• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Kort door de Bocht
  • Klimaat
  • Economie
  • Boeken
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

Bezorgde burgers ontmaskeren ‘groen’ kinderfestival Generation Discover van Shell

30 september 2017|doorredactie|inenergie, maatschappij

generation discover shell“Geen kolen, olie en gas, bij ons in de klas!” Dat was de boodschap van ruim 80 ouders, kinderen en bezorgde burgers aan minister Bussemaker. Met een klimaatparade in Den Haag op zaterdag 30 september vroegen de burgers aandacht voor de groeiende invloed van de fossiele industrie op basisscholen en middelbare scholen. In een brief roepen zij het kabinet op om de fossiele industrie uit scholen te weren, omdat zij daar de boodschap verspreiden dat de energietransitie niet zo’n haast heeft. Dat is schadelijk voor kinderen en voor de maatschappij.

Op 4 oktober start het kindermarketingfestival Generation Discover van Shell. De organisatoren noemen het een tekenend voorbeeld van hoe Shell met leuke, duurzame kinderactiviteiten z’n maatschappelijk draagvlak vergroot om zo lang mogelijk olie en gas kunnen blijven winnen. “Met het festival en lespakketten over duurzame energie, doet Shell net alsof ze werk maken van de energietransitie. Het stelt mensen en politici ten onrechte gerust. In werkelijkheid besteedt de olie- en gasmultinational 99% van z’n geld, tijd en mankracht om klimaatverandering te verergeren”, aldus Femke Sleegers van burgergroep Fossielvrij Onderwijs.

Kinderen doelwit van fossiele lobby

‘Masker af, masker af’, riepen de deelnemers op de trappen van het Shell Hoofdkantoor. Daar onthulden ze een grote ‘Jokkebrok Award’. Deze Jokkebrok Award is een replica van de European Excellence Award for Public Affairs die Shell afgelopen juni won voor Generation Discover. “Shell won een lobby-award voor een kínderfestival”, benadrukte Liset Meddens van Fossielvrij NL. “Hoe duidelijk wil je het hebben dat Generation Discover voor Shell veel meer is dan een festival om kinderen te interesseren voor technologie?”

Ook SP Kamerlid Frank Futselaar sprak zijn diepe verontwaardiging uit over Generation Discover. Terwijl achter hem op het Malieveld het reuzenrad van het festival werd opgetuigd: “Shell doet hiermee alsof ze onderdeel zijn van de oplossing, maar Shell staat centraal in het probleem.”

Aan het slot van de parade presenteerden Rosa en Lena een brief aan de minister van OCW. Lena (25 jaar) is net afgestudeerd: “Als ik dan denk aan Rosa van 7 hier naast mij en alle andere kinderen die nog aan hun onderwijs moeten beginnen dan maak ik me zorgen over wat zij meekrijgen over de wereld. Het doet me pijn dat de olie industrie de kinderen meegeeft dat de transitie niet zo’n haast heeft en dat Shell klimaatverandering neerzet als een technisch en individueel probleem”.

meewind

De bezorgde burgers hadden zich versierd met mosmaskers. Met deze maskers maakten ze duidelijk dat ze hun natuurlijke leefomgeving belangrijker vinden dan de korte termijn winsten van Shell en andere fossiele bedrijven die - verhuld met groene praatjes - onverminderd doorgaan met het verergeren van klimaatverandering.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je informatie en inzichten over duurzaamheid die je niet overal al leest. We werken onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

In deze belangrijke tijd bepalen we de richting van de toekomst. Krijgen we klimaatverandering onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Kort door de bocht

  • duurzaam nieuws Het echte gezicht van Dilan Yeşilgöz (niet fraai)15 november 2023 - 09:39
  • duurzaam nieuws Wegwerp wetgeving27 oktober 2023 - 14:16
  • duurzaam nieuws Verliest de democratie van Omtzigt en Yeşilgöz?23 oktober 2023 - 10:12
  • duurzaam nieuws De sluimerende oorlog tegen het klimaat13 oktober 2023 - 11:10

Nieuws

  • toekomst van ons voedselFAO: 10 biljoen dollar schade door verborgen kosten in de agrarische sector 6 december 2023 - 11:32
  • sellafield Sellafield lekt als een mandje, nucleair risico voor Nederland5 december 2023 - 18:37
  • sultan Ahmed Al Jaber COP28: Voorzitter ontkent klimaatwetenschap, oproep tot aftreden3 december 2023 - 13:33
  • methaanemissies tukmenistan Uitstoot blijft stijgen en cijfers kloppen niet, laten satellietgegevens zien3 december 2023 - 09:49
  • voeding uit de fabriek upf Voeding uit de fabriek moet gezonder, dat kan ook1 december 2023 - 13:51

Inzicht

  • fork ranger kerst Wat heeft meer impact: geen kerstboom of een vega-kerstdiner?5 december 2023 - 09:18
  • links rechts politiekPeilingen: VVD verliest groots, Wilders groeit door na verkiezingen4 december 2023 - 05:00
  • uitgang Hoe nu verder naar een duurzame samenleving?26 november 2023 - 16:21

Opinie

  • xr extinction rebellion Greta Thunberg en XR halen de klimaatbeweging onderuit16 november 2023 - 14:41
  • klimaatschade loss and damage Bestaanszekerheid als politiek wisselgeld19 september 2023 - 08:00
  • stikstofnormHaagse schijt, hoe komen we er vanaf?12 september 2023 - 19:28

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Gemeentes zien duurzaamheid te smalDuurzaam overtuigen is te leren
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen