• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Kort door de Bocht
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

Collectief investeren in zonne-energie in Houten

7 juni 2016|doorredactie

SamenZon Houten ontwikkelt een van de grootste zonnepanelenvelden in Nederland. De 1.560 zonnepanelen worden geplaatst op het dak van een nieuw te bouwen zoutloods van Rijkswaterstaat bij de oprit van de A27. Een innovatief en duurzaam project. Vandaag start de verkoop van de panelen aan inwoners van alle aangrenzende postcodes. Hiermee ontstaat niet alleen een mooi alternatief voor zonnepanelen op het eigen dak, maar kan het ook een aanvulling hierop zijn.

SamenZon Houten is een project dat wordt gerealiseerd in samenwerking met de gemeente Houten, Rijkswaterstaat en energiebedrijf E.ON. De integratie van de zonnepanelen voor de overkapping van de zoutloods is uniek en een nieuwe stap in duurzame zonne-energie. De panelen zelf vormen namelijk het dak van de zoutloods en vervullen hiermee een dubbelfunctie. 27.000 huishoudens, woonachtig in Houten, Bunnik en omgeving, krijgen zo de kans om te investeren in één of meerdere zonnepanelen. Hierbij wordt de opgewekte stroom verrekend met hun energierekening. De wethouder op het gebied van oa. Duurzaamheid en Milieu van de gemeente Houten, Michiel van Liere, kijkt uit naar de samenwerking: “Wij zijn erg enthousiast dat SamenZon dit project heeft omarmd en hiermee Houtenaren de mogelijkheid biedt om te investeren in en te profiteren van duurzame zonne-energie.”

Gezamenlijke investering
Het plaatsen van zonnepanelen is normaal gesproken niet voor iedereen weggelegd. Met SamenZon Houten is het voor iedereen, in Houten en omgeving, nu wél mogelijk om zonne-energie op te wekken. Doordat er gezamenlijk wordt geïnvesteerd in het materiaal en het onderhoud, wordt de investeringsdrempel voor zonnepanelen verlaagd. De ervaring die E.ON wereldwijd heeft met het plaatsen van 400.000 zonnepanelen, wordt toegepast in het project SamenZon Houten. “We zijn gestart met een pilot in Tynaarlo met 90 zonnepanelen. Het initiatief is daar met veel enthousiasme ontvangen. Het is daarom fantastisch dat we het ook in Houten mogelijk maken om voordelig eigen zonne-energie op te wekken.”, aldus Roel Meijerink, Director van E.ON Benelux. Zowel huishoudens als het MKB in Houten, Bunnik, Lunetten en Schalkwijk kunnen profiteren van dit project.

Geïnteresseerden kunnen via www.samenzon.org hun interesse kenbaar maken en ook direct de zonnepanelen aanschaffen.

jac nijssen advertentie boek
duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je informatie en inzichten over duurzaamheid die je niet overal al leest. We werken onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

In deze belangrijke tijd bepalen we de richting van de toekomst. Krijgen we klimaatverandering onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Kort door de bocht

  • duurzaam nieuws De Boeren Blunder Beweging22 september 2023 - 09:39
  • duurzaam nieuws Rutte wil armen arm houden, anders gaan de rijken erop achteruit20 september 2023 - 10:48
  • duurzaam nieuws Nog meer fossiele subsidies, en ze gaan gewoon door16 september 2023 - 18:10
  • duurzaam nieuws Menselijk leed in Partij voor de Dieren opgelost, bestuur treedt af11 september 2023 - 11:27

Nieuws

  • links rechts politiekPeilingen Tweede Kamer: Omtzigt NSC ook zonder programma bovenaan21 september 2023 - 15:00
  • vliegtuig co2 luchtvaartEU-studie: kerosinebelasting is wel degelijk mogelijk20 september 2023 - 17:19
  • gratis waterstof Gratis waterstof maken uit plastic afval, het kan20 september 2023 - 14:25
  • nep optimisme Klimaatdoelen in zicht, maar alleen als alles maximaal goed gaat19 september 2023 - 16:59
  • windenergie op zee De remmende snelheid van de windenergie op zee19 september 2023 - 12:35

Inzicht

  • ecomodernisme en ecomodernisten Het ongelijk van Jesse Frederik en de ecomodernisten17 september 2023 - 09:12
  • root causes landbopuw Gezond bodemleven is de root cause van duurzame landbouw3 september 2023 - 12:38
  • stemwijzer kieswijzerStemWijzer en andere kieswijzers voor de Tweede Kamerverkiezingen 20231 september 2023 - 08:00

Opinie

  • bestaanszekerheid Bestaanszekerheid als politiek wisselgeld19 september 2023 - 08:00
  • stikstofnormHaagse schijt, hoe komen we er vanaf?12 september 2023 - 19:28
  • opwarming boven 2 graden De wedloop om te overleven27 augustus 2023 - 09:01
meewind september

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Bijeenkomst ‘Terugdringen van voedselverspilling en afval’Tempo maken!
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen