• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Kort door de Bocht
  • Klimaat
  • Economie
  • Boeken
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

Shell stopt olieboringen in Alaska

28 september 2015|doorredactie|inenergie, milieu

noordpool olieShell stopt met zoeken naar olie en gas in de zeebodem bij Alaska, zo maakte het bedrijf bekend. Aanleiding voor het besluit zijn de teleurstellende resultaten van de proefboringen. Dat maakt het voor nu en de nabije toekomst niet rendabel om door te gaan, aldus Shell. Het bedrijf wees daarbij ook op de hoge kosten en strenge regels die komen kijken bij olieboringen in het gebied.

Shell had ook geen tijd meer om verder te zoeken, want vergunning om naar olie te zoeken liep op 28 september af. Shell zal de boorput afsluiten en zijn vloot aan schepen terugtrekken. In het persbericht meldt Shell dat het voorlopig ook zal afzien van verdere activiteiten in de ijszee ten noorden van Alaska. Shell noemt drie redenen: het teleurstellende resultaat van de boring, de hoge kosten en de wispelteurige Amerikaanse regelgeving.

Over de financiële impact deed Shell nog geen nadere mededelingen. Wel kondigde het bedrijf afschrijvingen aan op bezittingen in Alaska. Die staan voor in totaal 3 miljard dollar (2,7 miljard euro) op de balans. Daarnaast staat voor 1,1 miljard dollar aan toekomstige contracten in de boeken.

Shell heeft tot nu toe in totaal zo'n 6 tot 7 miljard in Alaska geïnvesteerd, onder meer voor het opkopen van de concessies, het doen van voorbereidend onderzoek om alle vergunningen rond te krijgen en aan operationele kosten. Shell deed al eerder, in 2012 boringen, maar moest die toen ook zonder resultaat afblazen. Meer moet duidelijk worden bij de presentatie van de derdekwartaalcijfers, eind oktober. Genoeg tijd dus nog om van de aandelen af te komen.

meewind september

Als dat bedrag in zonnepanelen was geïnvesteerd, zouden dat 35 miljoen panelen zijn, die samen jaarlijks 7 miljard kWh  aan stroom produceren, genoeg voor 2 miljoen gezinnen, zo rekende de redactie uit op de achterkant van een leeg olievaatje. Dat is elk jaar 420 miljoen euro aan stroom, minstens 20 jaar lang, oftewel minimaal 8,4 miljard aan opbrengst. De kosten van de panelen hebben we berekend tegen consumentenprijzen, dus de werkelijke opbrengst kan aanzienlijk hoger zijn.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je informatie en inzichten over duurzaamheid die je niet overal al leest. We werken onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

In deze belangrijke tijd bepalen we de richting van de toekomst. Krijgen we klimaatverandering onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Kort door de bocht

  • duurzaam nieuws Welke Wopke staat daar voor de EU?3 oktober 2023 - 09:44
  • duurzaam nieuws Klimaat afwezig en vaagheid troef op lijst Omtzigt NSC27 september 2023 - 10:27
  • duurzaam nieuws Partij voor de Dieren blijft een beestenbende24 september 2023 - 20:58
  • duurzaam nieuws De Boeren Blunder Beweging22 september 2023 - 09:39

Nieuws

  • bosbrand klimaatverandering Ambtenaren keren zich tegen kabinet met brandbrief klimaat en natuur29 september 2023 - 10:26
  • pfas in voedingsgewassen Hof: Toelating pesticiden door Nederland deugt niet29 september 2023 - 09:53
  • carbon lock-in olieproductie Groot-Brittannië geeft groen licht voor Rosebank olieveld in Noordzee27 september 2023 - 13:05
  • glyfosaat pesticide Bayer aangeklaagd wegens achterhouden onderzoeksresultaten glyfosaat27 september 2023 - 12:44
  • links rechts politiekPeilingen Tweede Kamer: kunnen Omtzigt NSC kandidaten wel verschil maken?26 september 2023 - 15:00

Inzicht

  • seizoensgroente Hoe seizoensgroente goed voor het klimaat en je portemonnee is26 september 2023 - 14:39
  • klimaatdoelen De klimaatdoelen deugen niet23 september 2023 - 15:09
  • ecomodernisme en ecomodernisten Het ongelijk van Jesse Frederik en de ecomodernisten17 september 2023 - 09:12

Opinie

  • bestaanszekerheid Bestaanszekerheid als politiek wisselgeld19 september 2023 - 08:00
  • stikstofnormHaagse schijt, hoe komen we er vanaf?12 september 2023 - 19:28
  • opwarming boven 2 graden De wedloop om te overleven27 augustus 2023 - 09:01

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Sustainable Development Goals, armoedebestrijding voor de rijken?belastingontwijking belastingparadijsBedrijven als speeltuin voor de duistere drie
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen