• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • DDWD overzicht
  • Zoek
  • Menu Menu

Duurzame koffie op het werk

22 juli 2019|dooronze correspondent

duurzame koffie

Bij de term duurzame koffie denken veel mensen al snel aan Max Havelaar, een merk dat zich altijd sterk geprofileerd heeft op het gebied van fair trade en duurzaamheid. Gelukkig zijn er steeds meer bedrijven die bewust bezig zijn met hun omgeving en met de impact die ze als organisatie maken. Dit betreft niet alleen leveranciers, maar ook hoe organisaties zelf om gaan met hun koffie consumptie. In dit artikel gaan we in op diverse onderdelen waar je als bedrijf op kan letten bij het serveren van een duurzaam kopje koffie.

Een goed voorbeeld van een bedrijf dat op meerdere vlakken werkt aan een duurzame koffiebeleving is Gio Coffee.  Deze organisatie is gespecialiseerd in koffie voor op het werk en heeft in de afgelopen jaren duurzaamheid steeds verder doorgevoerd in de bedrijfsvoering. 

Koffiebonen

Zo zijn de koffiemelanges van Gio Coffee afkomstig van Rainforest Alliance gecertificeerde koffieplantages. Deze koffieplantages leveren niet alleen een uitstekende kwaliteit koffie, maar beschermen bovendien de natuur en dragen positief bij aan het verbeteren van de leef- en werkomstandigheden van de lokale boeren. Aangezien koffie vaak uit ontwikkelingslanden komt, is er het gevaar van uitbuiting door focus op kortetermijnwinst. Rainforest Alliance helpt boeren bij een duurzame productie en het verkrijgen van een eerlijke prijs. De insteek is een langetermijnvisie waarbij iedereen ook over 20 jaar nog steeds kan genieten van goede koffie.

Koffiebekers en roerstaafjes 

Bij het leveren van koffiebekers en roerstaafjes, maakt Gio Coffee als leverancier aan bedrijven gebruik van producten van FSC-papier. FSC is een non-profit organisatie die is opgericht door verschillende milieuorganisaties vanuit 25 landen. Zij zet zich in voor behoud en verantwoord bosbeheer op globale schaal. Door het gebruik van dit materiaal wordt het verbruik van plastic gereduceerd. Uiteraard is het nog wenselijker om gebruik te maken van afwasbare mokken als bedrijf. Dit scheelt veel afval op jaarbasis.

Hergebruik van koffiemachines 

Gio Coffee heeft regelmatig te maken met koffiemachines die terugkomen, bijvoorbeeld bij het einde van een contract of als een klant upgrade naar een ander apparaat. Deze apparaten worden door de servicemonteurs in de eigen werkplaats van Gio Coffee gereviseerd, zodat ze opnieuw ingezet kunnen worden door andere klanten. Hierdoor wordt de levensduur van apparaten verlengd met een positieve invloed op het milieu. 

Koffieafval

Buiten de reeds genoemde punten die door Gio Coffee worden toegepast, is ook koffieafval een aspect dat je als bedrijf in aanmerking kan nemen in het kader van een duurzaamheid. In bijna elke organisatie wordt er op jaarbasis behoorlijk wat koffieafval geproduceerd. Afhankelijk van het type koffiemachine dat je gebruikt kan dit restafval van bonen zijn, filters met koffie of cups. Hier kun je een steentje bijdragen door koffie samen met organisch afval te scheiden, zodat deze apart verwerkt kan worden. Bij cups heeft het de voorkeur te werken met biologisch afbreekbaar materiaal, in plaats van het veel gebruikte plastic en aluminium. Ook de koffiebekers, roerstaafjes en gerelateerd afval dienen uiteraard met het recycle proces mee te gaan.

Naast koffie, kun je als organisatie ook duurzame thee en andere duurzame producten opnemen in de bedrijfsvoering. Alles start met een stukje bewustwording en het inbedden van duurzaamheid in alle bedrijfsprocessen en in de mentaliteit van de werknemers. Zo kan iedere organisatie vaak zonder al teveel moeite positief bijdragen aan een betere wereld!

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je actuele ontwikkelingen en inzichten rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid die je niet overal al leest. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • oogst afrika voorspellem Artificiële intelligentie AI helpt oogsten in Afrika te voorspellen6 juni 2023 - 09:32
  • wegwerp plastic Gaan we naar plasticvrij of naar toekomstbestendige plastics?4 juni 2023 - 11:08
  • ddwd 19 Duurzaam De Week Door 22: Oliedomme greenwashing en de olifant in de rechtszaal4 juni 2023 - 08:51
  • kantelpunt klimaatverandering permafrost Continenten als warmtebatterij slaan meer warmte op3 juni 2023 - 11:42
  • stikstofnormStappenplan stikstof bespaart 33 miljard en haalt alle milieudoelen2 juni 2023 - 12:32

Inzicht

  • duurzaam voedingspatroon De 3 belangrijkste stappen voor een duurzaam voedingspatroon23 mei 2023 - 09:05
  • links rechts politiekPeilingen voor de Tweede Kamer: wordt Pieter Omtzigt de volgende premier?23 mei 2023 - 07:00
  • kantoorEen duurzame economie en duurzaam ondernemen begint bij bestuurders16 mei 2023 - 18:17

Opinie

  • nieuwe duurzaamheid houdt ons overeind We hebben een nieuwe duurzaamheid nodig4 januari 2023 - 17:01
  • ontmenselijking 2022 het jaar van ontmenselijking11 december 2022 - 11:00
  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
CO2-rechten zijn mooi, maar het ETS systeem is lekWie maakt een einde aan de kwetsbaarheid van het internet?
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen