
Follow This oprichter Mark van Baal vertelt live in de uitzending van BNR Duurzaam (18 januari jl.) dat de missie van Follow This officieel op de agenda van Shell staat.
Een nieuwe mijlpaal voor de groene Shell-aandeelhouders van Follow This deze week. De missie om Shell te transformeren in een bedrijf dat alleen duurzame energie produceert staat officieel op de agenda van de aandeelhoudersvergadering in mei dit jaar.
Agendering van duurzame energie betekent dat de aandeelhouders moeten stemmen over de vraag of Shell een duurzaam energiebedrijf moet worden. Ook wanneer slechts een klein deel van de aandeelhouders –zoals pensioenfondsen- vóór deze resolutie stemt, zal Shell moeten gaan investeren in duurzame energie.
Vind jij goede en onafhankelijke informatie over een duurzame en klimaatveilige toekomst belangrijk? En helpt Duurzaamnieuws.nl je daarmee? Help ons dan als ondersteunend lid. Dank je wel.

Liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan aan voor de gratis nieuwsbrief.
Follow This voldoet aan de criteria om tijdens de aandeelhoudersvergadering een agendapunt te mogen indienen: minimaal 100 aandeelhouders met in totaal 200.000 aandelen (waarde op dit moment ongeveer 4 miljoen euro).
Vier grote Follow This aandeelhouders kochten afgelopen week voor drie miljoen euro aan extra aandelen en maakten de mijlpaal mogelijk. Op vrijdag 22 januari heeft Follow This overleg met Shell over de details van de resolutie.
Woensdag 27 januari is in Den Haag een extra Shell aandeelhoudersvergadering over de geplande overname van het Britse olie- en gasbedrijf BG Group. Follow This zal tegen de overname stemmen. Follow This wil dat Shell investeert in duurzame energie, niet in meer olie- en gas.