• Service
  • Over ons
  • Leden
  • Vacatures
  • Contact
Duurzaamnieuws
  • Home
  • Nieuws
  • Kort nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Klimaat
  • Economie
  • Vakantie
  • Corona
  • Kantelpunten
  • Zoek
  • Menu Menu

PvdD: overheid verwijderde waarschuwing tegen kinderarbeid Oekraïne

29 maart 2016|doorredactie|indieren, mensenrechten

kinderarbeid oekraineMet posters op NS-stations en een onlinecampagne informeert de Partij voor de Dieren het publiek over de redenen om bij het referendum op 6 april tegen het associatieverdrag met Oekraïne te stemmen. De twee verschillende posters hebben als de thema legbatterij-eieren en kinderarbeid.

Door het associatieverdrag kan Oekraïne producten makkelijker en goedkoper aan Europa verkopen. Probleem daarbij is dat Oekraïense goederen niet aan dezelfde eisen voldoen, zo stelt de PvdD. Oekraïense eieren komen uit legbatterijen, die zoveel dierenleed veroorzaken dat ze in Europa verboden zijn. Oekraïne heeft een immense bio-industrie waarin dieren nóg slechter worden behandeld dan in de megastallen die we hier kennen. Controles op dierenwelzijn zijn beperkt.

Daarnaast werken in Oekraïne zeer jonge kinderen in de landbouw en in kolenmijnen. De Partij voor de Dieren vindt het onacceptabel om producten te accepteren die zonder respect voor mensenrechten, dierenwelzijn en milieu zijn gefabriceerd. De partij zegt daarom consequent NEE tegen vrijhandelsverdragen, die dit soort producten toelaten.

Door het associatieakkoord met Oekraïne worden EU-landen verplicht om Oekraïense goederen binnen te laten zonder importheffing. Daaronder zijn ook goederen die zijn geproduceert met gebruikmaking van kinderarbeid en barbaars dierenleed. Corruptie speelt daarbij een belangrijke rol. Door Oekraïense producten toe te laten, maakt Europa zich dus mede schuldig aan schending van mensen- en dierenrechten. Daarnaast vormt de import van Oekraïense producten oneerlijke concurrentie voor Europese producenten die zich wél aan de EU regels houden.

Waarschuwing tegen kinderarbeid verdwenen

Volgens onderzoek van United States Department of Labor (2014)  is in Oekraïne een op de twintig kinderen tussen 5 en 14 jaar betrokken bij kinderarbeid in met name de agrarische sector en de mijnbouw. Tot voor kort waarschuwde de rijksoverheid Nederlandse ondernemers die activiteiten in of met Oekraïne willen ontplooien hiertegen. Op de website van Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO.nl, stond: "vooral als u in de agrarische sector of in de bouw onderneemt, is de kans aanmerkelijk dat een productiebedrijf of onderaannemer gebruik maakt van kinderarbeid." Deze waarschuwing is recentelijk van de website verwijderd.

PvdD fractievoorzitter Marianne Thieme heeft vorige week Kamervragen gesteld aan de minister van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking en de minister van Binnenlandse Zaken over het plotseling verdwijnen van deze waarschuwing. Thieme wil van het kabinet weten of het verwijderen van de waarschuwing samenhangt met het komende referendum over het associatieverdrag. Thieme: “Het is zeer onwaarschijnlijk dat hier een plotselinge verbetering van de situatie in Oekraïne aan ten grondslag ligt. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt nog steeds tegen kinderarbeid in Oekraïne, met name in landbouw en mijnbouw, maar ook tegen de inzet van kinderen in de porno-industrie, als kindsoldaten en bij straatverkoop. Waarom benoemt onze overheid dit niet meer?”

