• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

Provincies krijgen weerstand bij uitrol 5G

12 maart 2019|doorredactie|ingezondheid, straling

straling 5g

De overheid zoekt zijn heil in slimme technologie en wil met kunstmatige intelligentie en 5G grip op problemen van wereldformaat krijgen. Ook de provincies, belast met o.a. de zorg voor indeling en bestemming van gebieden, infrastructuur, milieu en veiligheid, en de waterschappen, krijgen op allerlei terreinen met 5G te maken.

Maar tegen de invoering van 5G bestaan grote bezwaren: er is nog niet of nauwelijks onderzoek naar schadelijke effecten van 5G gedaan. Bij de huidige stralingsbelasting van 2, 3 en 4G ervaren velen al gezondheidsproblemen. Onderzoek daarnaar geeft nog geen sluitende uitkomsten. Voor 5G zullen nog hogere stralingssterkten nodig zijn dan tot nu gebruikelijk, omdat de hogere frequenties van 5G minder diep kunnen doordringen. De stralingsbelasting zal dus beduidend toenemen.

Huid absorbeert straling

Die hogere frequenties van 5G worden vooral in de huidlaag geabsorbeerd. In de huid worden verscheidene belangrijke stoffen aangemaakt en bevinden zich allerlei structuren waarop de mm-golven kunnen aangrijpen en verstorend kunnen werken. Hier is geen enkel onderzoek naar gedaan.

De keuze voor de ‘economische gangmaker’ 5G is niet getest op veiligheid. Wetenschappers en artsen hebben in twee appeals op een moratorium op de uitrol van 5G op aarde en in de ruimte aangedrongen: www.5gappeal.eu aan de Europese Unie in 2017 en www.5GSpaceAppeal.org aan de overheden wereldwijd, eind 2018.

speedcomfort radiatorventilator

Elektrogevoeligheid – EHS

De elektrogevoeligen ondervinden dat de huidige stralingsbelasting ziekmakend is. De klachten die mensen met EHS ervaren, worden SOLK-klachten genoemd. Zij merken dat wanneer de bronnen verdwijnen, ook de klachten verdwijnen. De diagnose EHS wordt steeds vaker officieel erkend. Ook rechters spreken daar regelmatig hun oordeel over uit. Geschat wordt dat er zo’n drie procent van de mensen elektrogevoeligen zijn. De huidige stralingsbelasting is voor hen al onacceptabel en die zal met de invoering van 5G naar verwachting alleen maar sterker worden.

EHS zijn onder meer klachten waarvoor wetenschappers een relatie met straling of stroom vonden. En waar onze overheid, ondanks alle informatie, waarschuwingen, adviezen, petities, noodkreten en smeekbedes, de ogen voor sluit en vasthoudt aan het negerende oordeel van de Gezondheidsraad. In het artikel ’Bellen schaadt cellen’ – De Groene Amsterdammer, jan 2019, wordt de eenzijdigheid van het internationale debat over gezondheidseffecten van straling aangekaart. De door overheden aangejaagde uitrol van 5G wordt een miljarden investering genoemd met een gigantisch gezondheidsrisico en zonder verdienmodel.

Wat kan de politiek doen?

Het is belangrijk om jezelf te informeren. Een compact artikel ‘Planetary electromagnetic pollution: it is time to assess its impact’ - The Lancet, dec 2018 geeft een overzicht van de risico’s voor mens én natuur. Belangrijke vragen zijn ook: Weegt het huidige economisch belang zwaarder dan de volksgezondheid? Zijn de adviezen van de Gezondheidsraad gepolitiseerd? Wordt de Gezondheidsraad afdoende en deskundig gecontroleerd?

Stralingsbewuste organisaties van Eerlijk over Straling roepen politieke partijen met klem op aan te sturen op stralingsbewust beleid: zie af van 5G, neem adequate voorzorgsmaatregelen, ontzie kwetsbaren als kinderen, ouderen, zieken en elektrogevoeligen. Stralingsarme gebieden zijn van levensbelang!

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je breed inzicht in actuele ontwikkelingen rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering en de pandemie onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • kaarsje van hoop Op 2 maart is de duurzame energie alweer op27 januari 2023 - 14:29
  • kweekvleesboerderij Wanneer komt de kweekvleesboerderij?24 januari 2023 - 12:52
  • suv Waarom te veel elektrische auto’s voor nieuwe milieurampen gaan zorgen24 januari 2023 - 11:25
  • pfas PFAS afbreken kan toch ontdekken wetenschappers24 januari 2023 - 09:05
  • vegetarische superhefboom Superhefbomen: drie kantelpunten kunnen een doorbraak voor het klimaat vormen22 januari 2023 - 13:05

Inzicht

  • stemwijzer kieswijzerStemwijzers voor de provinciale staten verkiezingen 202327 januari 2023 - 09:44
  • links rechts politiekPeilingen voor de tweede kamer: coalitie krabbelt wat terug25 januari 2023 - 07:00
  • zelf zonnepanelen plaatsen Salderen afschaffen is en blijft een onzinnig plan24 januari 2023 - 12:56

Opinie

  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16
  • vertrouwen Vertrouwen, waarin dan?25 oktober 2022 - 19:09
  • energierekening Energierekening maakt alleen duidelijk dat we knettergek zijn16 oktober 2022 - 15:15

Advertentie kleintjes

eco radiatorfolie

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Milieubeweging staakt onderhandelingen klimaattafel luchtvaartEFSA teruggefloten: onderzoek glyfosaat moet openbaar
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen