• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

Trends in biologische voeding voor 2019

10 januari 2019|doorredactie|invoeding

duurzame voeding

De duurzame voedingsmiddelenindustrie is de afgelopen jaren snel gegroeid en blijft dat ook doen. De aanhoudende biologische groei komt door de toenemende druk op de landbouw om te werken aan het klimaat, de bodemvruchtbaarheid, schoon water en biodiversiteit.

De totale omzet van Nederlandse biologische producten is vooral te danken aan de stijging van 6 procent in de supermarkten (778,9 miljoen euro). Met name de verkoop van eieren (17 procent) en zuivel (11 procent) groeit sterk. Met als opvallende stijger de verkoop van biologische babyvoeding (23 procent).

Ook de omzet van biologisch eten in de horeca groeit (11 procent), maar dat blijft een bescheiden marktaandeel van 1,6 procent. Er is een sterke groei van ruim 10 procent van het aantal gecertificeerde boerenbedrijven en van ruim 7 procent groei van het aantal bio hectares. De biologische sector ligt op koers met 65 tot 70 duizend bio hectares eind 2018 (3,9 procent). De omschakeling naar biologische landbouw in Nederland is daarmee aan een inhaalslag begonnen. Provinciale koplopers zijn Flevoland, Gelderland en Friesland.

Wereldomzet biologisch naar 100 miljard

Ook wereldwijd is er een groeiversnelling, zowel in de omschakeling naar biologische landbouw, als de toename van de consumptie van biologisch. Noord-Amerika (VS en Canada) is uitgegroeid tot marktleider in de verkoop van biologische producten met een omzet in 2017 van ruim 47 miljard euro. De Europese Unie volgt met 36,3 miljard euro. De totale mondiale omzet nadert de 100 miljard euro. Het Bionext trendrapport verwacht dat de mondiale groei in 2025 verdubbelt tot meer dan 200 miljard.

meewind 23 02

Dit jaar zal naar verwachting de groei van duurzame voedingsmiddelen doorzetten. Volgens Ecovia Intelligence zal 2019 een belangrijk jaar voor de industrie zijn. De belangrijkste ontwikkelingen zijn volgens de onderzoekers:

  • Mainstreaming van biologische voeding. Verkoop van biologisch zal vooral in de grote ketens doorzetten. Bijna alle dergelijke voedingsdistributeurs in Europa en Noord-Amerika verkopen nu biologisch voedsel onder hun private labels en die zullen marktaandeel blijven winnen.
  • Plantaardig voedsel wordt steeds belangrijker. We verwachten steeds meer op planten gebaseerde producten te zien in de winkels.
  • Minder verpakkingen. De bezorgdheid van consumenten over plasticvervuiling in oceanen en stortplaatsen zet druk op voedselbedrijven om hun verpakkingsimpact aan te pakken. Verwacht een aantal disruptieve innovatie te zien, zoals het Natural Branding-concept van EOSTA; lasermarkering heeft in het eerste jaar al 6,3 miljoen stuks plastic bespaard.
  • Investeringen en acquisities. Naar verwachting worden dit jaar meer duurzame voedselbedrijven overgenomen door grote multinationals. Unilever heeft onlangs De Vegetarische Slager overgenomen; het kocht eerder toonaangevende biologische voedingsbedrijven in Brazilië en het Verenigd Koninkrijk. Er wordt meer geïnvesteerd in biologische en duurzame voedingsmiddelenbedrijven door grote beleggers.
  • Duurzaamheidscertificaten en labels. De trend van ethische etikettering zal verder doorzetten, en de acceptatiegraad stijgt. Labels die aan populariteit winnen zijn Non-GMO Project, Veganistisch en glutenvrij. Het marktaandeel van gecertificeerde grondstoffen zal blijven stijgen. Meer dan een derde van alle koffie, een kwart van de cacao en bijna een vijfde van de thee is al gecertificeerd volgens vrijwillige duurzaamheidsplannen.
  • Ethische winkelinitiatieven. EkoPlaza kwam introduceerde in 2018 de eerste kunststofvrije gangpaden in zijn supermarkten voor biologische voeding. We kunnen verwachten dat meer natuurlijke en biologische voedingsdistributeurs gaan streven naar plastic-vrije winkels.
  • Toenemende invloed van millennials. Millennials behoren al tot de meest enthousiaste kopers van duurzame en biologische producten; ze zullen meer invloed krijgen naarmate hun koopkracht blijft stijgen. Omdat ze meer kopen van online platforms, zullen e-retailers marktaandeel winnen voor duurzame producten.
0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je breed inzicht in actuele ontwikkelingen rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering en de pandemie onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • air pollution EU houdt deur open voor auto’s op e-brandstoffen25 maart 2023 - 13:41
  • wilde bij Pesticiden veranderen gedrag van bijen meer bij warmer weer25 maart 2023 - 10:50
  • duurzaamheidsverslag Duurzaamheidsverslag wordt gemeengoed bij bedrijven25 maart 2023 - 10:39
  • misleidende reclame shell TNO: beperk reclame voor klimaatbelastende producten22 maart 2023 - 14:58
  • echte ongemakkelijke waarheid ipcc Syntheserapport IPCC: laatste kans om klimaat te redden20 maart 2023 - 17:12

Inzicht

  • toekomst van ons voedselRegeneratieve landbouw moet concreter en beter meetbaar22 maart 2023 - 15:06
  • agro industrieZorgen groene subsidies voor meer protectionisme?19 maart 2023 - 14:19
  • plastic afval Wat kan ik daar nu aan doen?11 maart 2023 - 10:16

Opinie

  • nieuwe duurzaamheid houdt ons overeind We hebben een nieuwe duurzaamheid nodig4 januari 2023 - 17:01
  • ontmenselijking 2022 het jaar van ontmenselijking11 december 2022 - 11:00
  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16
speedcomfort radiatorventilator

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Hulpverlening van de toekomst: auto op pootjesVleesvervangers goed voor milieu, maar ook gezonder
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen