• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

Ook in civiele techniek speelt duurzaamheid een grote rol

14 mei 2017|doorredactie

Het klimaat verandert en dat heeft invloed op wat we bouwen, en hoe we dat doen. De civiele techniek is de sector die infrastructuur ontwerpt, plant en bouwt. Dijken bij voorbeeld. En als die er eenmaal liggen, is ook de monitoring van belang.

Want we willen wel graag weten of ze ook doen waarvoor ze zijn ontworpen, en waar en wanneer we rekening moeten houden met risico's. Daarin valt duurzame winst te halen. Zoals het monitoren met drones in plaats van honderen of duizenden kilometers de dijken langs te rijden voor controles. De drones vliegen in een fractie van de tijd langs de dijken en controleren deze door middel van fotocamera's en sensoren. Daarbij gebruiken ze maar weinig energie.

Ook draadloze sensoren om bruggen en tunnels te monitoren leveren hun bijdragen aan duurzaamheid. De Universiteit Twente ontwikkelde systemen die berusten op het plaatsen van een veel groter aantal sensoren dan doorgaans gebruikelijk is. Daarbij leveren de draadloze sensoren weliswaar metingen van mindere kwaliteit, maar door hun hogere aantal geven ze toch betrouwbaarder resultaten over onder meer de spanningen en trillingen in de constructie. Omdat er geen bekabeling nodig is, zijn de sensoren veel gemakkelijker aan te brengen dan in het verleden. De sensoren zijn bovendien voorzien van een eigen duurzame energievoorziening, die per sensor kan verschillen: soms zijn ze zijn aangesloten op kleine windmolentjes, of ze maken gebruik van temperatuurverschillen.

Uitdagend werk

Werken in de civiele techniek kan een flinke uitdaging zijn. Het vraagt om inzicht, specifieke kennis en natuurlijk ook een aanpakkers-mentaliteit. Wie daarover beschikt en op zoek is naar een civiele techniek vacature, kan een waardevolle bijdrage leveren aan duurzaamheid op een manier die vaak voor meerdere generaties voor veiligheid zorgt. Het gaat ten slotte over grote investeringen die voor een lange tijd worden gedaan. Dubbel duurzaam dus.

meewind 23 02
duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je breed inzicht in actuele ontwikkelingen rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering en de pandemie onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • nul op de meterVerduurzaming per wijk helpt tegen energiearmoede28 maart 2023 - 13:32
  • Duurzaam de week door DDWD Duurzaam De Week Door 1226 maart 2023 - 14:45
  • air pollution EU houdt deur open voor auto’s op e-brandstoffen25 maart 2023 - 13:41
  • wilde bij Pesticiden veranderen gedrag van bijen meer bij warmer weer25 maart 2023 - 10:50
  • duurzaamheidsverslag Duurzaamheidsverslag wordt gemeengoed bij bedrijven25 maart 2023 - 10:39

Inzicht

  • toekomst van ons voedselRegeneratieve landbouw moet concreter en beter meetbaar22 maart 2023 - 15:06
  • agro industrieZorgen groene subsidies voor meer protectionisme?19 maart 2023 - 14:19
  • plastic afval Wat kan ik daar nu aan doen?11 maart 2023 - 10:16

Opinie

  • nieuwe duurzaamheid houdt ons overeind We hebben een nieuwe duurzaamheid nodig4 januari 2023 - 17:01
  • ontmenselijking 2022 het jaar van ontmenselijking11 december 2022 - 11:00
  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Geanne van Arkel: Circulaire Economie is ook samenwerken met onverwachte pa...Geanne van ArkelEuropese Unie wil wapenindustrie financieren
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen