• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Kort door de Bocht
  • Klimaat
  • Economie
  • Boeken
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

In een jaar tijd 100.000 daken met zonnepanelen erbij

30 maart 2014|doorredactie|inzonnepanelen

zonnepanelenNet als in voorgaande jaren is de Nederlandse zonne-energiemarkt in 2013 sterk gegroeid. Het afgelopen jaar werden er op ruim 100.000 nieuwe daken zonnepanelen geplaatst, waardoor het totale aantal in de buurt van de 200.000 uitkomt. Het totale vermogen aan zonnestroom groeide met ruim 82 procent. Dat blijkt uit de laatste cijfers die Peter Segaar heeft verzameld voor de conferentie The Solar Future NL, die 27 mei door Solarplaza wordt georganiseerd in de Beurs van Berlage in Amsterdam. Blogger en marktanalist Segaar is een van de deskundigen die komt spreken.

De Nederlandse netbeheerders registreerden vorig jaar 101.326 nieuwe installaties, het merendeel bij particulieren. Die hebben samen een capaciteit van ruim 300 Megawatt zonnestroom. Ter vergelijking: In de Verenigde Staten kwamen er in 2013 ‘slechts’ 140.000 installaties bij, de meesten ook residentieel. Het totale vermogen nam in Nederland met 82 procent toe, van 365 naar 665 Megawatt. De werkelijke groei is waarschijnlijk nog groter omdat netbeheerders niet alle capaciteit in Nederland registreren.

De grootste groei in Nederland zit in de zonnepanelen op daken van particuliere woningen. ,,Een fenomeen dat je ook in andere internationale groeimarkten ziet. Het stimuleert als je ziet dat je buurman het heeft. Dan wil je niet achterblijven,” stelt CEO Edwin Koot van Solarplaza. ,,Bovendien is het in Nederland momenteel rendabeler om geld op je dak te investeren dan op een bankrekening te zetten. Dan wil je liever voorop lopen en laten zien dat jij ook groen investeert.”

De groei wordt verder aangezwengeld door collectieve inkoopacties, die de lage prijs van zonnepanelen verder doen dalen, en de inmiddels meer dan 300 lokale coöperaties en burgerinitiatieven. Daarbij plaatsen mensen samen grotere systemen op allerlei gebouwen, van scholen tot bedrijfsdaken.

418ppm

De toegenomen vraag naar zonnepanelen levert meer werkgelegenheid op voor toeleveranciers en installateurs. Nederland telt inmiddels ruim 1100 aanbieders van zonne-energiesystemen, 300 meer dan de ruim 800 die vorig jaar mei werden gerapporteerd.

The Solar Future wordt voor de zesde achtereenvolgende keer georganiseerd. De conferentie is inmiddels de ontmoetingsplek geworden voor alle belangrijke spelers op de Nederlandse zonne-energiemarkt. Een van de belangrijke vragen tijdens de conferentie luidt: Hoe zal de saldering in Nederland er in de komende jaren uitzien? Nu mogen mensen hun stroom uit zonnepanelen terugleveren aan het net en wordt die afgetrokken van hun energienota. Daardoor loopt de staat echter energiebelasting, SDE-heffing en BTW mis.

Tijdens de conferentie komen vooraanstaande wetenschappers, ondernemers en deskundigen op het gebied van zonne-energie uit binnen en buitenland bijeen om de belangrijkste ontwikkelingen in de markt en nieuwe strategische inzichten te presenteren. Onder hen bekende namen als internationaal energiegoeroe Jeremy Leggett uit het Verenigd Koninkrijk, de voorzitter van het Franse Solairedirect, Thierry Lepercq, een wereld marktleider in zonne-energie projectontwikkeling, en professor Wim Sinke, Nederlands meest ervaren en grootste zonne-energie expert.

Lezers van Duurzaamnieuws.nl kunnen met   50,- korting naar The Solar Future.

Meld je hier aan met de promotion code: DUURZAAM

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je informatie en inzichten over duurzaamheid die je niet overal al leest. We werken onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

In deze belangrijke tijd bepalen we de richting van de toekomst. Krijgen we klimaatverandering onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Kort door de bocht

  • duurzaam nieuws Het echte gezicht van Dilan Yeşilgöz (niet fraai)15 november 2023 - 09:39
  • duurzaam nieuws Wegwerp wetgeving27 oktober 2023 - 14:16
  • duurzaam nieuws Verliest de democratie van Omtzigt en Yeşilgöz?23 oktober 2023 - 10:12
  • duurzaam nieuws De sluimerende oorlog tegen het klimaat13 oktober 2023 - 11:10

Nieuws

  • vlees Naam Wilders duikt op in desinformatie campagne vleeslobby30 november 2023 - 14:28
  • kristalprijs Alliander wint Kristalprijs voor meest transparante duurzaamheidsverslag29 november 2023 - 10:28
  • rechter rechtzaak Milieudefensie start nieuwe rechtszaak tegen financiële instelling28 november 2023 - 14:43
  • misleidende reclame shell Meeste consumenten willen verbod op greenwashing28 november 2023 - 13:07
  • sultan Ahmed Al Jaber Voorzitter COP28 wilde oliedeals promoten tijdens klimaatconferentie28 november 2023 - 09:45

Inzicht

  • uitgang Hoe nu verder naar een duurzame samenleving?26 november 2023 - 16:21
  • thee met aandacht Thee met aandacht geeft een beter gevoel19 november 2023 - 13:00
  • duurzame chocolade Hoe kies je duurzame chocolade18 november 2023 - 12:36

Opinie

  • xr extinction rebellion Greta Thunberg en XR halen de klimaatbeweging onderuit16 november 2023 - 14:41
  • klimaatschade loss and damage Bestaanszekerheid als politiek wisselgeld19 september 2023 - 08:00
  • stikstofnormHaagse schijt, hoe komen we er vanaf?12 september 2023 - 19:28
meewind

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Woud van keurmerken blijft groeienHof van Justitie verbiedt Japanse jacht op walvissen
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen