• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

Bedrijven zoeken naar verantwoorde opvatting over economische groei

16 oktober 2013|doorredactie|induurzaam ondernemen, economie

reshoringWereldwijd zijn topbestuurders het erover eens dat het meten van invloed die bedrijven hebben op de omgeving waarin ze opereren nodig is om risico's beter te beheersen. Maar liefst 93 procent gelooft dat het tonen van impact van de bedrijfsvoering op werkgelegenheid, milieu en belastingen leidt tot betere beslissingen en een sterkere reputatie. Nu meten en tonen veel ondernemingen voornamelijk enkel hun financiële resultaten.

De conclusies zijn gepubliceerd in 'Measuring and managing total impact: a new language for business decisions'. Na een lange periode van economische bloei, gevolgd door een plots verval, zoeken veel organisaties naar een minder enge definitie van de begrippen winst en verlies. Het rapport spreekt over de term 'duurzaam gezonde groei' (good growth) - een meer inclusieve en verantwoorde opvatting over economische groei.

"Het tijdperk van groei tegen elke prijs is voorbij", zegt Robert van der Laan, partner bij PwC en verantwoordelijk voor sustainability en integrated reporting. "Financiële verantwoording volstaat niet langer. De eenzijdige focus op winst maakt plaats voor een benadering waarbij de economische en sociale impact en de invloed op milieu en tax een rol spelen."

Het rapport is het resultaat van drie jaar samenwerking tussen ondernemingen en milieuspecialisten en sociaal- en macro-economen van PwC. Het rapport brengt niet alleen in kaart hoe organisaties hun totale impact zo objectief mogelijk kunnen meten, maar ook hoe ze meetresultaten kunnen gebruiken in hun besluitvormingsproces. Voor het onderzoek zijn 187 CEO's geïnterviewd, werkzaam bij bedrijven met een omzet tussen 100 miljoen en 10 miljard dollar.

speedcomfort radiatorventilator

Minder dan een kwart van de 187 ondervraagde topbestuurders gebruikt informatie over de totale impact van hun bedrijfsvoering op de omgeving bij het nemen van besluiten. En minder dan 15 procent rapporteert over de totale impact op de omgeving. Desondanks gelooft vier op de vijf ondervraagden dat een brede impactverantwoording waardevoller is dan de huidige conventionele wijze van verslaglegging. Zo helpt het hen naar eigen zeggen bij het identificeren van marktkansen.

Het rapport illustreert de werking van total impact measurement aan de hand van een case over een drankenfabrikant. De beslissing van de fabrikant om gerst te importeren in Afrika in plaats van lokaal te verbouwen maakt de negatieve impact van het gebruik van water en land in Afrika kleiner, maar heeft een positieve impact op investeringen, levensonderhoud en de gemeenschap. "Als een onderneming bij elke beslissing zich afvraagt wat de impact en de neveneffecten zijn, komt dit de besluitvorming ten goede", aldus Robert van der Laan.

De fundamentele stap die bedrijven nog lastig vinden, is het echt meten van impact in plaats van verhalen erover vertellen. "Daarvoor is een gemeenschappelijke taal, uitgedrukt in geld, nodig waarmee bijvoorbeeld beleggers verschillende ondernemingen kunnen vergelijken", zegt Robert van der Laan. Het rapport geeft hiertoe een aanzet. Naar aanleiding van de Natuurtop van staatsecretaris Sharon Dijksma afgelopen juni hebben grote Nederlandse ondernemingen een verklaring ondertekend om hiervoor methodieken uit te werken.

Download het rapport

0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je breed inzicht in actuele ontwikkelingen rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering en de pandemie onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • misleidende reclame shell TNO: beperk reclame voor klimaatbelastende producten22 maart 2023 - 14:58
  • echte ongemakkelijke waarheid ipcc Syntheserapport IPCC: laatste kans om klimaat te redden20 maart 2023 - 17:12
  • Elektrische bus van VDL Recht op bereikbaarheid voor elke Nederlander, vindt kabinet19 maart 2023 - 13:51
  • Duurzaam de week door DDWD Duurzaam De Week Door – 1118 maart 2023 - 12:43
  • vogelziekte plasticose Zeevogels ziek van plastic: plasticose12 maart 2023 - 10:45

Inzicht

  • toekomst van ons voedselRegeneratieve landbouw moet concreter en beter meetbaar22 maart 2023 - 15:06
  • agro industrieZorgen groene subsidies voor meer protectionisme?19 maart 2023 - 14:19
  • plastic afval Wat kan ik daar nu aan doen?11 maart 2023 - 10:16

Opinie

  • nieuwe duurzaamheid houdt ons overeind We hebben een nieuwe duurzaamheid nodig4 januari 2023 - 17:01
  • ontmenselijking 2022 het jaar van ontmenselijking11 december 2022 - 11:00
  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Balkenende: Duurzaamheid moet onderdeel worden van dagelijks bestuurVergoeding voor inzameling drankenkartons blijft voorlopig
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen