• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

Wat zijn circulaire marketing campagnes?

3 mei 2016|doorredactie|incirculaire economie

mudjeansUit business modellen met een circulair DNA vloeien marketing campagnes die ook circulair zijn. MUD Jeans verwerkt binnenkort zijn eerste 3.000 teruggestuurde lease jeans tot nieuwe broeken en brengt de broeken persoonlijk naar de recycle fabriek. De ‘recycle tour naar Spanje’ toont dat een innovatief circulair modeconcept ook zijn marketing op een eigen wijze invult.

Lease A Jeans

Het volledige circulaire denim merk introduceerde in januari 2013 ‘Lease a Jeans’, een innovatief modeconcept waarbij iedereen een jeans kan leasen voor een maandelijks bedrag. Na gebruik kunnen klanten de jeans terug sturen en switchen naar een nieuw model. Dit idee werd geïnitieerd door Bert van Son: “Waarom zou je een spijkerbroek voor de rest van je leven moeten bezitten? Vaak verdwijnt een broek na een tijd dragen in een kast en heeft het materiaal geen waarde mee. Het is veel logischer om de grondstoffen die in die broek zitten te hergebruiken en opnieuw van waarde te laten zijn. Met Lease A Jeans stimuleren een nieuwe manier van consumeren waarbij grondstoffen na gebruik niet worden weggegooid of verbrand, maar hergebruikt.”

Inmiddels hebben 5.000 gebruikers hun jeans geretourneerd. Hiervan zijn 2.000 broeken geupcycled en opnieuw aangeboden als vintage jeans en worden de eerste 3.000 broeken verwerkt tot grondstof voor nieuwe jeans.

 

Recycle Tour

Onder leiding van Lease Master Bert van Son brengt een actief MUD Jeans team de broeken persoonlijk naar Spanje, waar ze gerecycled worden. De MUD Jeans Recycle tour startte in Amsterdam op zondag 1 mei en eindigt op 10 mei in Valencia. In de fabriek Recovertex worden de broeken verwerkt tot vezels en vervolgens gesponnen tot garens, geverfd en samen met nieuw katoen gewoven tot nieuwe denim stof. Deze stof bestaat voor 20 procent uit gerecycled materiaal, technisch het hoogst haalbare percentage. Hiervan worden weer nieuwe broeken gemaakt die vanaf najaar 2016 verkrijgbaar zijn. Voor deze jeans zijn veel minder water en grondstoffen nodig.

Het team gaat het recycle proces in de fabriek filmen. De tocht van 2.000 kilometer vindt klimaatneutraal plaats in een oude Landrover Defender.

 

Circulaire economie in de praktijk

De circulaire economie wint aan populariteit. Veel studenten schrijven hun master thesis over de circulaire economie. En dat is goed. Een nadeel is dat deze onderzoeken vaak abstract blijven en nog steeds niet het grote publiek bereiken. Het MUD Jeans team wil met deze tour de circulaire economie in de praktijk brengen. En laten zien wat het dan ‘echt’ betekent om op een circulaire manier te ondernemen. Zo proberen ze deze nieuwe manier van business doen tastbaar te maken voor een breder publiek. Bovendien willen ze laten zien dat de circulaire economie een bron is voor leuke en creatieve ideeën. MUD Jeans haakt tijdens de tour aan bij nog meer concrete duurzame initiatieven zoals een beach clean up in Biarritz.

 

Community

Circulair ondernemen betekent dat er langdurige relaties worden opgebouwd met klanten. Alle leasers wordt na een jaar naar de status van hun jeans gevraagd. Dit contactmoment is een voordeel. MUD Jeans bouwt op die manier een community op. Dit betekent tegelijkertijd dat leasers ook iets terug kunnen verwachten. Zo biedt MUD Jeans een gratis repair service en worden leasers uitgenodigd voor events zoals onlangs het Bon Voyage event bij pop-up restaurant Gustafson op het Westergasterrein in Amsterdam tijdens de Sunday Market. Iedereen kon hier zijn oude jeans inleveren om te laten recyclen in ruil voor een gratis drankje.

Uitbreiding

Eind april betrekt MUD Jeans een nieuw groter pand in Almere, waarbij het bedrijf samenwerkt met een partner die alle orders afhandelt en verwerkt. Ook gaan ze in zee met duurzaam verpakkingsbedrijf Original Repack. De Finse start-up zorgt ervoor dat verpakkingen tot wel 15 keer kunnen worden hergebruikt. Consumenten sturen de verpakkingen via bestaande brievenbussen weer terug. Door deze verzendmethode wordt de omloop van karton verminderd. MUD Jeans merkt dat dit soort initiatieven vanzelf op hun pad komt. Volgens Bert van Son komt dat onder andere doordat ze BCorp zijn: “Door aan te sluiten bij duurzame communities zoals BCorp komen we met al die internationale organisaties in contact en weten talentvolle stagiaires ons goed te vinden.” Bert van Son is zelf vooral trots op het feit dat MUD Jeans in 2016 CO2 neutraal wordt, dat gebeurt via een participatie aan het BLUEdot Certified Carbon Neutral Program. MUD Jeans steunt CO2 ‘positieve’ projecten waarmee de CO2 emissie wordt geneutraliseerd.

De Mud Jeans Recycling Tour is hier te volgen .

Bert van Son en Danique Gunning

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je breed inzicht in actuele ontwikkelingen rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering en de pandemie onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • nul op de meterVerduurzaming per wijk helpt tegen energiearmoede28 maart 2023 - 13:32
  • Duurzaam de week door DDWD Duurzaam De Week Door 1226 maart 2023 - 14:45
  • air pollution EU houdt deur open voor auto’s op e-brandstoffen25 maart 2023 - 13:41
  • wilde bij Pesticiden veranderen gedrag van bijen meer bij warmer weer25 maart 2023 - 10:50
  • duurzaamheidsverslag Duurzaamheidsverslag wordt gemeengoed bij bedrijven25 maart 2023 - 10:39

Inzicht

  • toekomst van ons voedselRegeneratieve landbouw moet concreter en beter meetbaar22 maart 2023 - 15:06
  • agro industrieZorgen groene subsidies voor meer protectionisme?19 maart 2023 - 14:19
  • plastic afval Wat kan ik daar nu aan doen?11 maart 2023 - 10:16

Opinie

  • nieuwe duurzaamheid houdt ons overeind We hebben een nieuwe duurzaamheid nodig4 januari 2023 - 17:01
  • ontmenselijking 2022 het jaar van ontmenselijking11 december 2022 - 11:00
  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16
speedcomfort radiatorventilator

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
TTIP documenten onthuld: EU misleidt de burgerGratis energie per abonnement in 2020?
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen