
Datawetenschap is de volgende grote groeikans voor de landbouw en vertegenwoordigt een potentiële waarde van $ 20 miljard dollar, die nu nog buiten bereik van Monsanto ligt, zegt het bedrijf. Monsanto en de Climate Corporation schatten dat de meeste boeren hun maïsoogst bijna kunnen verdubbelen als ze gebruik maken van de gecombineerde kennis van de bedrijven.
Climate Corporation zal haar huidige risicomanagement producten, waaronder een online dienst voor gewasplanning, monitoring en aanbevelingen, blijven voortzetten en kan de oogst te verzekeren via haar netwerk van zelfstandige agenten.
Met de concentratie van agrarische diensten en producten wordt Monsanto nog dominanter op de agromarkt dan het nu al is. En door de aaneengesloten keten van diensten wordt het voor boeren vrijwel onmogelijk om daar nog van af te stappen.
Nu al wordt er gesproken van een aanzienlijke uitbreiding van het aantal gewassen in de portefeuille van Monsanto, en dan gaat het vrijwel automatisch om genetisch gemanipuleerde gewassen. Gezien de aard van de overname en de kennis van Climate Corporation, zal dat mogelijk gaan om gewassen die zijn afgestemd op extreme weersomstandigheden.
Blijf op de hoogte met de nieuwsbrief. Meld je hier aan.
( Je kunt ons ook steunen door lid te worden of te doneren )