Thieme verzoekt het kabinet de vragen zo snel mogelijk, maar uiterlijk voor 6 april, te beantwoorden en de waarschuwing op de website van RVO.nl zo snel mogelijk terug te plaatsen.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
Goed dat je Duurzaamnieuws leest. Hier vind je breed inzicht in actuele ontwikkelingen rond duurzaamheid, klimaat en veiligheid. Dat bieden we onafhankelijk, zonder subsidies, overheidssteun of rijke aandeelhouders, maar vooral met hulp van bijdragen van onze lezers. We willen zo lang mogelijk onze informatie gratis aanbieden en voor iedereen toegankelijk houden, omdat het zo belangrijk is dat iedereen meedoet aan de omslag naar duurzaamheid en daar goed en eerlijk over geïnformeerd is.

Dit is een belangrijke tijd, waarin we de richting van de toekomst bepalen. Krijgen we klimaatverandering en de pandemie onder controle? Kunnen we onze veiligheid in stand houden? Nemen we de juiste maatregelen, ook voor een eerlijker samenleving? Als je kunt, is dit een mooi moment om ons te helpen. Steun ons als lid of donateur. Dank je wel.

Hier kun je lid worden.
En hier kun je doneren.



Wil je ons liever eerst een tijdje volgen? Meld je dan hier aan voor de gratis nieuwsbrief.

Alvast bedankt - en blijf veilig en gezond!
Team Duurzaamnieuws

Nieuws

  • nul op de meterVerduurzaming per wijk helpt tegen energiearmoede28 maart 2023 - 13:32
  • Duurzaam de week door DDWD Duurzaam De Week Door 1226 maart 2023 - 14:45
  • air pollution EU houdt deur open voor auto’s op e-brandstoffen25 maart 2023 - 13:41
  • wilde bij Pesticiden veranderen gedrag van bijen meer bij warmer weer25 maart 2023 - 10:50
  • duurzaamheidsverslag Duurzaamheidsverslag wordt gemeengoed bij bedrijven25 maart 2023 - 10:39

Inzicht

  • toekomst van ons voedselRegeneratieve landbouw moet concreter en beter meetbaar22 maart 2023 - 15:06
  • agro industrieZorgen groene subsidies voor meer protectionisme?19 maart 2023 - 14:19
  • plastic afval Wat kan ik daar nu aan doen?11 maart 2023 - 10:16

Opinie

  • nieuwe duurzaamheid houdt ons overeind We hebben een nieuwe duurzaamheid nodig4 januari 2023 - 17:01
  • ontmenselijking 2022 het jaar van ontmenselijking11 december 2022 - 11:00
  • Een sprong in de tijd9 november 2022 - 09:16
speedcomfort radiatorventilator

Duurzaamnieuws wordt mede mogelijk gemaakt door:

elektrischeautolease.nl - elektrische auto leasen

energie aanbiedingen
energie vergelijken

Service

  • Gratis nieuwsbrief
  • Lid worden
  • Doneren
  • Privacy policy
  • Blog
  • Mastodon

Rubrieken

  • Nieuws
  • Inzicht
  • Opinie
  • Info

Onderwerpen

  • Energie
  • Economie
  • Klimaat
  • Voeding
  • Hormoonverstoorders
  • Kantelpunten
  • Corona

Creative Commons-Licentie

CC uitsluitend van toepassing op tekst redactie. Overige content alle rechten voorbehouden aan auteurs / producenten.

Duurzaamnieuws, nieuws over duurzaamheid

is een uitgave van stichting iNSnet.

duurzaam nieuws en duurzame informatie op mastodon
duurzaam nieuws en duurzame informatie op facebook
duurzaam nieuws en duurzame informatie op twitter
duurzaam nieuws en duurzame informatie op rss
De rol van de staat bij de groene revolutieOud-voorzitter CDA-duurzaamheidsberaad wil CDA verduurzamen
Scroll naar bovenzijde

AVG Toestemmingen

Bij duurzaamnieuws.nl nemen wij uw recht op privacy serieus. Wij plaatsen enkele cookies die nodig zijn om onze website optimaal te laten functioneren. Onderstaand ziet u welke verplichte en optionele toestemmingen u ons verleent om uw persoongegevens te verwerken op deze website. Als u deze toestemmingen wilt intrekken klikt u op 'Vergeet mij' onderaan deze pagina.

Privacy verklaring | Sluiten
Instellingen