• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

Nationaal klimaatbeleid voor emissierechten nodig

9 november 2017|doorredactie|ineu, klimaatverandering

hemwegcentrale nuon

“De verslaving aan gratis ETS-rechten, krachtige lobby, angst voor verandering en slappe knieën van veel politici zitten echte vooruitgang dwars. In plaats van een grondige hervorming is damage control toegepast.” Dat concludeert GroenLinks-Europarlementariër Bas Eickhout na de zware strijd over de aanpak van het emissiehandelssysteem. Afgelopen nacht onderhandelde hij namens de Groenen met de lidstaten om het ETS-systeem te vebeteren. Het Europese emissiehandelssysteem zal een Europese minimumprijs gaan garanderen die hoger is dan de extreem lage 6 euro per ton CO2 waar we nu op zitten. Het zal volgens Eickhout echter bij lange na niet genoeg zijn om de omslag tot stand te brengen die het Parijsakkoord vereist. Extra Europees en nationaal beleid zijn daarom noodzakelijk. En dat kan.

ETS verzorgt straks - de nieuwe regels zullen gaan gelden voor de periode 2021-2030 - een degelijke Europese bodem. Eickhout: "Het zorgt ervoor dat de grootste dwarsliggers, zoals Polen, niet stil kunnen staan. Additioneel beleid is echter noodzakelijk willen we de doelstellingen van het Parijsakkoord in zicht krijgen. Denk bijvoorbeeld aan ambitieuze bindende nationale doelstellingen voor energiebesparing en duurzame energie, daar wordt momenteel eveneens over onderhandeld in Brussel. Het is enorm teleurstellend dat de Nederlandse regering dat lijkt te laten lopen."

De Urgenda-rechtszaak heeft glashelder gemaakt dat de tijd van verschuilen achter wat de EU besluit, voorbij is. “Landen zijn momenteel volledig vrij om verder te gaan dan de minimumregels die de EU afspreekt, zo kunnen we in Nederland per direct een minimumprijs voor ETS-rechten invoeren,” aldus Eickhout. Onder de nieuwe regels wordt het ook mogelijk voor landen om rechten te schrappen zodra ze bijvoorbeeld een energiecentrale sluiten. “Dat neemt het laatste excuus weg van Nederlandse politici die onze kolencentrales langer open willen houden.”

Meest in het oog springende onderdelen uit de deal:

meewind 23 02
  • Een hogere jaarlijkse afname in de totale hoeveelheid emissierechten (echter nog steeds niet in lijn met doelstelling uit Kyotoprotocol, laat staan Parijsakkoord).
  • Snellere opname van het enorme overschot aan emissierechten in een 'reservefonds'.
  • Extra gratis emissierechten (ten koste van de hoeveelheid geveilde rechten) voor industrie in geval er een tekort is.
  • Toename in middelen onder innovatiefonds voor ontwikkeling en toepassing van doorbraaktechnologieën.
  • Geld dat beschikbaar wordt gesteld onder ETS voor modernisatie van de energiesector in armere lidstaten mag onder geen voorwaarde naar investeringen in kolen gaan.
  • Met uitzondering, onder voorwaarden, voor de twee armste lidstaten: Roemenië en Bulgarije.
0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je breed inzicht in actuele ontwikkelingen rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering en de pandemie onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • misleidende reclame shell TNO: beperk reclame voor klimaatbelastende producten22 maart 2023 - 14:58
  • echte ongemakkelijke waarheid ipcc Syntheserapport IPCC: laatste kans om klimaat te redden20 maart 2023 - 17:12
  • Elektrische bus van VDL Recht op bereikbaarheid voor elke Nederlander, vindt kabinet19 maart 2023 - 13:51
  • Duurzaam de week door DDWD Duurzaam De Week Door – 1118 maart 2023 - 12:43
  • vogelziekte plasticose Zeevogels ziek van plastic: plasticose12 maart 2023 - 10:45

Inzicht

  • toekomst van ons voedselRegeneratieve landbouw moet concreter en beter meetbaar22 maart 2023 - 15:06
  • agro industrieZorgen groene subsidies voor meer protectionisme?19 maart 2023 - 14:19
  • plastic afval Wat kan ik daar nu aan doen?11 maart 2023 - 10:16

Opinie

  • nieuwe duurzaamheid houdt ons overeind We hebben een nieuwe duurzaamheid nodig4 januari 2023 - 17:01
  • ontmenselijking 2022 het jaar van ontmenselijking11 december 2022 - 11:00
  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16
speedcomfort radiatorventilator

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Verzekeren in een deeleconomieABN AMRO gaat duurzamer beleggen
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen