• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Kort door de Bocht
  • Klimaat
  • Economie
  • Boeken
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

Dit is waarom zonne-energie de toekomst heeft

24 februari 2020|dooronze correspondent|inzonnepanelen

zonnepanelen hypotheek

De ontwikkelingen van zonnepanelen en zonne-energie in het algemeen gaan ontzettend hard. Dat is natuurlijk niet gek, want zonne-energie wordt steeds belangrijker. Niet alleen omdat het goedkope energie op kan wekken, maar ook omdat het goed is voor het milieu.

Dit wordt steeds belangrijker, er worden namelijk steeds meer maatregelen genomen voor een beter milieu. Vandaar dat steeds meer mensen zonnepanelen laten plaatsen door Bongosolar. Wij hebben voor je op een rijtje gezet waarom zonne-energie de toekomst heeft en welke ontwikkelingen er op dit moment allemaal gaande zijn. 

De kosten van zonnepanelen

De productiekosten van zonnepanelen zijn de laatste jaren behoorlijk afgenomen, toch zijn de kosten nog redelijk hoog. De komende jaren zal hier veel aan gedaan worden, de kosten voor het ontwikkelen moeten namelijk nog omlaag om het nog rendabeler maken. Dit is een beetje hetzelfde verhaal als de elektrische auto. Dit is voordeliger en beter voor het milieu, maar het ontwikkelen van een elektrische auto juist weer niet. 

Zonne-energie uit glas

Naast energie halen uit complete panelen, zal er de komende jaren ook veel gewerkt worden aan andere oplossingen. Zo is er in Amerika een onderzoek bezig waar zonnecellen door middel van een soort verflaag op het raam gezet worden. Niet alleen is dit ontzettend makkelijk, het levert ook nog een stuk meer op dan zonnepanelen. Wel moet er nog een hoop getest worden voor dit echt op de markt kan komen. 

jac nijssen advertentie boek

Auto’s die rijden op zonne-energie

Er wordt ook een hoop getest en geëxperimenteerd met auto’s die rijden op zonne-energie. Dit staat nog wel in het beginstadium en er is dus nog ontzettend veel nodig voor dit echt kan. Waarschijnlijk gaan hier nog tientallen jaren overheen maar het beloofd veel goeds. Er komen in eerste instantie vooral oplossingen waarbij een elektrische auto wordt ondersteund door een dak met zonnepanelen. Uiteindelijk is het doel hierbij natuurlijk dat een auto volledig zelf kan rijden op de zonnecellen. 

Zonnepanelen van Nano Solar

Grote zonnepanelen zijn natuurlijk niet echt handig als je het op een creatieve en innovatieve manier wilt toepassen op andere producten. Vandaar dat Nanosolar hier een oplossing voor aan het ontwikkelen is. Zij zijn bezig met flexibele zonnepanelen die ook nog eens zo dun zijn als aluminiumfolie. Je kunt je voorstellen dat de mogelijkheden met een product als dit natuurlijk eindeloos zijn. Hier zullen we de komende jaren waarschijnlijk nog veel van zien. 

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je informatie en inzichten over duurzaamheid die je niet overal al leest. We werken onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

In deze belangrijke tijd bepalen we de richting van de toekomst. Krijgen we klimaatverandering onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Kort door de bocht

  • duurzaam nieuws De Boeren Blunder Beweging22 september 2023 - 09:39
  • duurzaam nieuws Rutte wil armen arm houden, anders gaan de rijken erop achteruit20 september 2023 - 10:48
  • duurzaam nieuws Nog meer fossiele subsidies, en ze gaan gewoon door16 september 2023 - 18:10
  • duurzaam nieuws Menselijk leed in Partij voor de Dieren opgelost, bestuur treedt af11 september 2023 - 11:27

Nieuws

  • links rechts politiekPeilingen Tweede Kamer: Omtzigt NSC ook zonder programma bovenaan21 september 2023 - 15:00
  • vliegtuig co2 luchtvaartEU-studie: kerosinebelasting is wel degelijk mogelijk20 september 2023 - 17:19
  • gratis waterstof Gratis waterstof maken uit plastic afval, het kan20 september 2023 - 14:25
  • nep optimisme Klimaatdoelen in zicht, maar alleen als alles maximaal goed gaat19 september 2023 - 16:59
  • windenergie op zee De remmende snelheid van de windenergie op zee19 september 2023 - 12:35

Inzicht

  • klimaatdoelen De klimaatdoelen deugen niet23 september 2023 - 15:09
  • ecomodernisme en ecomodernisten Het ongelijk van Jesse Frederik en de ecomodernisten17 september 2023 - 09:12
  • root causes landbopuw Gezond bodemleven is de root cause van duurzame landbouw3 september 2023 - 12:38

Opinie

  • bestaanszekerheid Bestaanszekerheid als politiek wisselgeld19 september 2023 - 08:00
  • stikstofnormHaagse schijt, hoe komen we er vanaf?12 september 2023 - 19:28
  • opwarming boven 2 graden De wedloop om te overleven27 augustus 2023 - 09:01
meewind september

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Menselijke methaanuitstoot veel hoger dan gedachtZo pak je duurzaam ziekteverzuim beter aan
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen