• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

Duurzaam overtuigen is te leren

30 september 2017|dooronze correspondent|inonderwijs

Hille Takken schrijfcoachWe weten allang dat verduurzamen nodig is. We weten ook wat we kunnen doen om de economie duurzamer te maken: er is aardig wat kennis voorhanden over schone energie en circulair produceren bijvoorbeeld. Maar we weten ook dat de mens nu eenmaal niet handelt op basis van informatie alleen.

Hoe kun je dan toch gedragsveranderingen versnellen? Die vraag intrigeert mij al zo lang als ik in woorden kan denken. Als geëngageerd journalist heb ik vele verhalen geschreven, voor kritische consumenten bijvoorbeeld. Daarnaast heb ik de praktische inzichten opgedaan bij de maatschappelijke organisaties waar ik als communicatiedeskundige heb gewerkt.

Van businesscoaches leerde ik nog doelmatiger en effectiever schrijven, en slimme marketingtechnieken toepassen voor niet-commerciële doeleinden. Tot slot lees ik alles wat ik kan vinden over psychologie voor duurzaamheid. Mijn conclusies verwerk ik in mijn lesmaterialen.

Je kunt mensen niet dwingen om zich in te zetten voor je plannen en projecten. Al zou dat kunnen, dan zou je dat niet willen. Je wilt geen agressieve spindoctor worden. Maar wat je wel kunt doen, valt te leren. Hoe zet je je lezers actief aan tot actie? Hoe schrijf je inspirerende verhalen? En wat kun je doen om je boodschap zo effectief mogelijk over te brengen? Dat is allemaal te leren, en van leren word je blij.

alles voor isolatie

De Inspirerende Teksten Academie leert maatschappelijk betrokken mensen effectief schrijven, voor meer impact en meer schrijfplezier. In oktober start weer een nieuwe training van 6 weken. Heb je interesse, meld je dan aan voor de gratis schrijftips. Dan ontvang je 2 keer per week een mail met praktische tips waarmee je direct aan de slag kunt.

Hille Takken
Schrijfcoach

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je breed inzicht in actuele ontwikkelingen rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering en de pandemie onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • afval stort Retourzendingen online aankopen vaak vernietigd29 januari 2023 - 10:30
  • papegaai in het regenwoud Kennis van de natuur loopt ver achter bij de werkelijkheid29 januari 2023 - 09:48
  • kaarsje van hoop Op 2 maart is de duurzame energie alweer op27 januari 2023 - 14:29
  • kweekvleesboerderij Wanneer komt de kweekvleesboerderij?24 januari 2023 - 12:52
  • suv Waarom te veel elektrische auto’s voor nieuwe milieurampen gaan zorgen24 januari 2023 - 11:25

Inzicht

  • stemwijzer kieswijzerStemwijzers voor de provinciale staten verkiezingen 202327 januari 2023 - 09:44
  • links rechts politiekPeilingen voor de tweede kamer: coalitie krabbelt wat terug25 januari 2023 - 07:00
  • zelf zonnepanelen plaatsen Salderen afschaffen is en blijft een onzinnig plan24 januari 2023 - 12:56

Opinie

  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16
  • vertrouwen Vertrouwen, waarin dan?25 oktober 2022 - 19:09
  • energierekening Energierekening maakt alleen duidelijk dat we knettergek zijn16 oktober 2022 - 15:15

Advertentie kleintjes

eco radiatorfolie

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Bezorgde burgers ontmaskeren ‘groen’ kinderfestival Generation Discover...Gaat tomatensushi de tonijn redden?
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen