• Service
  • Over ons
  • Vacatures
  • Contact
  • Ledeninfo
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Voor de Toekomst
  • Economie
  • Kantelpunten
  • Verkiezingen
    • Kieswijzers gemeenteraad 2026
    • Peilingen: Pro de grootste, verdeeld rechts wint
    • StemWijzer en andere kieswijzers voor de Tweede Kamerverkiezingen 2025
  • Boeken
  • Auteurs
    • Peter van Vliet
    • Jac Nijssen
    • Han Blok
    • Jan Torringa
    • Huib Stam
    • Gastauteurs
  • Klik om het zoekinvoerveld te openen Klik om het zoekinvoerveld te openen Zoek
  • Menu Menu

Vaker zonnepanelen als buren die ook hebben

11 december 2014|doorredactie|inzonnepanelen

zelfstroom zonnepanelen op het dakNederlanders waarvan de buren zonnepanelen hebben, willen vaker ook zelf zonnepanelen dan wanneer hun buren ze niet hebben. Mannen lijken een stuk gevoeliger voor het duurzame gedrag van de buren dan vrouwen. Dat blijkt uit onderzoek van Kien, in opdracht van het HIER Klimaatstraatfeest, onder 1.009 respondenten.

Buren geven elkaar het goede voorbeeld

Van de Nederlanders die binnen een jaar van plan zijn om zonnepanelen aan te schaffen, geldt voor maar liefst 68 procent dat de buren die al hebben. Mensen die geen interesse hebben in zonnepanelen, hebben in 64 procent van de gevallen ook geen buren met zonnepanelen.

Bart de Voogd van het HIER Klimaatstraatfeest: “Dit onderzoek laat zien dat als je in een straat woont met zonnepanelen, de kans groter is dat jij ze ook wil. De sociale omgeving is dus van invloed op het gedrag van Nederlanders. Niet voor niets stimuleren we deelnemers aan het HIER Klimaatstraatfeest al jaren om samen met de buren in actie te komen voor energiebesparing. Dat is niet alleen leuker, maar ook effectiever. Zichtbare acties van de buurman inspireren de hele straat, maar in veel gevallen kun je ook een flinke korting krijgen wanneer je met de hele straat tegelijk zonnepanelen, isolatie of dubbelglas aanschaft.”

Mannen gevoeliger voor gedrag buren dan vrouwen

Mannen lijken gevoeliger te zijn voor het gedrag van de buren dan vrouwen. Wanneer de buren zonnepanelen hebben, geven mannen (63%) vaker dan vrouwen (47%) aan dat zij ze zelf ook willen. “Zonnepanelen zijn natuurlijk een heel zichtbare maatregel, die ook statusverhogend kunnen werken. Er zijn echter heel veel energiebesparende maatregelen te nemen in huis die je aan de buitenkant helemaal niet ziet. Zoals isoleren, dubbel glas zetten of een hoogrendementsketel aanschaffen. Deze maatregelen zijn misschien wat minder spannend, maar wel enorm effectief. De meest duurzame energie is immers de energie die je niet gebruikt”, aldus De Voogd.

Twee derde woningeigenaren van plan zonnepanelen aan te schaffen

Een tiende van de Nederlanders van 18 jaar en ouder met een koopwoning heeft zonnepanelen, zo bleek uit het onderzoek. Bijna twee derde van de respondenten heeft op korte of lange termijn plannen om zonnepanelen aan te schaffen en ruim een kwart heeft geen zonnepanelen en wil ze ook niet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Link naar Facebook
  • Link naar LinkedIn
  • Link naar Mail

Blijf op de hoogte met de nieuwsbrief. Meld je hier aan.

( Je kunt ons ook steunen door lid te worden of te doneren )

Nieuws

  • auto laden
    Bedrijven investeren steeds minder in duurzaamheid7 juli 2026 - 09:41
  • klimaatrapportage
    Duurzaamheidrapporten van bedrijven worden beter5 juli 2026 - 11:00
  • 39 graden tijdens de hittegolf
    De prijs van hitte: een stille economische tijdbom onder Europa30 juni 2026 - 09:06
  • mest stikstof
    Van het stikstof af, de aanpak van Jetten30 juni 2026 - 08:43
  • mensen aan het werk
    De Beste Vacaturesites voor Non Profits en Impact Vacatures25 juni 2026 - 12:55

Inzicht

  • geo-engineering en marine cloud brightening
    Het kon niet waar zijn, en dat is het dan ook niet5 juli 2026 - 09:20
  • liefde voor je leven
    Overpeinzing: wat die andere verwoesting met de liefde voor je leven doet20 juni 2026 - 11:57
  • digitaal kolonialisme
    Hoe digitaal kolonialisme ons tot nieuwe slaven maakt11 juni 2026 - 10:37

Opinie

  • liefde voor je leven
    Overpeinzing: wat die andere verwoesting met de liefde voor je leven doet20 juni 2026 - 11:57
  • tata steel
    Gaat Tata Steel haar koers bijstellen?8 juni 2026 - 10:49
  • waarden van de wereld
    Wat is de wereld nog waard?23 december 2025 - 15:13

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

Energie vergelijken bij Easyswitch
Energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Link naar: Independer vergelijkt nu ook aanbieders van energie Link naar: Independer vergelijkt nu ook aanbieders van energie Independer vergelijkt nu ook aanbieders van energie Link naar: Nieuwe etiketteringswet beschermt consument niet tegen misleiding Link naar: Nieuwe etiketteringswet beschermt consument niet tegen misleiding Nieuwe etiketteringswet beschermt consument niet tegen misleiding
Scroll naar bovenzijde Scroll naar bovenzijde Scroll naar bovenzijde