• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Kort door de Bocht
  • Klimaat
  • Economie
  • Boeken
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

Hoe financier je duurzame aanpassing van je huis?

13 maart 2015|doorredactie|inenergiebesparing

isolerenDuurzaamheid in woningen wordt steeds belangrijker. Steeds vaker worden nieuwe woonwijken compleet klimaatneutraal gebouwd. Maar wat als er bij je huidige of nieuwe woning nog wel iets te verbeteren valt op het gebied van duurzaamheid? En vooral, hoe financier je dat dan? We zetten een viertal financieringsmogelijkheden op een rijtje waarmee duurzame aanpassingen, zoals de aanschaf van zonnepanelen of dubbelglas kunnen worden betaald.

1. Meefinancieren in de aankoop
In 2015 mogen woningen voor 103% gefinancierd worden vanuit de hypotheek. Dit betekent dat je de aankoopsom en extra kosten, zoals notariskosten, kunt financieren met de hypotheek. Dit percentage kan, onder bepaalde voorwaarden, verhoogd worden naar 106%, als het extra bedrag wordt geïnvesteerd in duurzame woningverbeteringen.

Op een woonhuis of appartement ter waarde van €200.000 kun je een hypotheek afsluiten van €212.000. In vergelijking met de €206.000 (=103%) kan er dus €6000 extra worden besteed aan het verduurzamen van je woning. Daarmee kun je besparen op bijvoorbeeld energiekosten. Met de actuele lage hypotheekrentes is iets extra’s lenen een interessante optie.

2. Energiebespaarlening
De Energiebespaarlening is een initiatief van de Rijksoverheid (via het Nationaal Energiebespaarfonds), SVn (Stimuleringsfonds Volkshuisvesting Nederlandse gemeenten), de Rabobank en de ASB Bank. Je kunt voor 17 verschillende maatregelen aan je woning, een bedrag lenen van €2500 tot en met €25.000, Over het geleende bedrag betaal je een gunstig rentepercentage van – op dit moment - maximaal 3.8%. De hoogte van de rente is afhankelijk van het geleende bedrag en terugbetaalperiode.

meewind september

Weten of uw woningaanpassing ook in aanmerking komt voor de energiebespaarlening? Hier kun je de maatregelen zien waaraan je het geleende bedrag mag uitgeven.

3. Greenloans
Greenloans is een lening vergelijkbaar met de Energiebespaarlening. Dit initiatief is echter van de ABN AMRO en telt twee leenvarianten. De GreenLoans EcoLening en de GreenLoans Lening.

De ‘GreenLoans EcoLening’ is beschikbaar voor huishoudens die willen investeren in energiebesparende maatregelen, zoals woningisolatie. Voor deze aanpassingen kan een bedrag worden geleend van €2500 tot en met €50.000 met een looptijd van minimaal 5 tot 10 jaar. Over het geleende bedrag betaal je een rente van 6,2%.

De ‘GreenLoans Lening’ is juist bedoeld voor energieopwekkende maatregelen zoals de aanschaf van zonnepanelen. Het te lenen bedrag is €5000 tot en met €50.000 en kent een looptijd van minimaal 5 tot 15 jaar. Het rentepercentage hiervoor is op dit moment 5.5%.

4. Regionale Duurzaamheidslening
De Regionale Duurzaamheidslening is interessante regeling die voortkomt uit de samenwerking van SVn en gemeenten en provincies. Voor duurzame verbeteringen kan €2500 tot €25.000 worden geleend. Dit kan alleen als jouw gemeente meedoet met deze regeling. Op http://www.energiesubsidiewijzer.nl kun je achterhalen of jouw gemeente is aangesloten. Op dit moment betaal je als woningbezitter slechts 0,5% rente voor een lening met een looptijd van 10 jaar en 0,7% rente voor leningen met een looptijd van 15 jaar.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je informatie en inzichten over duurzaamheid die je niet overal al leest. We werken onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

In deze belangrijke tijd bepalen we de richting van de toekomst. Krijgen we klimaatverandering onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Kort door de bocht

  • duurzaam nieuws Klimaat afwezig en vaagheid troef op lijst Omtzigt NSC27 september 2023 - 10:27
  • duurzaam nieuws Partij voor de Dieren blijft een beestenbende24 september 2023 - 20:58
  • duurzaam nieuws De Boeren Blunder Beweging22 september 2023 - 09:39
  • duurzaam nieuws Rutte wil armen arm houden, anders gaan de rijken erop achteruit20 september 2023 - 10:48

Nieuws

  • bosbrand klimaatverandering Ambtenaren keren zich tegen kabinet met brandbrief klimaat en natuur29 september 2023 - 10:26
  • pfas in voedingsgewassen Hof: Toelating pesticiden door Nederland deugt niet29 september 2023 - 09:53
  • carbon lock-in olieproductie Groot-Brittannië geeft groen licht voor Rosebank olieveld in Noordzee27 september 2023 - 13:05
  • glyfosaat pesticide Bayer aangeklaagd wegens achterhouden onderzoeksresultaten glyfosaat27 september 2023 - 12:44
  • links rechts politiekPeilingen Tweede Kamer: kunnen Omtzigt NSC kandidaten wel verschil maken?26 september 2023 - 15:00

Inzicht

  • seizoensgroente Hoe seizoensgroente goed voor het klimaat en je portemonnee is26 september 2023 - 14:39
  • klimaatdoelen De klimaatdoelen deugen niet23 september 2023 - 15:09
  • ecomodernisme en ecomodernisten Het ongelijk van Jesse Frederik en de ecomodernisten17 september 2023 - 09:12

Opinie

  • bestaanszekerheid Bestaanszekerheid als politiek wisselgeld19 september 2023 - 08:00
  • stikstofnormHaagse schijt, hoe komen we er vanaf?12 september 2023 - 19:28
  • opwarming boven 2 graden De wedloop om te overleven27 augustus 2023 - 09:01

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Met windenergie de crisis te lijfHansa Green Tour 2015 naar Samsø
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen