• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

Meewind scoort recordbedrag in duurzame beleggingen

20 januari 2014|doorredactie|inlokale economie, windenergie

windmolensIn de laatste maand van 2013 hebben beleggers zich massaal aangemeld bij Meewind. Het belegd vermogen in het Meewind-fonds Regionaal Duurzaam 1 steeg afgelopen december met 1,8 miljoen euro, naar in totaal 5,8 miljoen.

In 2050 moet 80 procent van de energie in Nederland zijn opgewekt uit duurzame bronnen. Dat is een van de belangrijkste doelstellingen uit het in september 2013 afgesloten Energieakkoord voor duurzame groei. In dit akkoord wordt meer richting gegeven aan de toekomst van duurzame energie in ons land.

“Het is duidelijk te merken dat dit akkoord de Nederlanders meer vertrouwen heeft gegeven in de toekomst van duurzame energie. De wens om onze energievoorziening te verduurzamen leeft niet alleen breed in de politiek, maar ook in de samenleving”, aldus Willem Smelik, bestuurder van Meewind. Dit beleggingsfonds biedt particulieren, bedrijven en overheden de mogelijkheid te investeren in duurzame energieprojecten.

Fiscaal voordeel
En dat is in december 2013 dus massaal gebeurd. Smelik: “In één maand tijd hebben participanten, veelal particulieren, voor 1,8 miljoen euro belegd in Regionaal Duurzaam 1. Met dit fonds investeren we in projecten waarbij groene energie lokaal wordt opgewekt, op een duurzame manier en direct bij de gebruiker.”

Het jongste fonds van Meewind heeft in één jaar tijd een belegd vermogen opgebouwd van 5,8 miljoen euro. “Mede dankzij de fiscale groenstatus die dit fonds heeft”, stelt Smelik. “Participanten kunnen daardoor rekenen op belastingvoordeel, naast het verwachte jaarlijkse rendement van 4 tot 6 procent.”

Windmolen aankopen
Door de snelle groei van het fonds is het niet per direct mogelijk al het belegde vermogen te investeren in lopende Regionaal Duurzaam 1-projecten. Smelik: “Maar geld op de bank, dat rendeert niet. We laten het belegd vermogen daarom niet op de rekening van Regionaal Duurzaam 1 staan, maar zetten dit wellicht tijdelijk in bij een ander Meewind-fonds. Er is een mogelijkheid dat we een deel van het belegde vermogen via Zeewind 1 investeren in een windmolen. Op die manier kunnen we de rendementsdoelstellingen voor onze Regionaal Duurzaam 1-participanten blijven halen, waarbij de fiscale groenstatus overigens onverminderd van kracht blijft.”

Rendement van 5,3 procent
In 2013, het eerste jaar van fonds, bedroeg het rendement van het Regionaal Duurzaam 1 5,3 procent. De dividenduitkering over het afgelopen jaar vindt plaats in de maand mei. Het behaalde rendement is geboekt op resultaat uit leningen en de plaatsingsfee van projecten.

“Ondertussen zijn we hard bezig om de afspraken over nieuwe energieprojecten in de regio af te ronden”, licht Smelik de plannen toe. “Binnenkort kunnen we dus het belegde vermogen aanwenden om nieuwe biogasinstallaties aan te kopen of systemen voor warmte- en koudeopslag. Hierbij wordt zonnewarmte en koeling vanuit de grond gebruikt om gebouwen op een duurzame manier te verwarmen dan wel te koelen.”

Op die manier wil Meewind bijdragen aan de overgang naar een – op termijn 100 procent – duurzame energieproductie. “In onze ogen is de enige manier om de doelstellingen uit het energieakkoord te realiseren de inzet van eigen vermogen. De groei van Regionaal Duurzaam 1 toont aan dat steeds meer Nederlandse burgers hier hetzelfde over denken.”

Kijk hier voor meer informatie over het fonds Regionaal Duurzaam 1

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je breed inzicht in actuele ontwikkelingen rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering en de pandemie onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • nul op de meterVerduurzaming per wijk helpt tegen energiearmoede28 maart 2023 - 13:32
  • Duurzaam de week door DDWD Duurzaam De Week Door 1226 maart 2023 - 14:45
  • air pollution EU houdt deur open voor auto’s op e-brandstoffen25 maart 2023 - 13:41
  • wilde bij Pesticiden veranderen gedrag van bijen meer bij warmer weer25 maart 2023 - 10:50
  • duurzaamheidsverslag Duurzaamheidsverslag wordt gemeengoed bij bedrijven25 maart 2023 - 10:39

Inzicht

  • toekomst van ons voedselRegeneratieve landbouw moet concreter en beter meetbaar22 maart 2023 - 15:06
  • agro industrieZorgen groene subsidies voor meer protectionisme?19 maart 2023 - 14:19
  • plastic afval Wat kan ik daar nu aan doen?11 maart 2023 - 10:16

Opinie

  • nieuwe duurzaamheid houdt ons overeind We hebben een nieuwe duurzaamheid nodig4 januari 2023 - 17:01
  • ontmenselijking 2022 het jaar van ontmenselijking11 december 2022 - 11:00
  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16
meewind 23 02

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Ook EU gaat crisis te lijf met nepgroeiEcowijk Houten komt van de grond
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen