• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

Tienduizenden demonstreerden in Rotterdam voor klimaatactie

20 juni 2022|doorredactie

klimaatmars rotterdam

Tegen de 10.000 mensen demonstreerden zondag voor meer actie tegen de klimaatcrisis. Onder het motto ‘geen woorden, maar daden’ trokken de deelnemers aan de Klimaatmars door de Rotterdamse binnenstad. De Klimaatmars, georganiseerd door de Klimaatcrisis Coalitie, is een dringende oproep om te stoppen met fossiele energie uit olie en gas.

Fossiel zorgt behalve voor de klimaatcrisis ook voor conflicten en milieuvervuiling. “De klimaatcrisis is hier en nu. Bosbranden, overstromingen en hitterecords zijn aan de orde van de dag. Daar moeten we wat aan doen,”  zegt Faiza Oulahsen van Greenpeace en woordvoerder van de Klimaatcrisis Coalitie.

Veelzijdige opkomst

De deelnemers aan de Klimaatmars verzamelden om 13:00 uur op het plein voor de Markthal in Rotterdam. De opkomst was heel divers, van kinderen tot ouderen en van wetenschappers tot zorgmedewerkers. Op de meegenomen protestborden stonden leuzen als; ‘De klimaat is vol’, 'flowerpower', ‘bla bla bla helpt niet’ en ‘Ik wil een schone wereld voor Vaderdag’. Greenpeace droeg een groot kartonnen vliegtuig in de mars, om duidelijk te maken dat de luchtvaart moet krimpen. Milieudefensie had oproepen aan de 29 grote vervuilers van Nederland en er waren ecologische boeren die opkomen voor de natuur die lijdt onder de stikstofuitstoot. Ook liep het nieuwe Netwerk Klimaat FNV mee, dat zich inzet voor een rechtvaardige transitie voor werknemers in sectoren die drastisch moeten veranderen.

Grootste klimaatdemonstratie voor Rotterdam

De mars met zo’n tienduizend deelnemers trok vreedzaam door de binnenstad van Rotterdam. “We zijn heel blij met hoe deze Klimaatmars is verlopen. Hoopvol om te zien dat zoveel mensen  willen dat er meer gedaan wordt om de klimaatcrisis te stoppen. Voor Rotterdam, een laaggelegen kuststad, is dit de hoogste opkomst ooit voor een klimaatdemonstratie. Het is nu aan de politiek om in actie te komen.” aldus Vatan Hüzeir van Fossielvrij NL en woordvoerder namens de Klimaatcrisis Coalitie.

Na eerdere Klimaatmarsen heeft de Nederlandse regering het klimaatdoel verhoogd en werd ook een CO2-heffing aangekondigd, maar toch is de CO2-uitstoot van Nederland nog steeds veel te hoog. Amber Daal van Extinction Rebellion en woordvoerder namens de Klimaatcrisis Coalitie: “Het is tijd voor actie. Het moet eerlijker. In Nederland, waar honderdduizenden mensen hun energierekening niet kunnen betalen, terwijl grote vervuiler Shell juist miljarden winst maakt door de hoge energieprijzen. Maar het moet ook eerlijk voor de landen die het minst hebben bijgedragen aan de klimaatcrisis, maar nu wel als eerste te maken krijgen met de zwaarste gevolgen.”

Organisatie

De Klimaatmars in Rotterdam was een vervolg op de Klimaatmars van november vorig jaar toen duizenden mensen in Amsterdam de straat op gingen om beter klimaatbeleid te eisen. Ook ging in maart 2021 het Klimaatalarm af in meer dan 40 steden door heel Nederland. De Klimaatcrisis Coalitie is een samenwerkingsverband van Oxfam Novib, Fridays For Future, Greenpeace, Extinction Rebellion, FNV, Fossielvrij NL, Milieudefensie, The Transnational Institute (TNI), Code Rood en DeGoedeZaak en wordt gesteund door meer dan honderd andere maatschappelijke organisaties.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je breed inzicht in actuele ontwikkelingen rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering en de pandemie onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • ai klimaatvoorspelling AI klimaatvoorspelling ziet snellere opwarming voorbij 1,5 graad31 januari 2023 - 14:31
  • rijkste 1 procent Uitstoot van rijken nog hoger dan gedacht, ook in arme landen31 januari 2023 - 13:11
  • extinctionrebellion xr A12 blokkades Extinction Rebellion gaan door: deel 6 op 11 maart30 januari 2023 - 09:41
  • afval stort Retourzendingen online aankopen vaak vernietigd29 januari 2023 - 10:30
  • papegaai in het regenwoud Kennis van de natuur loopt ver achter bij de werkelijkheid29 januari 2023 - 09:48

Inzicht

  • lange covid Long Covid kan groter probleem worden dan golven van infecties28 januari 2023 - 08:00
  • stemwijzer kieswijzerStemwijzers voor de provinciale staten verkiezingen 202327 januari 2023 - 09:44
  • links rechts politiekPeilingen voor de tweede kamer: coalitie krabbelt wat terug25 januari 2023 - 07:00

Opinie

  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16
  • vertrouwen Vertrouwen, waarin dan?25 oktober 2022 - 19:09
  • energierekening Energierekening maakt alleen duidelijk dat we knettergek zijn16 oktober 2022 - 15:15

Advertentie kleintjes

alles voor isolatie

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
ExxonMobil gaat grootschalig CO2 opslaan in de Noordzeebodem medische test Het versturen van medische post: hoe doe je dat?
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen