• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

Bespaar deze winter tot wel 210 euro op je energierekening zonder grote investering

18 september 2019|dooronze correspondent

plissegordijnen

Gordijnen kunnen het warmteverlies binnen een woning tot wel 60% verminderen. Dit blijkt uit onafhankelijk onderzoek van voorlichtingsorganisatie Milieu Centraal naar isolatie in huis.

Hoewel velen bij duurzaam wonen denken aan grote investeringen zoals (gevel)isolatie, zonnepanelen of warmtepompen, is er een nog veel voordeligere manier om een huis te isoleren. Dupligordijnen, ook wel bekend als dubbele plisségordijnen, hebben een ECOcellstructuur met een klimaatbeheersende factor. Hang je deze gordijnen voor enkelglas, dan bieden ze dezelfde isolatie als dubbelglas. De combinatie van dubbelglas met dupligordijnen kan het warmteverlies tot wel 46% verminderen.

Met deze duurzame oplossing bespaar je jaarlijks tot wel 210 euro op je energiekosten. Ook hoeft er geen extra investering worden gedaan bij de aanschaf van raamdecoratie. Gordijnen heb je namelijk toch nodig! Door bewust te kiezen voor een plisségordijn bespaar je dus veel geld, zonder dat hier een grote investering voor nodig is zoals bij zonnepanelen.

Voordelig isoleren

De Nederlandse zomer was dit jaar wederom erg warm, met temperaturen die opliepen tot wel 40 graden. Overal in huizen stonden airco’s op de hoogste stand te blazen. Een voor de hand liggende oplossing, maar niet de meest milieuvriendelijke. We vinden duurzaamheid ontzettend belangrijk en willen maar al te graag dat onze kinderen en kleinkinderen ook kunnen genieten van onze planeet. Toch wordt er lang niet door iedereen een steentje bijgedragen aan een beter milieu. Er wordt vaak gedacht aan drastische veranderingen die om een grote investering vragen. Uit het onderzoek van Milieu Centraal blijkt echter dat er ook voordelige, minder vanzelfsprekende manieren zijn om een woning te verduurzamen, waaronder het ophangen van raamdecoratie.

speedcomfort radiatorventilator

Gevoerde gordijnen

Niet alleen plisségordijnen hebben een isolerende werking, maar ook gordijnen met zwaardere stoffen houden in de winter de kou buiten en in de zomer de ruimte koel. Door velours of verduisterende gordijnen te combineren met dubbelglas wordt er jaarlijks veel energie bespaard.

Nog een tip? Plaats geen meubels en hang geen gordijnen voor de radiator, want dit zorgt ervoor dat de warmte de ruimte niet in komt. In plaats daarvan wordt het grootste deel van de warmte gelijk weer naar buiten verplaatst. Zonde van de stookkosten dus.

Over Veneta.com

Veneta.com is de grootste online raamdecoratiespecialist van Nederland. Met inmiddels bijna 140 werknemers in dienst en ruim 45 jaar productkennis, levert Veneta.com kwaliteit maatwerk voor een prijs die tot wel 40% goedkoper is dan bij een speciaalzaak. Binnen het bedrijf staat klanttevredenheid centraal, wat blijkt uit de 100% tevredenheidsgarantie en 8 jaar productgarantie.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je breed inzicht in actuele ontwikkelingen rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering en de pandemie onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • shell protest Shell boekt ‘obscene’ oorlogswinst2 februari 2023 - 11:18
  • deltaplan circulaire economie statiegeld op spijkerbroekNederland haalt circulaire doelen niet31 januari 2023 - 18:37
  • ai klimaatvoorspelling AI klimaatvoorspelling ziet snellere opwarming voorbij 1,5 graad31 januari 2023 - 14:31
  • rijkste 1 procent Uitstoot van rijken nog hoger dan gedacht, ook in arme landen31 januari 2023 - 13:11
  • extinctionrebellion xr A12 blokkades Extinction Rebellion gaan door: deel 6 op 11 maart30 januari 2023 - 09:41

Inzicht

  • vegetarisch eten Is vegetarisch eten ook biologisch of duurzaam?2 februari 2023 - 19:52
  • lange covid Long Covid kan groter probleem worden dan golven van infecties28 januari 2023 - 08:00
  • stemwijzer kieswijzerStemwijzers voor de provinciale staten verkiezingen 202327 januari 2023 - 09:44

Opinie

  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16
  • vertrouwen Vertrouwen, waarin dan?25 oktober 2022 - 19:09
  • energierekening Energierekening maakt alleen duidelijk dat we knettergek zijn16 oktober 2022 - 15:15

Advertentie kleintjes

alles voor isolatie

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Vervang ook je laatste gloeilampen en halogeenlampen door LED27 september gaan we weer staken voor het klimaat
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen