• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

Europarlement stemt voor het einde van fossiele subsidies

13 maart 2022|doorredactie|insubsidie

riverstone kolencentrale

Het Europees Parlement heeft voor het achtste Milieuactieprogramma gestemd, een uitwerking van het Europese milieubeleid tot 2030. Voor het eerst spreekt een EU-wet over een einddatum voor fossiele subsidies. Bas Eickhout, GroenLinks-Europarlementariër: “De urgentie om af te kicken van fossiele brandstoffen is groter dan ooit, maar tegelijkertijd gaven EU-landen in 2020 nog ruim 50 miljard euro uit aan fossiele subsidies. Geld dat juist moet gaan naar verduurzaming en energieonafhankelijkheid. Vandaag betekent het begin van het eind voor fossiele subsidies.”

De Europese Groenen maken zich al jaren sterk voor een eind aan fossiele subsidies, maar tot nog toe bleef het bij beloften en mooie woorden. En ook ook nu wilden de EU-landen geen concrete deadline van 2025, zoals het Europarlement eiste. Als compromis krijgt de Commissie nu de opdracht om met een datum te komen die in lijn is met het beperken van het opwarmen van de aarde met 1,5 graad.

“Die datum kan nog wel een sneller komen dat veel EU-landen denken”, Eickhout vervolgt: “Uiteraard is niet alleen financiering van fossiele brandstoffen een probleem. Nog elke dag wordt er, bijvoorbeeld, met EU-geld biodiversiteit aangetast, denk aan de landbouwsubsidies. Om schadelijke subsidies te meten wordt nu een methode ontwikkeld zodat ook die uitgefaseerd kunnen worden.”

Normaal geeft het milieuactieprogramma richting aan het Europese milieubeleid met een lange lijst van acties, maar door de Green Deal is deze rol veranderd. Eickhout: “Er ligt al een lange lijst aan doelen en voornemens, maar het schort vaak aan de controle of deze doelen ook daadwerkelijk gehaald worden. Vanaf nu wordt er jaarlijks gerapporteerd en komt er een debat over de voortgang van ons milieubeleid.”

alles voor isolatie
duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je breed inzicht in actuele ontwikkelingen rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering en de pandemie onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • extinctionrebellion xr A12 blokkades Extinction Rebellion gaan door: deel 6 op 11 maart30 januari 2023 - 09:41
  • afval stort Retourzendingen online aankopen vaak vernietigd29 januari 2023 - 10:30
  • papegaai in het regenwoud Kennis van de natuur loopt ver achter bij de werkelijkheid29 januari 2023 - 09:48
  • kaarsje van hoop Op 2 maart is de duurzame energie alweer op27 januari 2023 - 14:29
  • kweekvleesboerderij Wanneer komt de kweekvleesboerderij?24 januari 2023 - 12:52

Inzicht

  • lange covid Long Covid kan groter probleem worden dan golven van infecties28 januari 2023 - 08:00
  • stemwijzer kieswijzerStemwijzers voor de provinciale staten verkiezingen 202327 januari 2023 - 09:44
  • links rechts politiekPeilingen voor de tweede kamer: coalitie krabbelt wat terug25 januari 2023 - 07:00

Opinie

  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16
  • vertrouwen Vertrouwen, waarin dan?25 oktober 2022 - 19:09
  • energierekening Energierekening maakt alleen duidelijk dat we knettergek zijn16 oktober 2022 - 15:15

Advertentie kleintjes

eco radiatorfolie

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Nep-optimisme en de oorlog tegen een land, de halve wereld en het klimaat nep-optimisme woestijn in Mongolie China plant grootste wind- en zonnepark in Gobiwoestijn
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen