• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

Weer noodstop Belgische kerncentrale

14 augustus 2015|doorredactie|inkernenergie

Woensdagnacht is kernreactor Tihange 3 in de Belgische plaats Hoei stil komen te liggen. De oorzaak wordt momenteel onderzocht, maar het aantal incidenten in de afgelopen jaren stapelt zich op.

De kernreactor viel rond 00.48 uur automatisch stil tijdens onderhoudswerkzaamheden. Volgens de eerste bevindingen van toezichthouder Federaal Agentschap voor Nucleaire Controle (FANC) is er mogelijk een technisch probleem ontstaan bij een controlesysteem. ‘Het voorval heeft geen enkele impact gehad op de veiligheid’, aldus een woordvoerder van het FANC. ‘Het bewuste mechanisme registreert allerlei parameters en staat zeer gevoelig afgesteld. Bij het minste gaan de controlestaven naar beneden en wordt de kernreactie gestopt.’

Het voorval staat niet op zichzelf. De afgelopen jaren hebben zich tal van incidenten voorgedaan bij de drie kernreactoren van Tihange. Zo vond begin vorige maand nog een incident plaats in het niet-nucleaire gedeelte van de kerncentrale, waarbij de productie werd teruggeschroefd om een element te vervangen. Toen werd de productie na 24 uur hervat, het is nog niet duidelijk hoe lang reactor 3 nu stil zal liggen. Eigenaar Electrabel verwacht tot aan komend weekeinde.

Het Belgische Kamerlid Johan Vande Lanotte (S.PA) is er klaar mee. ‘Dit is onvoorstelbaar. De Belgische centrales zijn de meest onbetrouwbare aan het worden. Mocht een vorm van duurzame energie opwekking zo vaak uitvallen, dan was deze regering er al lang mee gestopt.’ Ook GL-Limburg uit kritiek, daar Tihange op 40 kilometer van Maastricht ligt. Volgens een woordvoerder van de partij is het ‘incident na incident’ hetgeen de reden is waarom haar partij erg bezorgd is.

alles voor isolatie

Eind augustus 2012 werd ontdekt dat het betonnen omhulsel van de kernreactor van Tihange 2 is beschadigd door erosie ten gevolge van betonrot. Nadat Electrabel de reactor stil had gelegd, werden in het reactorvat – voor twee derde gevuld met waterstof – scheurtjes ontdekt. Juni 2013 werd de reactor weer geactiveerd maar ligt sinds maart 2014 weer stil omdat nieuwe meetresultaten aan hebben getoond dat er sprake is van wel 3000 scheurtjes in het vat. ‘Een ernstige situatie’, aldus het FANC. Om dezelfde reden ligt kernreactor Doel 3 stil.

Vorige week schorste het FANC nog vier werknemers van Electrabel omdat de veiligheidsregels in Tihange de voorbije zes weken te vaak met voeten zijn getreden. ‘De uitbating van een kerncentrale vereist onder alle omstandigheden een strikte naleving van de veiligheidsvoorschriften, opdat er steeds een maximaal aantal veiligheidssystemen en -procedures actief zijn’, aldus het FANC. Electrabel heeft de opdracht gekregen om door opleidingen de veiligheidscultuur van de duizend werknemers van de kerncentrale te verbeteren.

Dit artikel verscheen eerder op Ravage.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je breed inzicht in actuele ontwikkelingen rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering en de pandemie onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • economische groei Grondstofvoetafdruk van consumptie 30% gedaald7 februari 2023 - 08:59
  • NBIM dwingt bedrijven duurzamer te worden Grootste investeerder NBIM dwingt bedrijven duurzamer te worden4 februari 2023 - 09:26
  • betuwewind Wind en zonne-energie houden steenkool tegen3 februari 2023 - 17:18
  • shell protest Shell boekt ‘obscene’ oorlogswinst2 februari 2023 - 11:18
  • deltaplan circulaire economie statiegeld op spijkerbroekNederland haalt circulaire doelen niet31 januari 2023 - 18:37

Inzicht

  • dutch wind wheel Zo komen we misschien toch nog sneller van fossiel af7 februari 2023 - 17:37
  • stemwijzer kieswijzerStemwijzers voor de provinciale staten verkiezingen 20236 februari 2023 - 08:44
  • stemwijzer kieswijzerStemwijzers waterschapsverkiezingen 20236 februari 2023 - 07:11

Opinie

  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16
  • vertrouwen Vertrouwen, waarin dan?25 oktober 2022 - 19:09
  • energierekening Energierekening maakt alleen duidelijk dat we knettergek zijn16 oktober 2022 - 15:15

Advertentie kleintjes

eco radiatorfolie

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Extreem weer maakt voedselproductie meer onderhevig aan schokken‘De crisis is een bewuste strategie voor sociale afbraak’
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen