• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

Gaat de koers van de Bitcoin weer omhoog in 2019?

22 december 2018|dooronze correspondent

blockchain bitcoin data

De koers van de Bitcoin heeft de gemoederen goed bezig gehouden in 2018. Van een absolute top rond € 20.000,- aan het begin van het jaar naar rond € 3000,- nu. Op de aandelenmarkt is de boodschap: stap laag in. Geldt dat ook voor cryptovaluta?

Laag instappen is natuurlijk een goed uitgangspunt om winst te boeken. Wat je wil weten is: wat is het laagste punt. Goede informatie over de markt is een goed begin. Informeer je daarom over het actuele en het historische koersverloop. Daar zijn goede bronnen voor beschikbaar, zoals de Bitcoin koers via www.satos.nl

Hoe werkt Bitcoin

Bitcoin werkt op basis van blockchain-technologie. Die is veilig en kan bijna niet worden gehackt. Dat komt omdat de informatie van transacties parallel via verschillen wegen wordt verstuurd. Die wegen kunnen niet allemaal tegelijk worden gehackt.

Om die transacties met een blockchain uit te voeren is veel rekenkracht nodig. Door je computer daar aan te laten meerekenen kun je bitcoins verdienen. Dat heet minen. Bitcoin is dus het 'geld' wat je kan verdienen door mee te rekenen aan blockchain transacties, in dit geval transacties van Bitcoins zelf.

Het totaal aantal Bitcoins dat ooit op die manier verdiend kan worden is begrensd op 21 miljoen. Dat getal rolt uit een berekening van het aantal transacties via de blockchain, en een halvering elke 4 jaar van het aantal Bitcoins dat vergoed wordt voor het minen.

Wat gebeurt er met de koers

Het koersverloop van de Bitcoin tot nu toe liet een beeld zien dat past bij een nieuwe en snel ontwikkelende markt. Die markt is er nog steeds, en wordt volgroeider. Daaruit zal waarschijnlijk een stabielere ontwikkeling volgen.

Voorspellen blijft moeilijk, maar er zijn een aantal uitgangspunten op basis waarvan je wel verwachtingen kunt koesteren. Een daarvan is dat het minen van bitcoins trager gaat naarmate de tijd vordert. Maar ook naarmate de energiekosten hoger worden, want dan wordt het voor kleine partijen steeds moeilijker om in te stappen. In zo’n situatie mag je op basis van marktwerking verwachten, dat de koers zal gaan stijgen.

Een tweede ontwikkeling is die van de vraag naar veilige transacties. Met elke hack neemt de behoefte aan een veilige transactiemethode toe. Bitcoin is daarvoor een mogelijkheid. Ten slotte zijn er steeds meer mensen die ook omwille van privacy transacties willen doen waarvan de data niet makkelijk kunnen worden ingezien.

Wat 2019 voor de Bitcoin gaat brengen weten we over 12 maanden precies. Maar als je naar de uitgangspunten van nu kijkt, kan het zeker een jaar met kansen worden.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je breed inzicht in actuele ontwikkelingen rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering en de pandemie onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • kweekvleesboerderij Wanneer komt de kweekvleesboerderij?24 januari 2023 - 12:52
  • suv Waarom te veel elektrische auto’s voor nieuwe milieurampen gaan zorgen24 januari 2023 - 11:25
  • pfas PFAS afbreken kan toch ontdekken wetenschappers24 januari 2023 - 09:05
  • vegetarische superhefboom Superhefbomen: drie kantelpunten kunnen een doorbraak voor het klimaat vormen22 januari 2023 - 13:05
  • verder dan bbpVPRO Tegenlicht: de kloofdichters20 januari 2023 - 08:00

Inzicht

  • links rechts politiekPeilingen voor de tweede kamer: coalitie krabbelt wat terug25 januari 2023 - 07:00
  • zelf zonnepanelen plaatsen Salderen afschaffen is en blijft een onzinnig plan24 januari 2023 - 12:56
  • woningen verduurzamen Over salderen, subsidiëren en stimuleren22 januari 2023 - 16:56

Opinie

  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16
  • vertrouwen Vertrouwen, waarin dan?25 oktober 2022 - 19:09
  • energierekening Energierekening maakt alleen duidelijk dat we knettergek zijn16 oktober 2022 - 15:15

Advertentie kleintjes

eco radiatorfolie

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Milieuclubs tekenen klimaatakkoord nietBetalen voor vervuiling is niet hetzelfde als vervuiling afkopen
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen