• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • DDWD overzicht
  • Zoek
  • Menu Menu

Europese boeren, milieu- en dierenbeschermers samen tegen TTIP en CETA

19 januari 2017|doorredactie|inlandbouw, ttip
boeren tegen ttip

Foto: Milieudefensie / Marten van Dijl

37 boeren- en maatschappelijke organisaties uit twaalf Europese landen hebben Euro-Parlementariërs opgeroepen de boerderij CETA en TTIP vrij te houden. Het manifest met hun oproep, is een initiatief van de Nederlandse TTIP en landbouw-coalitie en krijgt ondersteuning van groepen van heel verschillende pluimage uit Europa en de Verenigde Staten.

Coördinator van de coalitie Guus Geurts: “Ik ben blij dat boerenorganisaties uit zoveel landen de handen ineen hebben geslagen met milieuorganisaties zoals Friends of the Earth Europe, dierenwelzijnsorganisaties zoals Compassion in World Farming, en vakbond FNV Agrarisch Groen. Het doel van deze oproep is allereerst ervoor te zorgen dat CETA (vrijhandelsverdrag tussen de EU en Canada) wordt gestopt in het Europese Parlement. De stemming over CETA staat gepland op 14 februari. Als CETA doorgaat dan is de kans groot dat andere schadelijke handelsverdragen als TTIP ( het verdrag met de VS) er ook komen.” Opmerkelijk was dat deze week naar buiten kwam dat Minister Ploumen van Buitenlandse handel de komende maanden extra steun binnen de samenleving gaat zoeken voor TTIP.

Ook vragen de organsiaties aandacht voor dit manifest met het oog op de Europese Raad van landbouwministers op 23 januari. De landbouwminister praten dan over de studie van de Europese Commissie naar de gevolgen van diverse vrijhandelsverdragen voor de Europese landbouw- en veehouderijsector.

Het belangrijkste bezwaar van de ondersteunende organisaties is dat met deze verdragen bijna alle agrarische sectoren in de EU geconfronteerd worden met de import van goedkope landbouwproducten die zijn geproduceerd tegen lagere of geheel ontbrekende milieu-, voedselveiligheids- , arbeids- en dierenwelzijnsstandaarden. Dit leidt tot oneerlijke concurrentie voor familiebedrijven en werknemers in de landbouw, en gaat ten koste van de voedselveiligheid, het milieu en het dierenwelzijn.
Verder stellen beloftes van minister Ploumen en de Europese Commissie, dat Europese standaarden niet verlaagd worden door TTIP en CETA weinig voor, als producten met deze lagere standaarden toch worden toegelaten. De EU vertraagt bovendien al nieuwe wetgeving op gebied van milieu en voedselveiligheid of zwakt deze af, vooruitlopend op deze verdragen. De voedselveiligheidsstandaarden op gebied van toelaatbare pesticide-residuen op voedsel, worden zelfs nu al verlaagd.ʾ

Deze bezwaren worden verder uitgewerkt door de coalitie in het rapport ʿTTIP and CETA: a threat to the high-quality European agriculture, animal husbandry and food supplyʾ, dat deze week werd gepubliceerd. Dit rapport kwam tot stand op basis van Amerikaanse, Canadese en Europese onderzoeken. Het verscheen eerder onder de titel ʿTTIP en CETA: een gevaar voor de hoogwaardige Europese en Nederlandse landbouw, veehouderij en voedselvoorzieningʾ.

Het manifest: ʿKeep the Farm TTIP- and CETA-freeʾ is hier te downloaden.

Het document: ʿTTIP and CETA: a threat to the high-quality European agriculture, animal husbandry and food supplyʾ
is hier te downloaden.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je actuele ontwikkelingen en inzichten rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid die je niet overal al leest. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • kantelpunt klimaatverandering permafrost Continenten als warmtebatterij slaan meer warmte op3 juni 2023 - 11:42
  • stikstofnormStappenplan stikstof bespaart 33 miljard en haalt alle milieudoelen2 juni 2023 - 12:32
  • vissen worden kleiner Klimaatvluchtelingen onder water: vissen massaal op de vlucht2 juni 2023 - 09:37
  • honingbij Meer honingbijen dan ooit hebben de winter niet overleefd1 juni 2023 - 11:14
  • flitsdroogtes in Europa Onvoorspelbare flitsdroogtes nemen ook in Europa snel toe30 mei 2023 - 18:10

Inzicht

  • duurzaam voedingspatroon De 3 belangrijkste stappen voor een duurzaam voedingspatroon23 mei 2023 - 09:05
  • links rechts politiekPeilingen voor de Tweede Kamer: wordt Pieter Omtzigt de volgende premier?23 mei 2023 - 07:00
  • kantoorEen duurzame economie en duurzaam ondernemen begint bij bestuurders16 mei 2023 - 18:17

Opinie

  • nieuwe duurzaamheid houdt ons overeind We hebben een nieuwe duurzaamheid nodig4 januari 2023 - 17:01
  • ontmenselijking 2022 het jaar van ontmenselijking11 december 2022 - 11:00
  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16
speedcomfort radiatorventilator

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Kabinet wil paardenmiddel uit bloedboerderijen nu ook werenFries bedrijf wint prijs met ontzilten van water
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen