• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

Nieuwe zink-mangaan batterij goedkoop, veilig en effectief

7 november 2019|doorredactie|inenergieopslag, innovatie

energie opslag

Onderzoekers van de Universiteit van Adelaide hebben een onderzoekscontract van $ 1 miljoen afgesloten met een Chinese batterijfabrikant om een nieuwe technologie voor energieopslag te ontwikkelen en binnen 12 maanden op de markt te brengen.

Het gepatenteerde ontwerp maakt gebruik van niet-giftig zink en mangaan, twee metalen die overvloedig aanwezig zijn in Australië, en onbrandbare waterige elektrolyt om een ​​batterij met een hoge energiedichtheid te produceren.

De onderzoekers schatten dat de kosten van deze nieuwe elektrolytische Zn – Mn-batterij minder dan US $ 10 per kWh bedragen, vergeleken met US $ 300 per kWh voor huidige Li-ion-batterijen, US $ 72 per kWh voor Ni-Fe-batterijen en US $ 48 per kWh voor loodzuurbatterijen.

De batterij is ontworpen door Dr. Dongliang Chao en professor Shi-Zhang Qiao van de University of Adelaide's School of Chemical Engineering and Advanced Materials.

alles voor isolatie

De energiezuinige, veilige batterij opent markten waar het gewicht, de grootte en de veiligheid van de batterij belangrijke factoren zijn, zoals auto's en ruimtevaart, en huishoudelijke en commerciële gebouwen en energieopslag.

Dr. Chao zei dat hoewel er andere Zn-Mn-batterijen op de markt waren, zoals de droge cel, deze niet oplaadbaar of recyclebaar waren en geen hoge energiedichtheid vertoonden vanwege een ander chemisch reactiemechanisme.

“Ik kan me voorstellen dat deze batterij op alle voertuigtypen wordt gebruikt, van kleine scooters tot zelfs dieselelektrische treinen. Ook in huizen die batterijen nodig hebben om zonne-energie op te slaan, of zelfs grote zonne- / windparken, ” zei hij.

“Met de productie van meer duurzame energie - zoals door wind- en zonneparken - wordt het opslaan van deze energie in batterijen op een veilige, niet-dure en milieuvriendelijke manier urgenter, maar de huidige batterijmaterialen - inclusief lithium, lood en cadmium - zijn duur , gevaarlijk en giftig.

"Onze nieuwe elektrolytische batterijtechnologie gebruikt de niet-giftige zink en mangaan en onbrandbare waterige elektrolyt om een ​​batterij met een hoge energiedichtheid te produceren."

Dr. Chao en professor Qiao begonnen ongeveer 12 maanden geleden aan het project in Zuid-Australië te werken en patenteerden de technologie begin dit jaar.

De Chinese batterijfabrikant Zhuoyue Power New Energy Ltd, wiens huidige batterijen loodgebaseerd zijn, heeft $ 1 miljoen geinvesteerd om de nieuwe technologie te ontwikkelen.

Het lopende onderzoek en de initiële productontwikkeling zullen worden uitgevoerd in Adelaide en de productie zal naar verwachting plaatsvinden in Australië en China.

"Bovendien maakt de batterij gebruik van basismaterialen en eenvoudige productieprocessen, zodat deze veel goedkoper te produceren en gemakkelijker te recyclen zijn dan bestaande batterijen met een vergelijkbare energiedichtheid," zei Chao.

Dr. Chao promoveerde aan de Nanyang Technological University, Singapore en werkte als onderzoeker aan de University of California, Los Angeles, voordat hij vorig jaar aan de University of Adelaide in Zuid-Australië begon.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je breed inzicht in actuele ontwikkelingen rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering en de pandemie onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • extinctionrebellion xr A12 blokkades Extinction Rebellion gaan door: deel 6 op 11 maart30 januari 2023 - 09:41
  • afval stort Retourzendingen online aankopen vaak vernietigd29 januari 2023 - 10:30
  • papegaai in het regenwoud Kennis van de natuur loopt ver achter bij de werkelijkheid29 januari 2023 - 09:48
  • kaarsje van hoop Op 2 maart is de duurzame energie alweer op27 januari 2023 - 14:29
  • kweekvleesboerderij Wanneer komt de kweekvleesboerderij?24 januari 2023 - 12:52

Inzicht

  • lange covid Long Covid kan groter probleem worden dan golven van infecties28 januari 2023 - 08:00
  • stemwijzer kieswijzerStemwijzers voor de provinciale staten verkiezingen 202327 januari 2023 - 09:44
  • links rechts politiekPeilingen voor de tweede kamer: coalitie krabbelt wat terug25 januari 2023 - 07:00

Opinie

  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16
  • vertrouwen Vertrouwen, waarin dan?25 oktober 2022 - 19:09
  • energierekening Energierekening maakt alleen duidelijk dat we knettergek zijn16 oktober 2022 - 15:15

Advertentie kleintjes

speedcomfort radiatorventilator

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Nieuwe online tool adviseert een bedrijf in 15 minuten hoe te verduurzamenFinanciële instellingen moeten niet langer investeren in foute bedrijven
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen