• Service
  • Over ons
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Voor de Toekomst
  • Economie
  • Kantelpunten
  • Verkiezingen
    • Kieswijzers gemeenteraad 2026
    • Peilingen: Pro de grootste, verdeeld rechts wint
    • StemWijzer en andere kieswijzers voor de Tweede Kamerverkiezingen 2025
  • Boeken
  • Auteurs
    • Peter van Vliet
    • Jac Nijssen
    • Han Blok
    • Jan Torringa
    • Huib Stam
    • Gastauteurs
  • Klik om het zoekinvoerveld te openen Klik om het zoekinvoerveld te openen Zoek
  • Menu Menu

Laat elektrische auto’s zelfde taal spreken met laadpalen

20 november 2018|doorredactie|inelektrische auto

elektrische auto laden laadpaal

Experts van ElaadNL, kennis- en innovatiecentrum voor het slim en duurzaam opladen van elektrische auto’s, hebben een studie gedaan naar de communicatie tussen elektrische auto en laadpaal. In een nieuwe publicatie leggen zij de werking uit van het protocol en komen tot de conclusie dat een standaard Smart Charging een stap verder kan helpen door het toevoegen van gebruikersinformatie aan het EV ecosysteem. Daarvoor pleiten ze wel voor een open systeem. 

Rondom het slim opladen van elektrische auto’s ontstaat een heel ecosysteem van ICT-protocollen die regelen hoe de verschillende apparaten met elkaar communiceren. Zo communiceren publieke laadpalen met het backoffice over wie er wil laden (abonnementhouder), hoeveel kilowattuur er geladen wordt, wat de rekening daarvoor is en nog meer. Daarvoor wordt OCPP gebruikt, de in Nederland bij ElaadNL begonnen maar ondertussen wereldwijd geaccepteerde.

Een andere verbinding die via ICT gelegd kan worden is die tussen auto en laadpaal. Daarvoor is de ISO 15118 standaard in ontwikkeling. Hierdoor kan autorisatie en authenticatie, security en extra Smart Charging informatie worden geregeld. Experts van ElaadNL zetten in hun publicatie de werking van ISO 15118 op een rijtje en geven aan waar de uitdagingen liggen. Zo geven ze aan hoe het protocol een echte open standaard kan worden zodat allerlei partijen, groot en klein, hem kunnen gebruiken en de consument de mogelijkheden van de standaard optimaal kan benutten. Ook de verdere innovatie is hierbij gebaat. Zo kunnen bijvoorbeeld Smart Charging diensten dan gemakkelijker aangeboden worden: een auto vooral laden als stroomprijzen laag zijn door groot aanbod van stroom uit zon en wind bijvoorbeeld.

De auteurs komen tot de conclusie dat een goed ontworpen en open systeem voor ISO 15118 in het voordeel kan zijn van alle partijen in het EV-ecosysteem. Lonneke Driessen van ElaadNL: ‘We zien uit naar de discussie met alle geïnteresseerde bedrijven en overheden over de vraag wat de beste manier is om gezamenlijk een open systeem te creëren voor de communicatie tussen auto en laadpaal.’

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Link naar Facebook
  • Link naar LinkedIn
  • Link naar Mail

Blijf op de hoogte met de nieuwsbrief. Meld je hier aan.

( Je kunt ons ook steunen door lid te worden of te doneren )

Nieuws

  • wegvervoer is de grootste verbruiker van olie in Europa
    Europa kan wel 12 miljard euro per jaar op olie besparen: als ze de doelen voor elektrische auto’s haalt11 juli 2026 - 12:00
  • Deze cv ketel werkt op drie soorten brandstof
    Nederlandse wereldprimeur maakt cv-ketel geschikt voor aardgas, groen gas én waterstof9 juli 2026 - 06:52
  • auto laden
    Bedrijven investeren steeds minder in duurzaamheid7 juli 2026 - 09:41
  • klimaatrapportage
    Duurzaamheidrapporten van bedrijven worden beter5 juli 2026 - 11:00
  • 39 graden tijdens de hittegolf
    De prijs van hitte: een stille economische tijdbom onder Europa30 juni 2026 - 09:06

Inzicht

  • bruggen slaan tussen mensen
    Mensen bereiken buiten de groene bubbel: die brug sla je met deze mensen9 juli 2026 - 12:42
  • geo-engineering en marine cloud brightening
    Het kon niet waar zijn, en dat is het dan ook niet5 juli 2026 - 09:20
  • liefde voor je leven
    Overpeinzing: wat die andere verwoesting met de liefde voor je leven doet20 juni 2026 - 11:57

Opinie

  • liefde voor je leven
    Overpeinzing: wat die andere verwoesting met de liefde voor je leven doet20 juni 2026 - 11:57
  • tata steel
    Gaat Tata Steel haar koers bijstellen?8 juni 2026 - 10:49
  • waarden van de wereld
    Wat is de wereld nog waard?23 december 2025 - 15:13

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

Energie vergelijken bij Easyswitch
Energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Abonneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Link naar: Na 47 jaar weer haring in het Haringvliet  Link naar: Na 47 jaar weer haring in het Haringvliet  Na 47 jaar weer haring in het Haringvliet  Link naar: Een radicaal realistische visie op klimaatherstel Link naar: Een radicaal realistische visie op klimaatherstel Een radicaal realistische visie op klimaatherstel
Scroll naar bovenzijde Scroll naar bovenzijde Scroll naar bovenzijde