.nl kunnen met korting naar The Solar Future, klik hier!




Reacties: 5 | reageer


Lodewijk schreef op 14-04-2010:

In Eindhoven worden langs 3,5 km. spoor dat oost-west ligt geluidsschermen geplaatst. Volgens mij kunnen op deze schermen best naar het zuiden gerichte zonnecellen geplaatst worden. Wie heeft hier ervaring mee zodat gemeente en Prorail overtuigd kunnen worden van de haalbaarheid en het nut? 


weetje schreef op 15-04-2010:

Hallo Lodewijk,

 De beste richting om zonnepanelen op te stellen is meestal richting zuid, je hebt dan het meeste rendement van je panelen. Maar als die mogelijkheid er niet is is zuidwest natuurlijk altijd beter dan niets.Je haalt echter natuurlijk niet het volledige rendement dan uit je paneel. Ik kan me voorstellen dat er ook andere zaken meespelen bij Pro rail.

 Groet Robbert

 


schreef op 15-04-2010:

oh ik lees even terug en zie dat ik me vergis je schrijft west-oost, krijg je als het artikel verdwijnt als wilt reageren. West-Oost betekent volgens mij dat je nog alle kanten op kan met je paneel te richten. hoeft natuurlijk niet gericht worden op het noorden maar kan ook op zuiden. maar ik ken niet de specifieke situatie zoals overig verkeer geluidwallen, bomen etc.

 


schreef op 15-04-2010:

Om je verder te helpen kun je me mailen om de situatie verder te specificeren en te informeren vanuit welk oogpunt je belang is in deze. robbertgnsl@gmail.com
Danielle schreef op 21-04-2010:

Erg goed dat het belang van duurzaam ondernemen wordt ingezien! Misschien is een goede samenwerking tussen België en Nederland een optie? Energiebeurzen van de twee landen bijvoorbeeld gaan ook fuseren. Hoe denken anderen hierover?

Daniëlle
www.nkvk.be






Meer over energie:




Hoe
Na een mislukte informatie-ronde voor een Paars-plus coalitie, zijn nu VVD, CDA en PVV druk bezig met de besprekingen voor een rechts minderheidskabinet met gedoogsteun van de PVV. Wat hebben deze partijen in hun individuele programma's staan als het gaat om klimaatverandering en duurzaamheid?

Water en de Deltawet
Het CDA wil rivieren meer ruimte geven en de Deltawet als wettelijke basis nemen voor het werk aan veilige lees verder..

 AANBIEDING

Maak kennis met BioThee
3 smaken proefpakket
biothee
lezersprijs 15,95
BESTEL NU!

AGENDA
2010-09-10
Het Grote Verhaal
 
Ecologische ‘Om het hongerprobleem effectief op te lossen en het klimaat te redden, moeten we dringend ecologische landbouwtechnieken ontwikkelen.’ Zo klonk het pleidooi van de Speciale VN-Rapporteur voor het Recht op Voedsel Olivier De Schutter op een internationaal seminarie over agro-ecologie ein ...lees verder...
 
Campagne Activisten zijn woedend over beschuldigingen dat de internationale campagne tegen genetisch veranderd voedsel deels verantwoordelijk is voor de honger in Afrika. "Voedseltekorten in regio's zoals Afrika zijn deels het gevolg van de campagne tegen genetisch gemodificeerd voedsel", zei D ...lees verder...
 
GGO Onlangs besloten de zelfbenoemde potentaten van de Europese Unie om de enorme oppositie tegen genetisch gemodificeerde organismen (GGO’s)  eenvoudig aan de kant te schuiven.  Ook China wil een aantal GGO gewassen toestaan. Ze zouden eerst eens wat beter naar het experimentele lab voo ...lees verder...
 
Is Het nieuws van afgelopen weekend: Moskou wordt onleefbaar vanwege de hitte en de bosbranden. Het koolmonoxide niveau is zes maal zo hoog als de norm. In Pakistan zijn naar schatting 14 miljoen mensen getroffen door overstromingen.


Oost-Europa is zwaar getroffen door overstromingen. Van Groe ...lees verder...

 
Schimmig De eerste herfstmist was vroeg dit jaar. Het weer vormde een passend decor voor het schimmige spel dat in Den Haag over de hoofden van de kiezers heen gespeeld wordt. In de nevelen van de Nederlandse politiek lijkt de duurzaamheid langzaam op te lossen.

Een duurzame samenleving bestaat bi
 ...lees verder...




Disclaimer: De websites van iNSnet (www.insnet.nl - www.duurzaamnieuws.nl - www.mvonieuws.nl) zijn met grootst mogelijke zorgvuldigheid samengesteld. Stichting iNSnet is niet aansprakelijk voor mogelijke onjuistheden in de informatie of de informatiebronnen en kan niet aansprakelijk worden gesteld voor mogelijke gevolgen door het gebruik van deze informatie. Overname en verspreiding van op deze websites gepubliceerde informatie uitsluitend met uitdrukkelijke toestemming van de uitgever en/of de auteurs en met volledige bronvermelding.© stichting iNSnet 2002 - 2010.