• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

Nieuw framework voor klimaat- en milieurisico’s in duurzame financiële regelgeving

4 mei 2021|doorredactie|inbeleggen

boompje

Het WWF wil de financiële sector helpen om investeringen en activiteiten op een positieve manier voor de natuur in te zetten. Een belangrijk aandachtspunt is het versnellen van de overgang naar toekomstgerichte voorwaarden voor financiële regelgeving. Die moet helpen bij het systematisch mobiliseren van groen kapitaal. 

Daarvoor werkt het WWF nauw samen met centrale banken, financiële toezichthouders en beleidsmakers  in het "Greening financial regulation initiatief" om hun toezeggingen inzake klimaatverandering in daden om te zetten. Onderzoek naar natuurgerelateerde risico's onthult hun potentieel voor aanzienlijke economische en financiële gevolgen. Om die risico's te beheersen wil het WWF:

  • beoordeling en beheer van klimaatgerelateerde en ecologische financiële risico's
  • regelgevende maatregelen en een voorzorgsbenadering om deze risico's te beperken en
  • aanpassing van de financiële regelgeving om volledig rekening te houden met alle risico's en om harmonisatie en convergentie van praktijken te waarborgen.

Klimaat- en natuurcrisis

Het zogenoemde SUSREG*-raamwerk is ontwikkeld als onderdeel van het ‘’Greening Financial Regulation-initiatief’’ van WWF. In het licht van de klimaat- en natuurcrisis is het belangrijker dan ooit om de financiële sector te mobiliseren om de overgang naar een koolstofarme, veerkrachtige en duurzame economie aan te jagen.
“De COVID-19-pandemie zou, ondanks de nu al ongekende menselijke en economische kosten, wel eens in het niet kunnen vallen bij toekomstige, elkaar versterkende crises. Door elkaar te verergeren, brengen klimaatverandering en natuurverlies onze ecosystemen gevaarlijk dicht bij onomkeerbare omslagpunten”, zegt Vermeulen.

De afgelopen jaren zijn centrale banken en financiële toezichthouders zich er steeds meer van bewust geworden dat klimaatgerelateerde en milieurisico's aanzienlijke financiële gevolgen hebben en een bedreiging vormen voor de financiële stabiliteit. Zo publiceerde De Nederlandsche Bank in samenwerking met het Planbureau voor de Leefomgeving onlangs een rapport waarin de financiële risico’s van biodiversiteitsverlies word onderzocht.

Integratie klimaat- en milieurisico’s

Het raamwerk van WWF geeft financiële regelgevers, toezichthouders en monetaire autoriteiten een kader om te beoordelen in welke mate zij klimaat- en milieugerelateerde en sociale risico’s kunnen integreren in de belangrijkste aspecten van hun regelgeving en monetair beleid.

Het raamwerk wordt toegepast in 40 landen, inclusief Nederland. De groep omvat de meeste leden en waarnemers van het Bazels Comité voor Bankentoezicht (BCB), een internationale commissie van bankentoezichthouders.

Dit overzicht biedt waardevolle informatie aan internationale instanties die financiële normen vaststellen (bijvoorbeeld het BCB), initiatieven zoals het Network for Greening the Financial System (NGFS) voorgezeten door De Nederlandse Bank.

SUSREG Tracker platform

Later dit jaar publiceert WWF, na een gespreksronde met centrale banken, regelgevers en toezichthouders in de 40 landen een scorecard op het online 'SUSREG Tracker'-platform.

Het platform beoordeelt aan de hand van het raamwerk onder andere de prestaties van De Nederlandsche Bank. Dit platform dat regelmatig wordt geactualiseerd is bedoeld voor het uitwisselen van ‘best practices’ en vergelijkingen tussen landen. Ook helpt het om gebiedsterreinen te identificeren waar extra inspanningen nodig zijn.

Meer informatie over SUSREG, voor wie het is bedoeld, de methodologie en de tracker: https://www.susreg.org

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je breed inzicht in actuele ontwikkelingen rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering en de pandemie onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • economische groei Grondstofvoetafdruk van consumptie 30% gedaald7 februari 2023 - 08:59
  • NBIM dwingt bedrijven duurzamer te worden Grootste investeerder NBIM dwingt bedrijven duurzamer te worden4 februari 2023 - 09:26
  • betuwewind Wind en zonne-energie houden steenkool tegen3 februari 2023 - 17:18
  • shell protest Shell boekt ‘obscene’ oorlogswinst2 februari 2023 - 11:18
  • deltaplan circulaire economie statiegeld op spijkerbroekNederland haalt circulaire doelen niet31 januari 2023 - 18:37

Inzicht

  • dutch wind wheel Zo komen we misschien toch nog sneller van fossiel af7 februari 2023 - 17:37
  • stemwijzer kieswijzerStemwijzers voor de provinciale staten verkiezingen 20236 februari 2023 - 08:44
  • stemwijzer kieswijzerStemwijzers waterschapsverkiezingen 20236 februari 2023 - 07:11

Opinie

  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16
  • vertrouwen Vertrouwen, waarin dan?25 oktober 2022 - 19:09
  • energierekening Energierekening maakt alleen duidelijk dat we knettergek zijn16 oktober 2022 - 15:15

Advertentie kleintjes

alles voor isolatie

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Nieuwe gentechnieken dreigen buiten regelgeving te vallenstop gmo abp shell exxon protest ABP bouwt fossiele beleggingen weer niet af
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen