• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Kort door de Bocht
  • Klimaat
  • Economie
  • Boeken
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

Nog minder duurzame energie in Nederland door uitspraak rechter

3 juli 2015|doorredactie|inenergie

henk kampEneco stapt uit het energieakkoord, nadat het door de rechters van de hoge raad wordt gedwongen zichzelf op te splitsen in een commercieel bedrijf en een productiebedrijf. Minister Kamp wil energiebedrijven daar al geruime tijd toe dwingen en wordt nu gesteund door de rechter.

Volgens Jeroen De Haas, topman van Eneco, is het onbegrijpelijk dat minister Kamp het besluit blijft steunen, zo zei hij tegen de NOS: ''De overheid heeft vorige week nog te horen gekregen dat ze voor 2020 de CO2-uitstoot met 25 procent moet verminderen. Dat ze dan een bedrijf tegenwerkt dat juist veel doet aan verduurzaming is ontzettend paradoxaal. Energiebedrijven worden zo gehalveerd en verzwakt. Opgesplitst zijn we minder sterk.''

En opnieuw is Nederland het braafste jongetje in de klas, want energiebedrijven in andere landen denken er niet over zich te laten halveren en worden daarin door hun regeringen gesteund.

Als gevolg van de maatregel moet Eneco in de komende jaren ruim 400 miljoen euro aan investeringen terugschroeven, investeringen die voor meer duurzame energie zouden worden aangewend. Nu dat niet meer kan, laat Eneco noodgedwongen de afspraken van het Energieakkoord los.

jac nijssen advertentie boek

De politiek kan overigens de splitsing nog tegenhouden. ''We willen aan minister Kamp vragen of de splitsing alleen wordt doorgevoerd als andere landen dat ook doen. Dat was immers het oorspronkelijke idee,'' zegt de Haas tegen de NOS.

Als de splitsing wel doorgaat verdwijnen er mogelijk tot 1000 banen bij Eneco. Met dank aan minister Kamp.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je informatie en inzichten over duurzaamheid die je niet overal al leest. We werken onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

In deze belangrijke tijd bepalen we de richting van de toekomst. Krijgen we klimaatverandering onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Kort door de bocht

  • duurzaam nieuws Klimaat afwezig en vaagheid troef op lijst Omtzigt NSC27 september 2023 - 10:27
  • duurzaam nieuws Partij voor de Dieren blijft een beestenbende24 september 2023 - 20:58
  • duurzaam nieuws De Boeren Blunder Beweging22 september 2023 - 09:39
  • duurzaam nieuws Rutte wil armen arm houden, anders gaan de rijken erop achteruit20 september 2023 - 10:48

Nieuws

  • carbon lock-in olieproductie Groot-Brittannië geeft groen licht voor Rosebank olieveld in Noordzee27 september 2023 - 13:05
  • glyfosaat pesticide Bayer aangeklaagd wegens achterhouden onderzoeksresultaten glyfosaat27 september 2023 - 12:44
  • links rechts politiekPeilingen Tweede Kamer: kunnen Omtzigt NSC kandidaten wel verschil maken?26 september 2023 - 15:00
  • Het corona medicijn komt er aan Covid medicijn Molnupiravir versnelt virus mutaties26 september 2023 - 10:04
  • bosbrand Alarm om het bos als klimaatrisico24 september 2023 - 19:38

Inzicht

  • seizoensgroente Hoe seizoensgroente goed voor het klimaat en je portemonnee is26 september 2023 - 14:39
  • klimaatdoelen De klimaatdoelen deugen niet23 september 2023 - 15:09
  • ecomodernisme en ecomodernisten Het ongelijk van Jesse Frederik en de ecomodernisten17 september 2023 - 09:12

Opinie

  • bestaanszekerheid Bestaanszekerheid als politiek wisselgeld19 september 2023 - 08:00
  • stikstofnormHaagse schijt, hoe komen we er vanaf?12 september 2023 - 19:28
  • opwarming boven 2 graden De wedloop om te overleven27 augustus 2023 - 09:01
jac nijssen advertentie boek

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
We kunnen de Grieken met crowdfunding reddenVergroening belastingsysteem beste optie voor daadkrachtige klimaataanpak.
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen