• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

Jort Kelder gaat in kippen

4 maart 2014|doorredactie|indieren, stadslandbouw

Jort Kelder in kippenDe Amsterdamse Zuidas krijgt binnenkort 200 nieuwe bewoonsters: kippen. Op 13 maart opent de eerste miniRondeelboerderij ter wereld zijn deuren op de Zuidas: een integraal duurzame kippenboerderij, die gebruik maakt van zonne-energie. miniRondeel ’t Ei-land laat zien dat je midden in een stadse omgeving verantwoord (ecologisch en diervriendelijk) kippen kunt houden op grotere schaal. MiniRondeel ’t Ei-land is een initiatief van Rondeel®, Natuur & Milieu en Wij krijgen Kippen.

Naast de opening met Jort Kelder en Toos zijn er verschillende inspiratiesessies onder leiding van hoogleraar Han Wiskerke over stadslandbouw, dr. ir. André Nijhof over innovatie en drs. Herma Wijffels - Van der Weide over transitie. Verder bieden wij u een lunch en een rondleiding door ’t EI-land aan. De initiatiefnemers zijn beschikbaar voor vragen en interviews.
In en rondom het miniRondeel worden gedurende twee jaar activiteiten, evenementen, exposities en workshops gehouden. Het doel is om consumenten te laten zien dat duurzame voedselproductie, gezond eten en duurzame energie prima samen kunnen gaan in de stad. Het miniRondeel is een ontmoetingsplek voor bedrijven, buren, duurzame initiatieven en voorbijgangers die meer willen weten over duurzaam kippenhouden, duurzame voedselproductie en duurzaam energie produceren.

Over de partners
miniRondeel ’t Ei-land is een initiatief van Rondeel®, Natuur & Milieu en Wij krijgen Kippen i.s.m. stadsdeel Zuid en Dienst Zuidas. De eieren zijn exclusief verkrijgbaar bij Albert Heijn en worden onder andere ook in de foodservice gebruikt door La Place, KLM en Hutten catering.

Rondeel® bewijst al jaren dat kippen op grote schaal gehouden kunnen worden op een ecologische verantwoorde manier waarbij de kip zich helemaal in haar element voelt.

meewind 23 02

Natuur & Milieu werkt samen met bedrijven, consumenten, overheid en wetenschap aan de verduurzaming van onze voedselproductie en onze voedselconsumptie. Want de productie en samenstelling van ons huidige menu trekken een zware wissel op het milieu en de natuur. Het Mini Rondeel is een mooi voorbeeld van integrale duurzame voedselproductie die burgers en boer met elkaar kan verbinden.

Kippen als metafoor voor zelfvoorziening in energie. Wij krijgen Kippen is een beweging van inwoners, ondernemers, ambtenaren en opleidingen die vanuit stadsdeel Zuid werken aan lokale duurzame energie voor de metropoolregio Amsterdam. Samen met Dienst Zuidas zochten zij naar een mooie plek om kippen en duurzame energie een plek te geven. Dat is miniRondeel ’t Ei-land aan de Gaasterlandstraat 7 in Amsterdam geworden.

2 antwoorden
  1. jaap zegt:
    11 maart 2014 op 12:15

    leuk initiatief maar geen echt alternatief 200 kippen grote schaal? er schijnt een stal met een miljoen kippen gebouwd te gaan worden. Ik vraag me af hoeveel AH’s ze gaan bevoorraden. Met moeite 1 ben ik bang

    voor de rest een beetje een flutartikel, Jort gaat helemaal niet in kippen, zonne-energie (de enige genoemde duurzaamheidsoptie) is toch ook niet echt uniek meer te noemen.

  2. Andre van Amstel zegt:
    4 maart 2014 op 14:42

    Opmerkelijk. Eerst worden een aantal jaren terug alle loslopende kippen geruimd in het Amstelpark. En nu mogen weer kippen terug in Zuid.

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je breed inzicht in actuele ontwikkelingen rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering en de pandemie onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • misleidende reclame shell TNO: beperk reclame voor klimaatbelastende producten22 maart 2023 - 14:58
  • echte ongemakkelijke waarheid ipcc Syntheserapport IPCC: laatste kans om klimaat te redden20 maart 2023 - 17:12
  • Elektrische bus van VDL Recht op bereikbaarheid voor elke Nederlander, vindt kabinet19 maart 2023 - 13:51
  • Duurzaam de week door DDWD Duurzaam De Week Door – 1118 maart 2023 - 12:43
  • vogelziekte plasticose Zeevogels ziek van plastic: plasticose12 maart 2023 - 10:45

Inzicht

  • toekomst van ons voedselRegeneratieve landbouw moet concreter en beter meetbaar22 maart 2023 - 15:06
  • agro industrieZorgen groene subsidies voor meer protectionisme?19 maart 2023 - 14:19
  • plastic afval Wat kan ik daar nu aan doen?11 maart 2023 - 10:16

Opinie

  • nieuwe duurzaamheid houdt ons overeind We hebben een nieuwe duurzaamheid nodig4 januari 2023 - 17:01
  • ontmenselijking 2022 het jaar van ontmenselijking11 december 2022 - 11:00
  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Landen halen internationale klimaatwetten inPrestatie windpark van Meewind boven prognose
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen