• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

Nieuwe marktplaats verhandelt zonnestroom van en voor particulieren

6 maart 2015|doorredactie|inlokale economie, zonne-energie
zonnepanelen salderenVandebron lanceert een online dienst waarmee de teruggeleverde energie van zonnepanelen van particuliere eigenaren wordt verkocht aan andere particulieren. Want steeds meer huishoudens investeren in zonne-energie, maar omdat de overgeproduceerde energie wordt teruggeleverd aan een traditioneel energiebedrijf, loont het amper om zonnepanelen te installeren waarmee op jaarbasis meer wordt opwekt dan het eigen verbruik.

Vandebron begon als marktplaats voor duurzame energie waar onafhankelijke producenten van duurzame energie, met bijvoorbeeld een windmolen, hun energie rechtstreeks aan consumenten kunnen verkopen. Vandebron stelt de marktplaats nu ook open voor particulieren.

Het Vandebron Zonnecollectief bundelt alle daken die schone energie overproduceren en verkoopt deze energie gezamenlijk, als één collectief.

Aan het Zonnecollectief kan iedereen deelnemen, zowel mensen die zonne-energie willen afnemen als mensen die zonne-energie willen verkopen. Dat werkt heel simpel; Het enige dat een deelnemer hoeft te doen is inschrijven. De kale stroomprijs (exclusief belastingen en toeslagen) die afnemers betalen, komt voor 100% toe aan de eigenaren van de zonnepanelen.

De terugleververgoeding wordt daarmee voor nu 10,5 cent per kWh, de hoogste terugleververgoeding voor particulieren. Remco Wilcke: “We willen de gamechanger zijn die de markt nodig heeft. Er zijn genoeg mensen die investeren in schone energie, daarvoor willen we een betere prijs faciliteren door simpelweg vraag en aanbod bij elkaar te brengen. Zo wordt het aantrekkelijker om meer te produceren dan je zelf nodig hebt.”

Remco Wilcke: “De meeste huishoudens met zonnepanelen produceren maar een beetje over, zelden genoeg om een ander huishouden op aan te sluiten. Maar door alle daken te bundelen, kunnen we wel huishoudens aansluiten.”

Doordat de levering van de energie via het landelijke elektriciteitsnet gaat is de levering van energie gegarandeerd. De kilowatturen worden op jaarbasis afgerekend. Zowel afnemende als producerende huishoudens kunnen zich melden op www.vandebron.nl/zonnecollectief

6 antwoorden
  1. Woudsehoeve zegt:
    12 maart 2015 op 20:49

    Beste Ron, je betaald slechts de helft van het vast recht. dus dat valt erg mee. Je bent een gewone energie leverancier dus daar kan niemand wat van zeggen. Sterker nog je energie leverancier is verplicht een “redelijke” vergoeding te geven voor je overproductie. ik vind 10.5 zeer redelijk.

    Beste Duurzame Fred, Een omvormer is beveiligd tegen eiland bedrijf (juist om de reden die jij noemt), hij schakelt ogenblikkelijk uit als de hoofd schakelaar uitgaat.

    Voor 10.5 cent is best een installatie aan te leggen zeker als je zelf de installatie doet en even gaat shoppen voor goede prijzen. voldoende te vinden op MP.

    Ik vind het een schitterend initiatief, er zullen er meer volgen.

  2. Roel zegt:
    11 maart 2015 op 10:21

    Een zeer klein nichemarktje, waarbij het – zoals zo vaak – vooral voor de aanbieder van de dienst interessant is. Zowel leverancier als afnemer moeten volgens mij klant worden bij VandeBron. En die betalen daar hun organisatiekosten (is hun eigen salaris) weer mee. Niets mis mee, maar het levert denk ik geen significant grotere hoeveelheid zonne-energie op. Want het is ingewikkelder dan voor eigen gebruik produceren, je moet meer investeren en met een terugleververgoeding van 10.5 cent zijn de terugverdientijden ook niet fantastisch.

  3. Ron zegt:
    9 maart 2015 op 21:03

    Als je het zo uitlegt. Het was niet de bedoeling om de zonnepanelen via de buren terug te laten leveren. Hier zijn origineel geen teruglevermeters geïnstalleerd.
    ’t Zit ‘m niet alleen in het feit een aansluiting naar de buren niet mag, je aardlek werkt ook niet. Zelfs zonder brand niet aan te bevelen.
    Ik fakkel het overschot nu af. Mooi 10% minder gas gebruikt.

  4. Duurzame Fred zegt:
    9 maart 2015 op 10:16

    Zeker een mooie ontwikkeling. Ik ben wel benieuwd of Henk Kamp hier weer een stokje voor gaat steken.

    Wat Ron zegt : Een kabel leggen naar de buren is strafbaar. Volgens NEN 1010 norm mag het niet.

    De pakkans is echter vrijwel nihil.
    De reden dat het niet toegestaan is het volgende. Als er bij u een brand in uw woning ontstaat gaat de aansnellende brandweer als eerste de hoofschakelaar van uw elektrische installatie uit zetten. Na het uitzetten van uw installatie blijft de zonnepanelen van u nog erop staan omdat het voeding krijgt van de buren.

    Aangezien de brandweer terecht denkt dat de zonnepanelen uit zijn en daarna uw woning gaat blussen. Ontstaat er een gevaarlijke situatie voor de brandweerman met alle gevolgen van dien.

    Rara, wie er verantwoordelijk wordt gesteld bij met gewonden of nog erger met dodelijke afloop.

  5. Ron zegt:
    6 maart 2015 op 14:45

    Nu is volgens de site het economisch rendabel als je minder dan 1650 kWh per jaar gebruikt. Zouden wij geen panelen hebben, gebruiken wij 1300 kWh per jaar. Wij hebben nu tussen 550 en 700 kWh per jaar over. Ik krijg daar, zou ik overstappen, 2,5 cent meer voor, maar heb ook hogere vastrecht-kosten. Wat is hier rendabel?

    Volgens mij ga ik een leidinkje leggen naar de buren, dan krijg ik wat ik teruglever mèt belasting terug…

  6. Willem Gravesande zegt:
    6 maart 2015 op 09:35

    Goed initiatief, we zullen de rekenmodellen erop aanpassen.

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je breed inzicht in actuele ontwikkelingen rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering en de pandemie onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • misleidende reclame shell TNO: beperk reclame voor klimaatbelastende producten22 maart 2023 - 14:58
  • echte ongemakkelijke waarheid ipcc Syntheserapport IPCC: laatste kans om klimaat te redden20 maart 2023 - 17:12
  • Elektrische bus van VDL Recht op bereikbaarheid voor elke Nederlander, vindt kabinet19 maart 2023 - 13:51
  • Duurzaam de week door DDWD Duurzaam De Week Door – 1118 maart 2023 - 12:43
  • vogelziekte plasticose Zeevogels ziek van plastic: plasticose12 maart 2023 - 10:45

Inzicht

  • toekomst van ons voedselRegeneratieve landbouw moet concreter en beter meetbaar22 maart 2023 - 15:06
  • agro industrieZorgen groene subsidies voor meer protectionisme?19 maart 2023 - 14:19
  • plastic afval Wat kan ik daar nu aan doen?11 maart 2023 - 10:16

Opinie

  • nieuwe duurzaamheid houdt ons overeind We hebben een nieuwe duurzaamheid nodig4 januari 2023 - 17:01
  • ontmenselijking 2022 het jaar van ontmenselijking11 december 2022 - 11:00
  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16
speedcomfort radiatorventilator

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Enorme milieuwinst met stortgasZen op de Zuidas
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen