• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

De invloed van nieuws op sociale media

7 augustus 2020|dooronze correspondent

sociale media

Laten we er vooral niet omheen draaien: Is er iemand in de zaal die jonger dan 40 jaar is die zijn of haar dagelijkse portie nieuwsvergaring van de kijkbuis haalt? We betwijfelen het. Meer dan ooit is sociale media het platform waar nieuwsberichten tot ons komen. Denk aan bijvoorbeeld Facebook, waar een van je vrienden een tranentrekkend bericht over bosbranden in Australië deelt. Als je bij Twitter de startpagina opent, komen er gelijk nieuws-gerelateerde berichten voorbij. 

In dit artikel laten we zien wat de invloed van nieuws op sociale media is, hoe we ons aangetrokken voelen tot bepaalde berichten en hoe we (soms onbewust) omgaan met nieuwsberichten.

Sociale media creëert betrokkenheid

Wanneer je het NOS-journaal kijkt en er komt een bepaald item voorbij, dan kun je daar iets van vinden. Je kunt dan wel tegen de televisie praten, maar dat geeft weinig voldoening. Op sociale media kun je veel beter je ei kwijt. Zo kun je je mening geven, discussiëren en (helaas) met anderen in de clinch raken.  

Er zijn een heleboel voorbeelden van nieuwsberichten waarbij er duizenden reacties en talloze discussies gevoerd werden. Sociale media creëert dus in ieder geval betrokkenheid.  

Jouw eigen ‘gedrag’ bepaalt wat je te zien krijgt

Dat is dus echt zo. We geven je een voorbeeld. Bezoek je weleens een casino online? Grote kans dat er dan advertenties naar boven komen die hieraan gelinkt zijn. Bij Facebook kun je bijvoorbeeld op de ‘Vind ik leuk’-knop klikken van een bepaalde pagina. De consequentie is dat er dan veel berichten op je tijdlijn verschijnen die van de desbetreffende pagina afkomstig zijn. 

Hetzelfde geldt dus voor berichten van nieuwspagina’s. Je krijgt niet elk bericht te zien, alleen de berichten die veel betrokkenheid genereren. Hiermee worden het aantal ‘likes’, ‘shares’ en ‘comments’ bedoeld.

Adverteerders pikken een graantje mee

Stel je voor dat je een film kijkt. Je zit er helemaal in opeens komt er die verschrikkelijk irritante reclame tussendoor. Op sociale media wordt daar een stuk slimmer op ingespeeld. Adverteerders kiezen vaak voor betaalde promoties en bereiken hier een veel groter en doelgerichter publiek mee dan dat zij bijvoorbeeld een kostbaar televisiespotje maken die slechts enkele seconden waarneembaar is.

Hoe werkt het algoritme van sociale media (en hoe omzeil je die) ? 

Sommige berichten genereren een stuk minder commentaren en ‘Vind ik leuks’-dan anderen. Hoe kan dat nu precies? Het antwoord daarop is simpel: het sociale mediaplatform waar jij op zit, maakt gebruik van een algoritme. Zij bepalen en tonen dus eigenlijk wat voor jou belangrijk is of tot welk bericht jij je aangetrokken voelt.

Dit gebeurt aan de hand van heel erg veel aspecten. Het kan dus zijn dat je een update van een vriend, of een bepaald nieuwsbericht, helemaal niet te zien krijgt omdat er voor jou bepaald is dat het niet interessant genoeg is. Wil je weten hoe je deze procedure in zijn werk gaat, dan kun je hier klikken voor een eenvoudige uitleg. We hopen dat je met deze informatie vooruit kunt.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je breed inzicht in actuele ontwikkelingen rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering en de pandemie onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • ai klimaatvoorspelling AI klimaatvoorspelling ziet snellere opwarming voorbij 1,5 graad31 januari 2023 - 14:31
  • rijkste 1 procent Uitstoot van rijken nog hoger dan gedacht, ook in arme landen31 januari 2023 - 13:11
  • extinctionrebellion xr A12 blokkades Extinction Rebellion gaan door: deel 6 op 11 maart30 januari 2023 - 09:41
  • afval stort Retourzendingen online aankopen vaak vernietigd29 januari 2023 - 10:30
  • papegaai in het regenwoud Kennis van de natuur loopt ver achter bij de werkelijkheid29 januari 2023 - 09:48

Inzicht

  • lange covid Long Covid kan groter probleem worden dan golven van infecties28 januari 2023 - 08:00
  • stemwijzer kieswijzerStemwijzers voor de provinciale staten verkiezingen 202327 januari 2023 - 09:44
  • links rechts politiekPeilingen voor de tweede kamer: coalitie krabbelt wat terug25 januari 2023 - 07:00

Opinie

  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16
  • vertrouwen Vertrouwen, waarin dan?25 oktober 2022 - 19:09
  • energierekening Energierekening maakt alleen duidelijk dat we knettergek zijn16 oktober 2022 - 15:15

Advertentie kleintjes

eco radiatorfolie

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Laadprijzen elektrische auto ondoorzichtigJongeren besmetten anderen net zo vaak met corona
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen