• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

Obama: “Klimaatontkenners bedreiging voor nationale veiligheid”

22 mei 2015|doorIPS|inklimaatverandering, politiek

obamaklimaatPolitici die de klimaatverandering en haar gevolgen blijven ontkennen vormen een ernstige bedreiging voor de nationale veiligheid van de VS. Dat heeft de Amerikaanse president Barack Obama gisteren (woensdag) in een toespraak gezegd.

Obama spreekt zich steeds nadrukkelijker uit voor de strijd tegen de klimaatverandering, en zijn toespraak voor de afstuderende kadetten van de Amerikaanse Kustwacht was geen uitzondering. "Dit is het thema waar ik vandaag op wil focussen – een thema waar de Kustmacht nu al op de frontlinie vecht, en een thema dat misschien wel bepalend wordt voor jullie hele carrière: de dringende noodzaak om actie te ondernemen en ons aan te passen aan de klimaatverandering."

"Dit is niet gewoon een probleem voor landen aan de kust of bepaalde regio's in de wereld", zei Obama. "Het zal gevolgen hebben voor elk land ter wereld – geen enkel land is immuun. De klimaatverandering vormt een ernstige bedreiging voor de stabiliteit in de wereld en een onmiddellijk risico voor onze nationale veiligheid. Vergis je niet: het zal gevolgen hebben voor hoe de strijdkrachten ons land verdedigen. We moeten iets doen, en we moeten het nu doen."

Akkoord

De toespraak past in de pogingen van Obama om binnenlandse steun te krijgen voor een internationaal klimaatakkoord later dit jaar. "Politici die zeggen achter de militaire paraatheid te staan, zouden zich hier ook zorgen over moeten maken", zei hij.

speedcomfort radiatorventilator

Voor de klimaatontkenners heeft hij dan ook weinig goede woorden over. "Ze zeggen: 'ik ben geen wetenschapper'. Wel, ik ben dat ook niet. Maar de beste wetenschappers in de wereld zeggen dat de klimaatverandering een feit is. Dat zeggen ook onze analisten in de inlichtingendiensten. Dat zeggen onze militaire leiders – generaals en admiraals in actieve dienst en op rust. Dat zeggen ook onze mensen van Homeland Security. En dat zegt ook onze Kustwacht."

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je breed inzicht in actuele ontwikkelingen rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering en de pandemie onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • uitstoot privejets Uitstoot privéjets explodeert1 april 2023 - 11:19
  • groene hubs Groene hubs zorgen voor co2 neutrale bezorging1 april 2023 - 10:56
  • warmtepomp De warmtepomp moet schoner worden – zonder F-gassen en PFAS30 maart 2023 - 12:44
  • abp shell exxon protest Brede steun voor activisten die bedrijven en directeuren aanklagen30 maart 2023 - 09:54
  • nul op de meterVerduurzaming per wijk helpt tegen energiearmoede28 maart 2023 - 13:32

Inzicht

  • links rechts politiekPeilingen voor de Tweede Kamer: volgende aardverschuiving op komst30 maart 2023 - 12:00
  • toekomst van ons voedselRegeneratieve landbouw moet concreter en beter meetbaar22 maart 2023 - 15:06
  • agro industrieZorgen groene subsidies voor meer protectionisme?19 maart 2023 - 14:19

Opinie

  • nieuwe duurzaamheid houdt ons overeind We hebben een nieuwe duurzaamheid nodig4 januari 2023 - 17:01
  • ontmenselijking 2022 het jaar van ontmenselijking11 december 2022 - 11:00
  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16
meewind 23 02

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
Nieuw keurmerk voor sociaal ondernemen gelanceerd.Platform PDSE lanceert tien voorstellen voor een nieuwe economie
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen