Wageningen staat op 21 en 22 februari in het teken van de Voedsel Anders Conferentie. Boeren, burgers, wetenschappers, ontwikkelingswerkers en beleidsmakers gaan aan de Universiteit Wageningen in debat over de hervorming van ons voedselsysteem. Onder de sprekers zijn kopstukken uit het voedingsdebat zoals VN-rapporteur Olivier De Schutter en de Indiase wetenschapper en activiste Vandana Shiva.
De Voedsel Anders Conferentie staat stil bij een van de meest prangende vraagstukken van deze tijd; hoe voorzien we de groeiende wereldbevolking blijvend van adequate voeding, zonder dat dit ten koste gaat van mens en milieu? Hoe zorgen we tegelijk dat boeren de waardering krijgen die ze verdienen en een eerlijke prijs voor een goed product? In de veertig workshops komen vele inspirerende alternatieven voor het huidige industriële landbouwsysteem aan bod.
De wereldwijde intensivering van de landbouw heeft de afgelopen decennia geleid tot uitputting van landbouwbodems, verlies aan biodiversiteit, milieuvervuiling en gezondheidsproblemen. Landroof en mensenrechtenschendingen als gevolg van investeringen in grootschalige landbouw zijn aan de orde van de dag. De groene revolutie is een van de motoren van het klimaatprobleem. Dat tijdperk loopt ten einde, zeker nu de goedkope fossiele brandstof op raakt. De conferentie in Wageningen laat zien dat het ook anders kan. De conferentie toont de wereldwijd sterk groeiende beweging richting agro-ecologie en voedselsoevereiniteit.
Informatie over de sprekers
- Vandana Shiva spreekt op inspirerende wijze over de kracht van de beweging voor een eerlijke landbouw en de verlammende invloed van handel en monopolisering op de voedselketen.
- Speciaal VN-rapporteur over het recht op voedsel Olivier De Schutter wijst op de knelpunten in ons voedselsysteem, de noodzakelijke aanpassingen en alternatieven op landbouwgebied elders in de wereld.
- Hoogleraar Pablo Tittonell (Wageningen University) laat zien dat de industriéle landbouw aan zijn eind is en dat agro-ecologie de toekomst heeft.
- Hanny van Geel spreekt namens de grootste boerenorganisatie ter wereld, La Via Campesina. Zij benadrukt in dit internationale jaar de van familielandbouw het belang van kleine en middelgrote boeren, die wereldwijd zorgen voor driekwart van de wereldvoedselproductie.
Aanmelden voor de conferentie
Vind jij goede en onafhankelijke informatie over een duurzame en klimaatveilige toekomst belangrijk? En helpt Duurzaamnieuws.nl je daarmee? Help ons dan als ondersteunend lid. Dank je wel.
Liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan aan voor de gratis nieuwsbrief.
Meer informatie en het programma vindt u op http://aardeboerconsument.nl/conferentie2014 en ook op www.voedselanders.nl
Locatie:
Orion gebouw, Universiteit Wageningen, Bronland 1, Wageningen