• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

Op zonne-energie naar de Zuidpool

10 november 2016|doorredactie|intechnologie, zonnepanelen

autarco solartruck zuidpoolTwee pioniers, één duurzame wereld. Met een zelfontworpen voertuig, aangedreven op zonne-energie, deels gemaakt uit afvalplastic, willen de avonturiers Wilco van Rooijen en Edwin ter Velde naar de Zuidpool rijden. De zonnepanelen voor deze bijzondere expeditie worden hiervoor speciaal gemaakt door het Nederlandse bedrijf Autarco. De zonnepanelen worden op maat gemaakt voor de omstandigheden in het extreem koude Antartica.

Het gaat om een rit van maar liefst 2300 kilometer, in januari 2018 moet de Zuidpool bereikt zijn. De boodschap van de twee avonturiers achter het project #Clean2Antarctica: de schoonste expeditie ooit realiseren. Reden om voor een alternatief voor fossiele brandstof te kiezen.

Panelen speciaal ontwikkeld

Roel van den Berg, directeur van Autarco, geeft aan dat de zogenoemde bifacial panelen speciaal ontwikkeld zijn voor dit doel. "Normale zonnepanelen absorberen alleen aan de bovenkant zonlicht, ze liggen immers op een dak. Maar de auto van Van Rooijen en Ter Velde is voorzien van uitklapbare panelen. De sneeuw reflecteert zonlicht vanaf de grond, dus beide kanten van het paneel kun je gebruiken om zonlicht om te zetten in energie.

"Het voertuig wordt voorzien van ongeveer 3000 wattpiek aan zonnepanelen, dat is vergelijkbaar met een gemiddelde particuliere installatie in Nederland. Dit betekent dat er 3000W wordt geproduceerd onder standaard test condities. In het voorjaar van 2017 wordt de SolarVoyager en de prestaties van de zonnepanelen getest in koude omstandigheden  in Spitsbergen.

speedcomfort radiatorventilator

Geen afval achterlaten

Team Wilco: "We rijden niet voor niks naar de Zuidpool. De Zuidpool ligt op het continent Antarctica. Dit is ons laatste ongerepte continent van de wereld.

Antarctica is van niemand. We hebben gelukkig wel een Antarctisch verdrag. Daarin hebben we afgesproken dat niemand afval mag achterlaten. Hoe mooi is dat! Dat zouden we in de rest van de wereld ook wel zo willen. En dat kan, echter zullen we ons ‘gewoontegedrag’ moeten aanpassen. En dat gaan we doen op een inspirerende manier!

"Roel van den Berg, directeur van Autarco, geeft aan dat de expeditie naar de Zuidpool perfect aansluit bij zijn beeld van een autarkische (zelfvoorzienende) wereld.  "Ik streef naar een leefbare aarde voor nu en later. Het zelf bouwen van een eigen leefomgeving, zelf energie opwekken, is een trend.  De expeditie past bij een nieuwe manier van denken.  We willen niet langer afhankelijk zijn van externe partijen en gaan massaal lokaal energie opwekken. Zowel woningcorporaties, projectontwikkelaar als particulieren leggen vaker zonnepanelen op hun dak."

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je breed inzicht in actuele ontwikkelingen rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering en de pandemie onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • deltaplan circulaire economie statiegeld op spijkerbroekNederland haalt circulaire doelen niet31 januari 2023 - 18:37
  • ai klimaatvoorspelling AI klimaatvoorspelling ziet snellere opwarming voorbij 1,5 graad31 januari 2023 - 14:31
  • rijkste 1 procent Uitstoot van rijken nog hoger dan gedacht, ook in arme landen31 januari 2023 - 13:11
  • extinctionrebellion xr A12 blokkades Extinction Rebellion gaan door: deel 6 op 11 maart30 januari 2023 - 09:41
  • afval stort Retourzendingen online aankopen vaak vernietigd29 januari 2023 - 10:30

Inzicht

  • lange covid Long Covid kan groter probleem worden dan golven van infecties28 januari 2023 - 08:00
  • stemwijzer kieswijzerStemwijzers voor de provinciale staten verkiezingen 202327 januari 2023 - 09:44
  • links rechts politiekPeilingen voor de tweede kamer: coalitie krabbelt wat terug25 januari 2023 - 07:00

Opinie

  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16
  • vertrouwen Vertrouwen, waarin dan?25 oktober 2022 - 19:09
  • energierekening Energierekening maakt alleen duidelijk dat we knettergek zijn16 oktober 2022 - 15:15

Advertentie kleintjes

eco radiatorfolie

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
D66: Haagse regels nog niet klaar voor crowdsourcing zonnepanelenOver de nadelen van Donald Trump, en misschien een voordeel
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen