• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

Klimaatrisico kan grote bedrijven $ 1600 miljard gaan kosten

27 november 2018|doorPeter van Vliet|inbeleggen, duurzaam ondernemen, mvo

Bedrijven die zijn opgenomen in de beursindex FTSE100 worden mogelijk geconfronteerd met een gezamenlijk verlies van $ 1,6 trillion (€1,6 biljoen) aan marktkapitaal als ze bij hun besluitvorming niet uitgaan van de natural capital benadering. Dat is een conclusie van nieuw onderzoek door de Britse Natural Capital Finance Alliance (NCFA). Critici stellen echter dat deze methode ons de planeet kan kosten.

De NCFA heeft een nieuw digitaal hulpmiddel ontwikkeld dat een geldwaarde toekent aan natuurlijke hulpbronnen. Daarmee kunnen investeerders zien in hoeverre de bedrijven aan wie zij lenen of waarin ze investeren, afhankelijk zijn van natuurlijke hulpbronnen zoals bossen, oceanen en schone lucht.

De NCFA is een gezamenlijk initiatief van het UN Environment Programme Finance Initiative en non-profit Global Canopy. Het heeft de technologie gebruikt om te analyseren hoeveel FTSE100-bedrijven kunnen verliezen als ze hun huidige negatieve effecten op natuurlijke hulpbronnen en de planeet voortzetten.

Van de 18 sectoren die deel uitmaken van de FTSE100, zijn er 13 betrokken bij productieprocessen die in hoge mate afhankelijk zijn van natuurlijke bronnen. De sectoren omvatten olie en gas, landbouw, aquacultuur en bosproducten.

speedcomfort radiatorventilator

Om dit risico te beperken, roept de NCFA bedrijven op om ecosysteemgericht management te integreren in de economische besluitvorming door een financiële waarde toe te kennen aan natuurlijke hulpbronnen. De organisatie moedigt beleggers ook aan om hun nieuwe tool, ENCORE, te gebruiken om beter geïnformeerde beslissingen te nemen over waar ze willen investeren.

Maar: veel natuurlijk kapitaal is onvervangbaar

Het totale natuurlijke kapitaal van de wereld werd in 2010 gewaardeerd op £ 53 biljoen door het Milieuprogramma van de Verenigde Naties, en sindsdien zijn er talloze rapporten verschenen die de potentiële voordelen van een natuurlijke kapitaalbenadering laten zien.

Toch is er ook stevige kritiek op de benadering. Sommige experts hebben gesuggereerd dat boekhouden met natuurlijk kapitaal een ramp kan zijn voor duurzaamheid en een ineffectieve manier om de financiële gemeenschap te betrekken bij milieukwesties. Immers, door er een prijs aan te koppelen wordt de suggestie gewekt dat de natuur naar believen kan worden gebruikt zolang er maar wordt betaald.

Maar in tegenstelling tot gangbare producten wordt er lang niet voor alle bronnen nieuwe natuur geproduceerd om de geconsumeerde natuur te vervangen. Voor gekapte bomen kun je nieuwe planten. Maar daarmee komt het unieke ecosysteem van een oerbos en de intrinsieke waarden die het vertegenwoordigt niet terug. En welke prijs ken je toe aan iets dat onvervangbaar is? Je kan dus ook zeggen: De natuur in geld uitdrukken kan ons de planeet gaan kosten.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je breed inzicht in actuele ontwikkelingen rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering en de pandemie onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • extinctionrebellion xr A12 blokkades Extinction Rebellion gaan door: deel 6 op 11 maart30 januari 2023 - 09:41
  • afval stort Retourzendingen online aankopen vaak vernietigd29 januari 2023 - 10:30
  • papegaai in het regenwoud Kennis van de natuur loopt ver achter bij de werkelijkheid29 januari 2023 - 09:48
  • kaarsje van hoop Op 2 maart is de duurzame energie alweer op27 januari 2023 - 14:29
  • kweekvleesboerderij Wanneer komt de kweekvleesboerderij?24 januari 2023 - 12:52

Inzicht

  • lange covid Long Covid kan groter probleem worden dan golven van infecties28 januari 2023 - 08:00
  • stemwijzer kieswijzerStemwijzers voor de provinciale staten verkiezingen 202327 januari 2023 - 09:44
  • links rechts politiekPeilingen voor de tweede kamer: coalitie krabbelt wat terug25 januari 2023 - 07:00

Opinie

  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16
  • vertrouwen Vertrouwen, waarin dan?25 oktober 2022 - 19:09
  • energierekening Energierekening maakt alleen duidelijk dat we knettergek zijn16 oktober 2022 - 15:15

Advertentie kleintjes

alles voor isolatie

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Nederlanders moeten beter worden voorbereid op klimaatschadeLiever zonnepanelen dan een nieuwe keuken
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen