• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • DDWD overzicht
  • Zoek
  • Menu Menu

D66: Haagse regels nog niet klaar voor crowdsourcing zonnepanelen

10 november 2016|doorredactie|inzonnepanelen

zonnepanelen vrijopnaamRijksbeleid belemmert zonne-energie in steden. Dat stelt D66 in Amsterdam. Mensen zonder eigen dak vormen als een groep buurtbewoners een energiecoöperatie en leggen gezamenlijk zonnepanelen op het dak van een bedrijf of school in de buurt. Bij de evaluatie van het SER-Energieakkoord bleek dat sinds 2014 landelijk totaal slechts 30 van dit soort buurtprojecten succesvol zijn.

D66-raadslid Marijn Bosman: “Het aantal bewoners met eigen zonnepanelen kan veel hoger liggen, als belemmerende regels worden afgeschaft of aangepast. Omdat in Amsterdam bijna niemand een eigen dak heeft, maar in een flat of etage woont, is dat het coöperatieverband de enige manier om zelf zonne-energie op te kunnen wekken". Bosman lanceert vandaag het Plan Zon met een set aan oplossingen voor nieuwe regels die passen bij zonne-energie in steden.

Daken van industriegebieden benutten

Bosman: “De Haagse regels zijn gericht op een situatie waar elke bewoner een eigen dak heeft. Ze gaan voorbij aan het feit dat ruim 80% van de Nederlanders in steden woont, waar ruimte beperkt is en een eigen dak een zeldzaamheid is”. D66 heeft een top vijf opgesteld van landelijke belemmerende regels, waaronder de postcoderoosregeling, waar je aan moet voldoen om geen energiebelasting te betalen over de energie van je eigen zonnepanelen. Bosman: “Amsterdam is omringd door een industriegebied met veel bedrijfsloodsen met lege, platte daken. Deze daken zijn ideaal voor zonnepanelen, maar veel Amsterdammers wonen te ver weg volgens de geografische postcode-beperking. Zonder die beperking, zouden ze een groot deel van Amsterdam kunnen voorzien van zonne-energie.” 

Ongelijkheid opheffen tussen grote koophuizen en flats

In Amsterdam zijn inmiddels heel wat 'vieze regels' die duurzame oplossingen in de weg zitten veranderd, zoals de regel dat slechts op 30% van een dak met zonnepanelen belegd mocht worden. Het aantal zonnepanelen is in de afgelopen twee jaar dan ook verdubbeld in de hoofdstad. Bosman: “Dat is goed nieuws. Nu is het rijk aan zet om nog meer ruimte te maken voor zonne-energie." Tot het zover is, kunnen zonne-coöperaties in Amsterdam aan de hand van een voorstel van D66 extra ondersteuning en budget aanvragen voor alle tijd die zij noodgedwongen moeten steken in het overwinnen van deze (vooral landelijke) bureaucratie.

Bosman: "Het is niet eerlijk dat mensen met een groot koophuis wel makkelijk eigen duurzame energie op kunnen wekken, maar bewoners van een flat of huurhuis niet. Die ongelijkheid wil D66 uit de weg ruimen”.

Wie niet wil wachten en het geen bezwaar vindt om zijn zonne-energie op wat grotere afstand op te wekken, kan wel al terecht bij Vrijopnaam.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je actuele ontwikkelingen en inzichten rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid die je niet overal al leest. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • honingbij Meer honingbijen dan ooit hebben de winter niet overleefd1 juni 2023 - 11:14
  • flitsdroogtes in Europa Onvoorspelbare flitsdroogtes nemen ook in Europa snel toe30 mei 2023 - 18:10
  • opwarming boven 2 graden Schone lucht is slecht voor het klimaat29 mei 2023 - 10:12
  • ddwd 19 Duurzaam De Week Door 21: Over Musk, de middeleeuwen en agressief glimlachen28 mei 2023 - 10:42
  • plastic afval Recycling maakt plastic nog giftiger24 mei 2023 - 18:15

Inzicht

  • duurzaam voedingspatroon De 3 belangrijkste stappen voor een duurzaam voedingspatroon23 mei 2023 - 09:05
  • links rechts politiekPeilingen voor de Tweede Kamer: wordt Pieter Omtzigt de volgende premier?23 mei 2023 - 07:00
  • kantoorEen duurzame economie en duurzaam ondernemen begint bij bestuurders16 mei 2023 - 18:17

Opinie

  • nieuwe duurzaamheid houdt ons overeind We hebben een nieuwe duurzaamheid nodig4 januari 2023 - 17:01
  • ontmenselijking 2022 het jaar van ontmenselijking11 december 2022 - 11:00
  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16
speedcomfort radiatorventilator

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Holland Circular Hotspot: Circulaire innovaties goed voor de exportOp zonne-energie naar de Zuidpool
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen