• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

Jonge boeren zoeken nieuw land

21 januari 2014|doorredactie|inlandbouw, lokale economie, voeding

futurefarmerArjan Swinkels is een biologische waterbuffelboer uit Brabant en genomineerd voor de Ekoland innovatieprijs 2014. Het initiatief Future Farmers in the Spotlight maakte een film over zijn project en zal de komende maanden meerdere films uitgeven met als thema: jonge boeren die erin geslaagd zijn een duurzaam en levensvatbaar bedrijf op te bouwen.

De afgelopen decennia zijn boerenbedrijven steeds groter geworden en zijn de grondprijzen erg hard gestegen. Voor jonge boeren wordt het daarom steeds moeilijker om aan land en aan voldoende financiering te komen. Op dit moment is maar 2 % van alle boeren in Nederland onder de 35 jaar. Toch is er een groeiend aantal jongeren – veelal niet van afkomstig van een boerenbedrijf – dat een droom heeft om boer te worden. Zij gaan op zoek naar nieuwe innovatieve concepten waarmee het ze wel lukt om een duurzaam bedrijf op te bouwen. Ze verkennen nichemarkten met nieuwe producten, zoeken nieuwe manieren om aan financiering te komen, proberen nieuwe manieren van marketing en gaan vaak nieuwe en nauwere relaties aan met de consument.

Het initiatief Future Farmers in the Spotlight brengt in de komende maanden een tweede serie (korte) films uit over jonge duurzame boeren in Europa. In deze korte films wordt in beeld gebracht hoe jonge duurzame boeren in verschillende Europese landen erin geslaagd zijn een levensvatbaar  en duurzaam bedrijf op te bouwen. In de afgelopen 5 maanden hebben de initiatiefnemers van Future Farmers in the Spotlight, Juliane Haufe en Joris van der Kamp, jonge boeren gefilmd in onder andere Duitsland, Frankrijk, Spanje en Griekenland.

De eerste film uit de reeks gaat over Arjan Swinkels, een innovatieve boer uit Son en Breugel die genomineerd is voor de Ekoland innovatieprijs 2014. Afgelopen jaar startte Arjan een crowdfunding actie om financiering bijeen te krijgen om de kosten te kunnen dekken om het mannelijk jongvee aan te kunnen houden:  “Investieren is het nieuwe Investeren”. Consumenten konden 100 euro inleggen en kregen daarvoor een jaar later voor 125 euro voor buffelvlees terug. De actie was een groot succes en door optimaal gebruik te maken van de (sociale) media had Arjan binnen een paar maanden het streefbedrag van 10,000 euro bijeen.
Bekijk de film over zijn bedrijf hier.

speedcomfort radiatorventilator

De Nederlandse organisaties de Warmonderhof, de BD-vereniging, De Nieuwe Band, Estafette Odin, EOSTA, Stichting Demeter, de IONA Stichting, en Lazuur Food Community ondersteunen Future Farmers in the Spotlight.

www.future-farmers.net

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je breed inzicht in actuele ontwikkelingen rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering en de pandemie onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • kaarsje van hoop Op 2 maart is de duurzame energie alweer op27 januari 2023 - 14:29
  • kweekvleesboerderij Wanneer komt de kweekvleesboerderij?24 januari 2023 - 12:52
  • suv Waarom te veel elektrische auto’s voor nieuwe milieurampen gaan zorgen24 januari 2023 - 11:25
  • pfas PFAS afbreken kan toch ontdekken wetenschappers24 januari 2023 - 09:05
  • vegetarische superhefboom Superhefbomen: drie kantelpunten kunnen een doorbraak voor het klimaat vormen22 januari 2023 - 13:05

Inzicht

  • stemwijzer kieswijzerStemwijzers voor de provinciale staten verkiezingen 202327 januari 2023 - 09:44
  • links rechts politiekPeilingen voor de tweede kamer: coalitie krabbelt wat terug25 januari 2023 - 07:00
  • zelf zonnepanelen plaatsen Salderen afschaffen is en blijft een onzinnig plan24 januari 2023 - 12:56

Opinie

  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16
  • vertrouwen Vertrouwen, waarin dan?25 oktober 2022 - 19:09
  • energierekening Energierekening maakt alleen duidelijk dat we knettergek zijn16 oktober 2022 - 15:15

Advertentie kleintjes

alles voor isolatie

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Biogas uit mestvergisting zou zoden aan de dijk kunnen zettenFrédéric Lenoir: De wereld is ziek, en hoe we de wereld kunnen genezen
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen