• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Kort door de Bocht
  • Klimaat
  • Economie
  • Boeken
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

Dashboard helpt om CO2 uitstoot zakenreizen te beperken

2 maart 2021|doorredactie|induurzaam ondernemen

pwc dashboard

Grote dienstverleners kunnen een belangrijke bijdrage leveren aan het beperken van de CO2 uitstoot door efficiënter met zakenreizen om te gaan. Elke bespaarde kilometer levert bespaart ook CO2-emissies. Daarom ontwikkelde PwC een dashboard dat de CO2 besparing van alternatieve vervoerskeuzes direct in beeld brengt.

PwC heeft een CO2-dashboard gelanceerd om, ook als we straks weer moeten reizen, duurzaam reisgedrag onder haar 5500 medewerkers te stimuleren. Het nieuwe platform helpt om de CO2-voetafdruk van haar dienstverlening te monitoren. Daarmee zet PwC de volgende stap in haar duurzaamheidsambitie om voor 2030 ‘net-zero’ te zijn. De “Environmental Footprint Insights-tool” stelt management en medewerkers van PwC Nederland in staat om naast de kostenefficiëntie van mobiliteitskeuzes, ook verantwoordelijkheid te nemen voor de impact van haar reisgedrag op het milieu.

Hindernissen wegnemen

Uit onderzoek onder eigen PwC-medewerkers blijkt dat vaak verschillende hindernissen worden ervaren als het gaat om het veranderen van reisgedrag, bijvoorbeeld gebrek aan inzicht (‘ik weet niet hoe hoog mijn CO2-voetafdruk is’) en perceptie van tijdverlies (‘de trein kost te veel tijd’). De Environmental Footprint Insights-tool is ontwikkeld om medewerkers te inspireren milieubewuster te reizen.

Zo kan de CO2 voetafdruk van een traditionele manier van reizen direct worden vergeleken met verschillende alternatieven, zoals een treinreis in plaats van het vliegtuig nemen. Ook kan berekend en zichtbaar gemaakt worden worden hoe de groepsgrootte bij een zakenreis van invloed is. Dat maakt afwegen en het stellen van prioriteiten eenvoudiger en inzichtelijk.

meewind september

Renate de Lange-Snijders, lid van de raad van bestuur van PwC Nederland: “Het afgelopen jaar heeft iedere thuiswerker een nieuwe manier van werken ervaren en is de manier waarop we aankijken tegen zakelijk reizen, al dan niet blijvend, veranderd. Eén van de positieve gevolgen hiervan is de vermindering van onze gezamenlijke CO2 uitstoot veroorzaakt door zakelijke reisbewegingen. Laten we die ontwikkeling, ook als we straks weer vaker naar kantoor en naar onze klanten reizen, met elkaar blijven vasthouden. En het CO2-dashboard gaat ons daarbij helpen.”

Naast dat PwC de “Environmental Footprint Insights-tool” zelf gaat gebruiken, wordt dit CO2-dashboard ook bij klanten geïmplementeerd.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je informatie en inzichten over duurzaamheid die je niet overal al leest. We werken onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

In deze belangrijke tijd bepalen we de richting van de toekomst. Krijgen we klimaatverandering onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Kort door de bocht

  • duurzaam nieuws Klimaat afwezig en vaagheid troef op lijst Omtzigt NSC27 september 2023 - 10:27
  • duurzaam nieuws Partij voor de Dieren blijft een beestenbende24 september 2023 - 20:58
  • duurzaam nieuws De Boeren Blunder Beweging22 september 2023 - 09:39
  • duurzaam nieuws Rutte wil armen arm houden, anders gaan de rijken erop achteruit20 september 2023 - 10:48

Nieuws

  • bosbrand klimaatverandering Ambtenaren keren zich tegen kabinet met brandbrief klimaat en natuur29 september 2023 - 10:26
  • pfas in voedingsgewassen Hof: Toelating pesticiden door Nederland deugt niet29 september 2023 - 09:53
  • carbon lock-in olieproductie Groot-Brittannië geeft groen licht voor Rosebank olieveld in Noordzee27 september 2023 - 13:05
  • glyfosaat pesticide Bayer aangeklaagd wegens achterhouden onderzoeksresultaten glyfosaat27 september 2023 - 12:44
  • links rechts politiekPeilingen Tweede Kamer: kunnen Omtzigt NSC kandidaten wel verschil maken?26 september 2023 - 15:00

Inzicht

  • seizoensgroente Hoe seizoensgroente goed voor het klimaat en je portemonnee is26 september 2023 - 14:39
  • klimaatdoelen De klimaatdoelen deugen niet23 september 2023 - 15:09
  • ecomodernisme en ecomodernisten Het ongelijk van Jesse Frederik en de ecomodernisten17 september 2023 - 09:12

Opinie

  • bestaanszekerheid Bestaanszekerheid als politiek wisselgeld19 september 2023 - 08:00
  • stikstofnormHaagse schijt, hoe komen we er vanaf?12 september 2023 - 19:28
  • opwarming boven 2 graden De wedloop om te overleven27 augustus 2023 - 09:01

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Klimaatplannen van veel partijen halen doelen nietVrouwen in financiële topfuncties verdienen veel minder
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen