• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

Gedrag veranderen voor het klimaat: ruim 21.000 kinderen gaan voorop

2 oktober 2017|doorredactie|inklimaatverandering

groene voetstappenOp maandag 2 oktober gingen 21.215 kinderen in Nederland fietsend, lopend en steppend naar school in plaats van met de auto. In deze Groene Voetstappenweek hielden 106 basisscholen een week lang bij hoe de kinderen naar school komen en belonen hen als ze met de fiets, lopend of met het skateboard komen.

Kinderen doen mee met Groene Voetstappen voor het klimaat, schone lucht en verkeersveiligheid rondom school. Kinderen bewegen over het algemeen graag, maar er kunnen allerlei redenen zijn waardoor toch een derde van de kinderen met de auto naar school worden gebracht. Met de Groene Voetstappenweek kan deze gewoonte veranderd worden in de duurzame en gezonde gewoonte om naar school te fietsen of lopen. Daarmee geven kinderen het goede voorbeeld aan hun ouders en andere volwassenen.

Kinderen die al vroeg op de fiets leren deelnemen aan het verkeer, zorgen voor minder ongelukken en groeien gezonder op, omdat ze bewegen en leren zich zelfstandig te verplaatsen. Wethouder Rik van der Linden ziet dat basisscholen in zijn regio Drechtsteden veel aandacht besteden aan educatie en voorlichting over verkeersveiligheid, maar vindt het ook belangrijk dat er aandacht is voor duurzaamheid, daarom stimuleert hij deelname aan Groene Voetstappen, die beide onderwerpen met elkaar combineert.

Tijdens de actieweek zijn kinderen bezig met de onderwerpen duurzame mobiliteit, CO2-uitstoot, klimaatverandering en wereldburgerschap. Met de ideeën die zij hebben op deze thema’s doen ze mee aan een wedstrijd voor de Philip de Roo prijs. In voorrondes worden de beste ideeën geselecteerd en tijdens de landelijke Kinderklimaattop in maart 2018 wordt de winnaar bekend gemaakt.

0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je breed inzicht in actuele ontwikkelingen rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering en de pandemie onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • misleidende reclame shell TNO: beperk reclame voor klimaatbelastende producten22 maart 2023 - 14:58
  • echte ongemakkelijke waarheid ipcc Syntheserapport IPCC: laatste kans om klimaat te redden20 maart 2023 - 17:12
  • Elektrische bus van VDL Recht op bereikbaarheid voor elke Nederlander, vindt kabinet19 maart 2023 - 13:51
  • Duurzaam de week door DDWD Duurzaam De Week Door – 1118 maart 2023 - 12:43
  • vogelziekte plasticose Zeevogels ziek van plastic: plasticose12 maart 2023 - 10:45

Inzicht

  • toekomst van ons voedselRegeneratieve landbouw moet concreter en beter meetbaar22 maart 2023 - 15:06
  • agro industrieZorgen groene subsidies voor meer protectionisme?19 maart 2023 - 14:19
  • plastic afval Wat kan ik daar nu aan doen?11 maart 2023 - 10:16

Opinie

  • nieuwe duurzaamheid houdt ons overeind We hebben een nieuwe duurzaamheid nodig4 januari 2023 - 17:01
  • ontmenselijking 2022 het jaar van ontmenselijking11 december 2022 - 11:00
  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16
speedcomfort radiatorventilator

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Brenger deelt bezorgers en bespaart CO2Steeds meer duurzaam voedsel in de supermarkt
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen