• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • DDWD overzicht
  • Zoek
  • Menu Menu

Op weg naar een betere luchtkwaliteit

17 september 2020|dooronze correspondent

uitstoot fijnstof uitlaat bestelbus luchtkwaliteit

De invloed van menselijk handelen op milieu en klimaat houdt al decennia lang de gemoederen flink bezig. De laatste jaren zijn grote stappen gemaakt om de uitstoot van allerlei schadelijke stoffen te beperken en zelfs te verbieden. Onder andere het Klimaatakkoord heeft ook een raamwerk gegeven voor toekomstig beleid. Veel mensen vinden milieu en klimaat echter moeilijk te bevatten begrippen.

Al snel na de ingang van de intelligente lockdown in ons land om het coronavirus onder controle te houden, was er echter sprake van een veel betere luchtkwaliteit. Dit heeft heel tastbaar gemaakt hoe ons dagelijks handelen invloed heeft op onze leefomgeving. Ook je steentje bijdragen? Kies dan voor een elektrische auto.

Een elektrische auto, met een laadpaal thuis

Door de coronacrisis hebben de autoverkopen een behoorlijke klap gekregen. Toch hebben ook dit jaar relatief gezien weer meer mensen gekozen voor de aanschaf van een elektrische auto. De voordelen ervan voor milieu en klimaat zijn intussen voldoende bewezen. Daarnaast zijn de totale kosten van een elektrisch voertuig lager dan van diesel- of benzineauto’s. Hoewel de aanschafprijs (nu nog) hoger is, maken de lagere kosten die je kwijt bent aan onderhoud en ‘brandstof’ dit ruimschoots goed. Op basis van cijfers van de ANWB heeft Milieu Centraal berekend dat bij een middenklasse auto met een gemiddeld aantal kilometer per jaar, de maandlasten voor een elektrische auto ruim tien procent lager zijn. Dit kan nog meer worden wanneer je met een laadpaal thuis je voertuig voorziet van goedkope ‘brandstof’. Dit kan zelfs helemaal gratis wanneer er opgeladen wordt met door zonnepanelen opgewekte stroom.

Elektrische voertuigen zijn het schoonst

Mensen die nog niet overtuigd zijn van de voordelen van elektrisch rijden, noemen vaak als eerst dat het maken van de accu’s erg milieuonvriendelijk is. En het klopt dat de productie van een elektrische auto, mede door de accu, zorgt voor een extra uitstoot van 5.200 kg CO2 in vergelijking tot een brandstofauto. Dit wordt echter geheel gecompenseerd door de CO2-uitstoot tijdens het gebruik. Deze is namelijk zelfs bij een grijsgroene stroommix nog maar een derde ervan. Ook zorgt elektrisch rijden voor een aanzienlijk betere luchtkwaliteit. Tijdens het gebruik is er immers geen sprake van uitstoot van stikstofoxiden. En hoe groener de elektriciteit wordt opgewekt waarmee de auto wordt opgeladen, hoe minder uitstoot bij de productie ervan.

meewind

Iets dat ook sommige mensen nog tegenhoudt om elektrisch te gaan rijden, is de angst om met een lege accu ergens te stranden. Je hoeft echter allang niet meer bang te zijn dat je ergens langs de kant van de weg stil komt te staan. De actieradius neemt bij nieuwere modellen steeds meer toe. Bovendien zijn er intussen door het hele land tienduizenden laadstations. Met een laadpaal thuis (die tegenwoordig nog geen 1000 euro meer kost) heb je daarnaast de zekerheid dat je auto altijd opgeladen klaarstaat voor gebruik. Gebruik je thuis een laadpaal, dan voorkom je ondoorzichtige laadprijzen.

Benieuwd of een elektrische auto ook iets voor jou is?

Overweeg jij ook de aanschaf van een elektrische auto? Milieu Centraal heeft hiervoor een handige keuzehulp ontwikkeld. Hiermee kun je beoordelen of een plug-in hybride of geheel elektrische auto past bij je rijgedrag. Zo worden bijvoorbeeld, op basis van het jaarlijks gereden aantal kilometers, de verwachte maandelijkse kosten van een nieuwe elektrische auto vergeleken met de maandlasten van een nieuwe benzineauto of een private lease auto. Ook worden diverse tips gegeven op het gebied van tweedehands elektrische voertuigen en het opladen van voertuigen.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je actuele ontwikkelingen en inzichten rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid die je niet overal al leest. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • flitsdroogtes in Europa Onvoorspelbare flitsdroogtes nemen ook in Europa snel toe30 mei 2023 - 18:10
  • opwarming boven 2 graden Schone lucht is slecht voor het klimaat29 mei 2023 - 10:12
  • ddwd 19 Duurzaam De Week Door 21: Over Musk, de middeleeuwen en agressief glimlachen28 mei 2023 - 10:42
  • plastic afval Recycling maakt plastic nog giftiger24 mei 2023 - 18:15
  • methaanUitstoot superbroeikasgas methaan is amper gereguleerd23 mei 2023 - 17:53

Inzicht

  • duurzaam voedingspatroon De 3 belangrijkste stappen voor een duurzaam voedingspatroon23 mei 2023 - 09:05
  • links rechts politiekPeilingen voor de Tweede Kamer: wordt Pieter Omtzigt de volgende premier?23 mei 2023 - 07:00
  • kantoorEen duurzame economie en duurzaam ondernemen begint bij bestuurders16 mei 2023 - 18:17

Opinie

  • nieuwe duurzaamheid houdt ons overeind We hebben een nieuwe duurzaamheid nodig4 januari 2023 - 17:01
  • ontmenselijking 2022 het jaar van ontmenselijking11 december 2022 - 11:00
  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16
speedcomfort radiatorventilator

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Duurzamer werken met een VPN: hoe gaat dat?Killer-economie roeit het leven op Aarde uit
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen