• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • DDWD overzicht
  • Zoek
  • Menu Menu

Generiek geneesmiddel kan covid klachten verlichten

14 april 2021|doorredactie|incorona

inhalator covid medicijn

Vaccinatie lijkt het toverwoord tegen covid te zijn. Maar niet iedereen zal het vaccin nemen en geen van de prikken is 100% effectief. Zelfs als de vaccinatiegraad hoog is, zullen er toch nog mensen besmet raken. Resultaten van een klinische proef in Groot-Brittannië laten zien dat budesonide, een goedkoop generiek geneesmiddel dat je thuis kunt innemen, de gevolgen van een besmetting iets dragelijker kan maken.

Budesonide is een corticosteroïdgeneesmiddel dat veel wordt gebruikt door mensen met astma en chronische obstructieve longziekte. Het wordt toegediend met een inhalator ter grootte van een handpalm.

Al vroeg in de pandemie merkten artsen dat mensen met deze aandoeningen ondervertegenwoordigd waren onder covid-19-patiënten. Dat was op zich vreemd, want ze zijn bijzonder vatbaar voor andere luchtweginfecties zoals griep.

Laboratoriumonderzoek heeft nu aangetoond dat budesonide in petrischalen de replicatie van SARS-CoV-2, het virus dat covid-19 veroorzaakt, afremt. Net als steroïden in het algemeen, heeft het medicijn ook een ontstekingsremmend effect. Al deze dingen suggereerden dat het de moeite waard was om te proberen bij patiënten met covid-19.

speedcomfort radiatorventilator

Het onderzoek werd uitgevoerd bij volwassenen binnen 7 dagen na het begin van milde COVID-19-symptomen. Deelnemers kregen willekeurig budesonide toegediend. Deelnemers werd gevraagd om twee keer per dag twee inhalaties in te nemen totdat de symptomen waren verdwenen.

Uit te resultaten bleek zowel een positief effect op het aantal acute opnames als op de duur van de klachten.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je actuele ontwikkelingen en inzichten rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid die je niet overal al leest. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • flitsdroogtes in Europa Onvoorspelbare flitsdroogtes nemen ook in Europa snel toe30 mei 2023 - 18:10
  • opwarming boven 2 graden Schone lucht is slecht voor het klimaat29 mei 2023 - 10:12
  • ddwd 19 Duurzaam De Week Door 21: Over Musk, de middeleeuwen en agressief glimlachen28 mei 2023 - 10:42
  • plastic afval Recycling maakt plastic nog giftiger24 mei 2023 - 18:15
  • methaanUitstoot superbroeikasgas methaan is amper gereguleerd23 mei 2023 - 17:53

Inzicht

  • duurzaam voedingspatroon De 3 belangrijkste stappen voor een duurzaam voedingspatroon23 mei 2023 - 09:05
  • links rechts politiekPeilingen voor de Tweede Kamer: wordt Pieter Omtzigt de volgende premier?23 mei 2023 - 07:00
  • kantoorEen duurzame economie en duurzaam ondernemen begint bij bestuurders16 mei 2023 - 18:17

Opinie

  • nieuwe duurzaamheid houdt ons overeind We hebben een nieuwe duurzaamheid nodig4 januari 2023 - 17:01
  • ontmenselijking 2022 het jaar van ontmenselijking11 december 2022 - 11:00
  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Het heetste hangijzer heet boerenvraagstukkoeienmisleidende reclame shellStudenten pakken misleidende reclame Shell aan
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen