• Service
  • Over ons
  • Vacatures
  • Contact
  • Ledeninfo
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Voor de Toekomst
  • Economie
  • Kantelpunten
  • Verkiezingen
    • Kieswijzers gemeenteraad 2026
    • Peilingen: Pro de grootste, verdeeld rechts wint
    • StemWijzer en andere kieswijzers voor de Tweede Kamerverkiezingen 2025
  • Boeken
  • Auteurs
    • Peter van Vliet
    • Jac Nijssen
    • Han Blok
    • Jan Torringa
    • Huib Stam
    • Gastauteurs
  • Klik om het zoekinvoerveld te openen Klik om het zoekinvoerveld te openen Zoek
  • Menu Menu

Amsterdamse Dapperbuurt krijgt eerste Zero Waste Lab van Nederland

22 november 2016|doorredactie|inafval, circulaire economie, hergebruik

rommelOp 28 november opent De Gezonde Stad het eerste Zero Waste Lab van Nederland: een buurtlab voor sociale en circulaire innovatie. Amsterdammers uit de Dapperbuurt leveren gescheiden afval in en krijgen hiervoor waardemunten die zij in de buurt kunnen verzilveren. Het afval wordt geupcycled en gerecycled. Zo werkt initiatiefnemer De Gezonde Stad samen met bewoners, bedrijven en overheden aan een circulaire economie in Amsterdam.

In Amsterdam belandt 73 procent van het huishoudelijk afval in dezelfde vuilniszak. Met het eerste Zero Waste Lab van Nederland krijgen bewoners de kans om een veel groter deel van hun afval gescheiden in te leveren. “Bewoners spelen een sleutelrol. Daarom moet het toegankelijk en uitnodigend zijn voor bewoners om afval gescheiden aan te bieden in hun eigen buurt”, aldus projectleider Bonnie Joosten.

Verbinding met de buurt   

Bewoners ontvangen waardemunten voor het ingeleverde afval. Deelnemende (markt-)ondernemers in de buurt geven in ruil hiervoor korting op producten. Bonnie Joosten: “Op deze manier werken bewoners en ondernemers samen aan een betrokken buurt met een sterke lokale economie.” Het afval wordt hergebruikt in de buurt of gerecycled.

Het Zero Waste Lab is tegelijkertijd een opleidingscentrum. Mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt worden opgeleid tot grondstoffen experts in samenwerking met organisatie De Regenboog Groep. De ambitie is om in meerdere buurten in Amsterdam Zero Waste Labs op te zetten.

Eerste Zero Waste Lab: Dapperbuurt

Het eerste Zero Waste Lab op Dapperplein 84 in Amsterdam-Oost  wordt op 28 november officieel geopend door wethouder Duurzaamheid Abdeluheb Choho. Ook de Dapperschool doet mee, de kinderen verzamelen een week lang afval en brengen dit op 28 november in een juten zak naar het Zero Waste Lab. Tussen 15 en 17 uur openen winkeliers hun deuren voor lokale ondernemers. Zij geven demo’s op het gebied van upcycling, zoals het upcyclen van fietsonderdelen, boeken, oude jeans en voedsel.

Het Zero Waste Lab is een initiatief van De Gezonde Stad en wordt ondersteund door partners Stadsdeel Oost, Icova, Cities Foundation, de Regenboog Groep, Ymere en EY. Daarnaast werken zij samen met de Dappermarkt en lokale ondernemers in de Dapperbuurt, de Dapperschool en bewoners.

www.degezondestad.org of volg het Facebook-evenement

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Link naar Facebook
  • Link naar LinkedIn
  • Link naar Mail

Blijf op de hoogte met de nieuwsbrief. Meld je hier aan.

( Je kunt ons ook steunen door lid te worden of te doneren )

Nieuws

  • Deze cv ketel werkt op drie soorten brandstof
    Nederlandse wereldprimeur maakt cv-ketel geschikt voor aardgas, groen gas én waterstof9 juli 2026 - 06:52
  • auto laden
    Bedrijven investeren steeds minder in duurzaamheid7 juli 2026 - 09:41
  • klimaatrapportage
    Duurzaamheidrapporten van bedrijven worden beter5 juli 2026 - 11:00
  • 39 graden tijdens de hittegolf
    De prijs van hitte: een stille economische tijdbom onder Europa30 juni 2026 - 09:06
  • mest stikstof
    Van het stikstof af, de aanpak van Jetten30 juni 2026 - 08:43

Inzicht

  • geo-engineering en marine cloud brightening
    Het kon niet waar zijn, en dat is het dan ook niet5 juli 2026 - 09:20
  • liefde voor je leven
    Overpeinzing: wat die andere verwoesting met de liefde voor je leven doet20 juni 2026 - 11:57
  • digitaal kolonialisme
    Hoe digitaal kolonialisme ons tot nieuwe slaven maakt11 juni 2026 - 10:37

Opinie

  • liefde voor je leven
    Overpeinzing: wat die andere verwoesting met de liefde voor je leven doet20 juni 2026 - 11:57
  • tata steel
    Gaat Tata Steel haar koers bijstellen?8 juni 2026 - 10:49
  • waarden van de wereld
    Wat is de wereld nog waard?23 december 2025 - 15:13

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

Energie vergelijken bij Easyswitch
Energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Link naar: Baan met woning voor werkende jongeren Link naar: Baan met woning voor werkende jongeren Baan met woning voor werkende jongeren Link naar: Buiksloterham krijgt elektriciteitsnet van de toekomst Link naar: Buiksloterham krijgt elektriciteitsnet van de toekomst Buiksloterham krijgt elektriciteitsnet van de toekomst
Scroll naar bovenzijde Scroll naar bovenzijde Scroll naar bovenzijde