• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

Checklist voor het beginnen van een eigen onderneming

16 september 2021|dooronze correspondent

checklist

Overweeg je om je vaste baan aan de wilgen te hangen en lekker voor jezelf te beginnen? Dan zijn er een aantal belangrijke dingen om rekening mee te houden.

Met deze checklist zorg je dat je niks belangrijks over het hoofd ziet. Zoals het afsluiten van de juiste arbeidsongeschiktheidsverzekering voor zzp’ers (aov).

1. Regel je zakelijke verzekeringen

Ondernemen brengt veel vrijheid met zich mee, maar ook veel verantwoordelijkheid. Word je ziek en kun je daardoor niet meer werken? Dan ben je nog steeds zelf verantwoordelijk voor een inkomen. En heb je tijdens je werk per ongeluk schade aan iemand anders of zijn spullen veroorzaakt? Dan ben jij aansprakelijk voor de kosten.

Een slimme ondernemer dekt daarom de grootste bedrijfsrisico’s goed af. Onze tip: verzeker je in ieder geval tegen arbeidsongeschiktheid. Dat kan met een aov-verzekering voor zzp’ers. Ook een bedrijfsaansprakelijkheidsverzekering en zakelijke rechtsbijstand zijn voor de meeste zzp’ers zeker geen overbodig luxe.

eco radiatorfolie

2. Schrijf je in bij de Kamer van Koophandel

Als je een bedrijf of organisatie start, dan moet je je inschrijven bij de Kamer van Koophandel (KvK). Dit geldt voor alle ondernemers die producten of diensten leveren aan derden en daar winst op maken.

Online kun je makkelijk een afspraak maken voor je inschrijving in het Handelsregister. Hiervoor betaal je een eenmalige vergoeding van €51,30. Je kunt je bedrijf vanaf een week voor de start laten inschrijven. Na je inschrijving krijg je meestal ook een btw-nummer. Vanaf dat moment moet je elk kwartaal btw-aangifte doen over je omzet. Doe je aangifte op tijd, zo voorkom je een boete.

Tip: download de app Btw-Alert van de Belastingdienst. Deze app geeft je elk kwartaal ruim van tevoren een seintje als het weer tijd is om je btw-aangifte te doen.

3. Fix je belastingvoordeel

Wist je dat je als beginnend zzp’er gebruik mag maken van allerlei belastingvoordelen? Zonde als je dat niet doet! Zo kan het bijvoorbeeld zijn dat je recht hebt op mkb-winstvrijstelling en de zelfstandigen- en startersaftrek. Hier bespaar je al snel zo’n 300 euro per maand mee. Het loont dus om je te verdiepen in welke regelingen er allemaal bestaan.

Ben je geen ster in belastingaangiftes doen, maar wil of kun je het ook niet uit handen geven? Volg dan een online training of cursus in inkomstenbelasting voor zzp’ers. De kosten betalen zich vaak dubbel en dwars uit, en vaak kun je de cursuskosten aftrekken als bedrijfskosten.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je breed inzicht in actuele ontwikkelingen rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering en de pandemie onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • deltaplan circulaire economie statiegeld op spijkerbroekNederland haalt circulaire doelen niet31 januari 2023 - 18:37
  • ai klimaatvoorspelling AI klimaatvoorspelling ziet snellere opwarming voorbij 1,5 graad31 januari 2023 - 14:31
  • rijkste 1 procent Uitstoot van rijken nog hoger dan gedacht, ook in arme landen31 januari 2023 - 13:11
  • extinctionrebellion xr A12 blokkades Extinction Rebellion gaan door: deel 6 op 11 maart30 januari 2023 - 09:41
  • afval stort Retourzendingen online aankopen vaak vernietigd29 januari 2023 - 10:30

Inzicht

  • lange covid Long Covid kan groter probleem worden dan golven van infecties28 januari 2023 - 08:00
  • stemwijzer kieswijzerStemwijzers voor de provinciale staten verkiezingen 202327 januari 2023 - 09:44
  • links rechts politiekPeilingen voor de tweede kamer: coalitie krabbelt wat terug25 januari 2023 - 07:00

Opinie

  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16
  • vertrouwen Vertrouwen, waarin dan?25 oktober 2022 - 19:09
  • energierekening Energierekening maakt alleen duidelijk dat we knettergek zijn16 oktober 2022 - 15:15

Advertentie kleintjes

speedcomfort radiatorventilator

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Roger Cox, klimaatzaak advocaat, in Time 100 lijst roger cox cop26 in Glasgow Emissiekloof blijft: klimaatverandering niet minder door corona
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen