• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

Kringloopeconomie krijgt boost met online tool

3 juni 2013|doorredactie|incradle2cradle, kringloop
Louise Vet, eveneens één van de deelnemers van de ‘CE Boostcamp’, pleit voor een digitaal instrument, gebaseerd op Google Maps, waarop producenten wereldwijd kunnen zien waar grondstoffen zich bevinden: repair cafe“Niet alleen kunnen we hiermee inefficiënte ketenstromen verbeteren, ook biedt dit kansen voor radicale vernieuwing met behulp van de crowd wereldwijd. Zodra zichtbaar wordt hoe deze stromen in elkaar zitten en de kansen en barrières bekend worden, kunnen producenten ermee aan de slag om met innovaties kringlopensluitend te maken.

”

Het idee van de online tool, met werktitel “The CircYouLator”, werd gepresenteerd tijdens de afsluiting van het werkweekend afgelopen zondag in de stadsschouwburg in Almere. Onder de aanwezigen waren Femke Halsema (voormalig Politica), Feike Sijbesma (CEO DSM) en Stef Kranendijk (voormalig CEO DESSO en Chairman De Groene Zaak) die het concept positief ontvingen. Prins Carlos de Bourbon de Parme, Directeur van het Instituut voor Duurzame Innovatie en Ontwikkeling (INSID), ook een van de aanwezigen, legde de persoonlijke ‘pledge’ af om “The CircYouLator” te ondersteunen en bood aan tijd van zijn organisatie aan de ontwikkeling van de tool te doneren.

De Circle Economy Boostcamp werd geïnitieerd door non-profit platform Circle Economy en mede georganiseerd door De Groene Zaak en MVO Nederland met als doel drie doorbraken te realiseren die leiden tot het versnellen van een overgang van een lineaire naar een circulaire economie. Andere doorbraken waren “Resource ID Tag System (RITS, begeleid door De Groene Zaak)”, het gebruik van een grondstoffenpaspoort met BTW-reductie als beloning voor ondernemers, en “Circulair Inkopen” met een toolkit voor inkopers, begeleid door MVO Nederland.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je breed inzicht in actuele ontwikkelingen rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering en de pandemie onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • extinctionrebellion xr A12 blokkades Extinction Rebellion gaan door: deel 6 op 11 maart30 januari 2023 - 09:41
  • afval stort Retourzendingen online aankopen vaak vernietigd29 januari 2023 - 10:30
  • papegaai in het regenwoud Kennis van de natuur loopt ver achter bij de werkelijkheid29 januari 2023 - 09:48
  • kaarsje van hoop Op 2 maart is de duurzame energie alweer op27 januari 2023 - 14:29
  • kweekvleesboerderij Wanneer komt de kweekvleesboerderij?24 januari 2023 - 12:52

Inzicht

  • lange covid Long Covid kan groter probleem worden dan golven van infecties28 januari 2023 - 08:00
  • stemwijzer kieswijzerStemwijzers voor de provinciale staten verkiezingen 202327 januari 2023 - 09:44
  • links rechts politiekPeilingen voor de tweede kamer: coalitie krabbelt wat terug25 januari 2023 - 07:00

Opinie

  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16
  • vertrouwen Vertrouwen, waarin dan?25 oktober 2022 - 19:09
  • energierekening Energierekening maakt alleen duidelijk dat we knettergek zijn16 oktober 2022 - 15:15

Advertentie kleintjes

eco radiatorfolie

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
NASA gaat pizza printenBetter Place failliet
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen