• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

Fossiele industrie verspreidt valse feiten over het klimaat via basisonderwijs

7 september 2017|doorredactie|inonderwijs

opl 245 shell eniDe invloed van fossiele bedrijven als Shell, GasTerra en NAM reikt veel verder dan de universiteiten: kinderfestivals, lesmateriaal, gastlessen en schooluitjes worden ingezet om invloed uit te oefenen op wat basisschoolkinderen leren over de energietransitie. Dat kwam ter sprake in de Tweede Kamer tijdens een debat over de betrokkenheid van Shell bij de Erasmus Universiteit.

Fossiele bedrijven gebruiken het (basis)onderwijs om invloed uit te oefenen op wat kinderen leren over de energietransitie, blijkt uit een onderzoek van Fossielvrij Onderwijs. Zo concludeert een lespakket van Shell dat aardgas een deel van de oplossing van het klimaatprobleem is en dat de ernstige gevolgen van klimaatverandering met CO2-opslag te voorkomen zijn.  

Minister: Fossiele brandstoffen terugdringen

De Partij voor de Dieren heeft vragen gesteld over de rol van de fossiele industrie in het basisonderwijs. De minister antwoordt dat ze het belangrijk vindt dat leermiddelen de bekende feiten juist weergeven. Ze zegt dat onderwijsinstellingen zelf moeten bepalen hoe ze het onderwijs inrichten. De minister bevestigt dat het gebruik in fossiele brandstoffen in hoge mate teruggedrongen moet worden om de klimaatdoelstellingen van Parijs te behalen. Uit de antwoorden spreekt vertrouwen dat de fossiele industrie de omslag naar duurzaam op tijd maakt om aan het klimaatakkoord te voldoen. Om de opwarming van de aarde te beperken tot 1,5 C graad, zoals afgesproken in het klimaat-akkoord, moet het gebruik van fossiele brandstoffen in tien jaar tijd tot nul zijn gereduceerd. 

Fossielvrij Onderwijs

“Het einde nadert voor kolen, olie en gas en dat is voor het klimaat maar goed ook”, zegt Femke Sleegers van de nieuwe burgerbeweging Fossielvrij Onderwijs. “Fossiele bedrijven proberen de energietransitie zo lang mogelijk te rekken. Ze willen immers nog zo veel mogelijk van hun voorraden kolen, olie en gas verkopen. Via (basis)scholen kunnen ze een groot deel van de maatschappij beïnvloeden. Hun boodschap: de energietransitie heeft niet zo’n haast. We hebben nog heel lang fossiele brandstof nodig.”

eco radiatorfolie

Ontmasker Shell en Generation Discover

Fossielvrij Onderwijs grijpt het jaarlijkse Shell-kindergreenwashfestival Generation Discover aan om de inmenging van de fossiele industrie op (basis)scholen te ontmaskeren. Op 30 september is er de ‘Ontmasker Shell Klimaatmars’. De stoet vertrekt van het Malieveld - waar het festivalterrein voor Generation Discover wordt opgebouwd - en loopt via het hoofdkantoor van Shell naar het ministerie van onderwijs. Met Generation Discover sorteert Shell voor op 2020, als het vak Wetenschap en Techniek verplicht wordt op basisscholen.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je breed inzicht in actuele ontwikkelingen rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering en de pandemie onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • NBIM dwingt bedrijven duurzamer te worden Grootste investeerder NBIM dwingt bedrijven duurzamer te worden4 februari 2023 - 09:26
  • betuwewind Wind en zonne-energie houden steenkool tegen3 februari 2023 - 17:18
  • shell protest Shell boekt ‘obscene’ oorlogswinst2 februari 2023 - 11:18
  • deltaplan circulaire economie statiegeld op spijkerbroekNederland haalt circulaire doelen niet31 januari 2023 - 18:37
  • ai klimaatvoorspelling AI klimaatvoorspelling ziet snellere opwarming voorbij 1,5 graad31 januari 2023 - 14:31

Inzicht

  • stemwijzer kieswijzerStemwijzers voor de provinciale staten verkiezingen 20236 februari 2023 - 08:44
  • stemwijzer kieswijzerStemwijzers waterschapsverkiezingen 20236 februari 2023 - 07:11
  • vegetarisch eten Is vegetarisch eten ook biologisch of duurzaam?2 februari 2023 - 19:52

Opinie

  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16
  • vertrouwen Vertrouwen, waarin dan?25 oktober 2022 - 19:09
  • energierekening Energierekening maakt alleen duidelijk dat we knettergek zijn16 oktober 2022 - 15:15

Advertentie kleintjes

speedcomfort radiatorventilator

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Rechter dwingt de staat om luchtkwaliteit te verbeterenMicro-Idealen Challenge van start
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen